Malatya KOSGEB Kursları ve İş fikirleri

tarafından
1346
Malatya KOSGEB Kursları ve İş fikirleri

Malatya ülkemizin Ticarete en yatkın insanlarının olduğu yerlerden biridir. Halkı genellikle çalışkan ve Türkiye’nin bir çok noktasına yayılmış ticaret ağlarına sahiptir. Hayata yeni işe başlayan kişiler veya bir şekilde ticarete başlayıp Malatya’da KOSGEB üzerinden destek alacaklar için hazırladığımız yazımızda bulunuyoruz.

Malatya’da KOSGEB Desteği alınacak iş fikirleri

Aktar hizmeti vermek: Malatya’da Yetişen kayısı, kuru üzüm ve tarım ürünlerinin satışını kendi dükkanınız da ve İnternet Üzerinden satmak iyi bir seçenek olabilir. Malatya Tüm Türkiye’ye lokumundan kuru üzümüne kadar her yerde olmayan onca ürünü süren bir yapıya sahiptir. Bu sebeple dilerseniz Malatya’da dilerseniz de bu ilden aldığınız ürünleri Türkiye’nin her hangi bir yerinde dükkan açarsanız dahi iş yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca iyi bir alt yapı kurarak ürünleri hızlı kargo ile müşterilere anında ulaştıracak bir sistem ile satış yapabilirsiniz.

Malatya pazarı: Malatya pazarı açarak KOSGEB desteği alabilirsiniz. Fakat ticaret işletmeleri hibe krediyi tam anlamıyla alamayacağını bildirelim. 50 bin hibe kredinin 30-35 bin civarında bir kısmını hibe olarak alabilirsiniz. Bu tarz bir işletmeyi Türkiye’nin herhangi bir yerinde de açabilirsiniz.

Hayvansal Yem ve Ürün satışı yapmak: Malatya halkı büyük ölçüde hayvansal ürünler üretmektedir. Siz hayvan üreticiliği yapmak yerine bu hayvanlara yalama taşları, yemler ve buna benzer ürünlerin satışını ve ticaretini yaparak Malatya’da bir işletme kurabilirsiniz.

Unutmayınız Kosgeb tarım ve Hayvancılık üzerine direkt destek sağlamaz, çünkü devletin bu tarz iş yeri açmak isteyen kişilere verdiği destek kredileri vardır.

KOSGEB Malatya kursları ne zaman?

KOSGEB girişimcilik kursu Malatya ilinde Türkiye geneli tüm illerde olduğu gibi İŞKUR ile ortak olarak yapılmaktadır. Ücretsiz olarak kurslara katılmak isteyen kişiler resmi kuruluşlardan takibatını yapmalarında fayda var. Ayrıca  Malatya KOSGEB başvuru yapacağınız yer yine KOSGEB Malatya il müdürlüğü olacaktır. Yazımız daima güncellenme durumu olmayacağından tarihler eskime durumuna karşın KOSGEB Malatya kursları ve tarihlerini yine resmi kurumlardan almanızda yarar var. Aşağıda resmi telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.

Malatya KOSGEB Adresi

Malatya ilinde açacağınız bir işletmeden destek almak isterseniz, konu altından yorum olarak sorabileceğiniz gibi, daha garanti cevabı aşağıda verdiğimiz KOSGEB Malatya il müdürlüğü adres ve telefon numaraları ile irtibat kurarak öğrenebilirsiniz.

KOSGEB MALATYA MÜDÜRLÜĞÜ
 1. Organize Sanayi Bölgesi İdare Merkezi P.K.:44200
 malatya@kosgeb.gov.tr 
 0422 237 53 91
 0422 237 53 93
KEP: kosgeb.malatya@hs01.kep.tr
Yorumlarınız bizim için değerlidir. Sitemize yorum atmaktan çekinmeyiniz.