Duvar kağıdı Satışı Yapan Dükkan açmak

tarafından
1611
Duvar kağıdı Satışı Yapan Dükkan açmak

Sizlere karlı iş fikirleri sunmaya devam ediyoruz. Ülkemizde kullanımı pek yaygın olmasa da satışının yapılması halinde işçiliğinin ve satış kar marjının çok yüksek olduğu bir sekter olan duvar kağıdı sektörü ve duvar kağıdı dükkanı açmak hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.

Duvar kağıdı dükkanı açmak istiyorum düşüncesi olanlar için yazdığımız Yazımızın başında da dediğimiz gibi bu iş kar marjı çok yüksek ve pazar hala çok aç. Duvar kağıdı satışları ülkemizde yurt dışından geldiği için dolar üzerinden alınır ve dolar üzerinden satışı yapılır. Dolara endeksli ürünler olduğu için bu dalgalanmaya göre satışlar yapabilirsiniz. Bir top duvar kağıdını 20USD ye satın aldığınızda bu ürünü uygulama ile beraber 150- 200USD ye çok rahat satabilirsiniz ki gördüğünüz gibi %700 gibi çok yüksek satış üzerinden brüt kar marjları ile yapılıyor.

Duvar kağıdı Alımları USD Üzerinden Yapılır

Ülkemizde bu sektörde üretim yapan çok fazla firma bulunmuyor maalesef. Bu sebeple ürünler Kore ve Avrupa dan İthal olarak geliyor. Dolayısı ile gelen ürünler Euro veya USD olarak yapılıyor. Dolayısı ile Kur artışı olduğunda firmaların iş hacmi düşebilir veya bu olaydan direkt olarak etkilenebilirler.

Duvar kağıdı işi yapan belli başlı firmalar var. Duvar kağıdı  işinin merkezi İstanbul’da İMC blokları ve Ümraniye- Dudullu’da KEYAP çarşısı var. Bir çok ithalatçı firmanın yeri burarada bulunmaktadır. Şu anda bu sektör tam olarak girilebilecek durumda, kar marjı Çok yüksek bir çok firma stok fazlası duvar kağıtlarını topluyor Avrupa ve Kore malları sektörde ağırlıklı. Bunların yanında herkes birbirinin ithal ettiği katalogları getirip satıyor… bu işi Yapacak kişile en büyük tavsiyemiz Türkiye’de belli başlı firmalar var katalogları çok iyi olan onlarla çalışmak en iyisi.. ucuzuna kaçmayın stokları iyi olan firmalar ile çalışın müşterine yok çekmek büyük zararlara neden olabilir. 5 dolar pahalı olsun!

Duvar Kağıdı dükkanı için Tavsiyeler

  • İşinizi muhakkak İnternet üzerine taşıyın.
  • Sosyal medyayı çok iyi değerlendirin, İnstagram , facebook ve Tweetter gibi platformlar üzerinden reklamlar verin.
  • Kendi İnternet Sitenizin dışında sahibinden.com, Gittigidiyor ve N11 Gibi satış sitelerini kullanın.
  • Kendiniz duvar kağıtlarını duvara işlemeyi iyi öğrenin ve ürünün satışının yanında uygulamanın pazarlamasını da yapmaya başlayın.
  • Ürün yelpazeniz çok geniş olsun. Elinizdeki desenler müşterilere karşılayacak kadar olmalı.

Duvar kağıdı satışı ve uygulaması için Devlet Destekleri

Duvar kağıdı satışı yapan bir işletme açmak istiyorsanız ve devlet desteği almamanız için en ufak bir neden yoktur. Kosgeb ve Esnaf kefalet kredisi gibi desteklerden yararlanabilirsiniz. Sitemiz içi genel arama yaparak bu destekler ve diğer devlet desteklerinden yararlanabilirsiniz.