Batarsam KOSGEB Parayı Geri alır mı?

tarafından
2446
Batarsam KOSGEB Parayı Geri alır mı?

Hiç kimse işletmesini kapatmak için açmıyor, Zarar etmek için ise asla açmak istemiyor. Fakat Zaman içinde işler kötü gitti veya Hastalık durumunuz dolayısı ile iş yerini kapatmanız gerekti, Kosgeb üzerinden de destek ve hibe teşviklerinden yararlandınız, Bu durumda Hem işletmeyi kapatıp Kosgeb’den Aldığınız parayı geri mi vereceksiniz? KOSGEB ile açılan işyeri batarsa veya firmayı kapatırsam KOSGEB Parayı geri alır mı? Merak edenler hemen içeriği okuyun.

Sitemize Yorumlar kısmından Her yorumu yayınlamıyoruz fakat bu şekilde Kosgeb üzerinden destek alıp da Sonunda Hastalanması sonucu işletmesini kapatmak isteyen bir girişimcimizin sorusunu özel olarak cevaplamak istedik. Çünkü bu şekilde Kosgeb desteği alıp işletmesini ister istemez kapatmak zorunda olan kişiler, aldıkları desteği geri ödeyip ödemeyeceklerini soruyorlar.

Kosgeb Kapatılan İşletmede Desteği Geri alır

Bu konuda Kosgeb üzerinden destek ve hibe kredilerini alırken, imzalanan sözleşme çok açıktır. Eğer kurduğunuz işletmeyi 3 yıl içinde kapatırsanız. KOSGEB size verdiği hibe ve destek kredilerini herhangi kesinti yapmadan aynen hepsini alır.

KOSGEB Destek verdiği işletmelerin uzun yıllar kamu ve şirket sahiplerine faydalı olması için destek veriyor. Hiç kimse batmak veya kapatmak için dükkan açmaz bu konuda hemfikiriz fakat bazı kötü niyetli kursiyerlerin art niyetlerini engellemek için KOSGEB Verdiği desteği şartları oluşursa geri ister.

Tabi ki Hastalık gibi müzmin sonuçları olan sebeplerden dolayı işletmenizi kapatıyorsanız. Devlet hastanelerinden alacağınız raporlar ile kosgeb’de durumu izah edebilirsiniz. Kosgeb yetkilileri durumunuzu inceler gerekli gö;

Özet: Kosgeb verdiği parayı size verirken istediği şartları bir şekilde tamamlayamaz, zarar eder, iflas eder veya işi yapmaktan vazgeçerseniz sizden geri isteyebilir. Büyük oranda da bu parayı isteyecektir. Bir iş kurmak istiyor ve KOSGEB desteklerinden faydalanmak istiyorsanız lütfen iyi düşünün. Daha sonra pişmanlık yaşamak istemiyorsanız iyi karar verip iyi analiz etmelisiniz. Zaten kosgeb bu süreci iyi anlayabilmeniz ve araştırabilmeniz için sizi girişimcilik kurslarına yollayarak size sertifika veriyor. Verilen sertifikanın en büyük amacı sizin yaptığınız işte gerçekten niyetiniz ciddimi mi. Öğrenmek.

Bu arada Kosgeb işletmesini minimum 3 yıl boyunca ter temiz devam ettiren kişiler. Herhangi bir hurda hileye karışmadan işine devam edenlerden desteğini asla geri istemez.