Kapat

Kosgeb Ücretli mi?

Anasayfa
Girişimcilik Kosgeb Ücretli mi?

Son zamanlarda devletimizin Küçük ve orta ölçekli kurumlara hibe ve sıfır faizli kredi desteği ile işlerini büyütme politikasını kullanan bazı uyanıklar, KOSGEB ücretli diyerek gerek kursiyerlerden gerekse Kredi ve hibe desteği almak isteyen kişilerden ücret talep ederek hizmet vaadi ile para koparmaktadırlar. KOSGEB tüm aşamaları ile başvurmak, kursa gitmek ve hibe desteği almak gibi tüm aşamalarında ücretsizdir!

Kosgeb kursları ücretsizdir

Kosgeb kurslarında sertifika ve girişimci olmak için verilen eğitimler kesinlikle ücretsizdir, sizden ücret talep ediliyorsa bulunduğunuz ilde yeni kursların açılmasını bekleyebilirsiniz. Hatta işkur vasıtası ile KOSGEB sertifikası alan kişiler. Kursa katıldıkları her gün belirli bir ücreti kendi adlarına bankalardan alabilirler. Kosgeb sertifikası için ücret vermediğiniz gibi aynı zamanda işsiz bir girişimci adayı iseniz, İŞKUR size kurslara geldiğiniz için ücret bile vermektedir.

KOSGEB iş planı ücretsizdir.

özellikle ücret ödeyip daha iyi bir iş planı hazırlamak isteyenler bu durumdan müstesna, fakat kendiniz kurumun istediği standartlarda bir dosyayı rahatlıkla hazırlayabilir, hiç bir ücret ödemeden iş planınızı kuruma sunabilirsiniz. Zaten kurslarda iş planının nasıl hazırlanacağı hususunda bilgilendirmeler verilmektedir, kursları düzenli takip edenler iş planlarını rahatlıkla hazırlayabilecek durumdadırlar.

KOSGEB başvuruları ücretsizdir

Özellikle vurgulamak istiyoruz, şu kesime yakın kesimlerin başvuruları onaylanıyor, o yüzden o kurumdan destek alalım diyerek kesinlikle kimseye para kaptırmayınız, kurallara uyan herkes uygun görülmesi durumunda kosgebin tüm aşamalarından ücretsiz olarak faydalanacaktır.

  1. Kurumumuzun resmi web sayfası
  2. KOSGEB İl Müdürlükleri
  3. 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi
  4. Yazılı ve görsel medya
  5. RTÜK onaylı kamu spotları
  6. iyi fikir gibi güvenilir internet sayfalarından

konu ile alakalı kurumun açıklaması şöyledir. “Başkanlığımız, KOBİ’lere sağlanan bu destek programlarını başarı ile uygularken, özellikle danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden ve kurumumuzla hiçbir bağı olmayan bazı şahıslar ve firmalarca; “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz.’’, ‘’Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz’’ veya ‘’KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız’’ yönünde, gerçeğe uygun olmayan, asılsız beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve maddi menfaat temin ettikleri yönünde şikayetlerin bir kısmı, Bilgi Edinme, BİMER ve CİMER aracılığı ile KOSGEB’e iletilmektedir.”

üzerinden kobi ve girişimciler gerekli bilgilendirmeleri rahatlıkla alabilir.

Konu altına yorum atarak konu hakkında ki sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Minyatür Mobilya yaparak gelir elde edin başlıklı güncel makalemizde minyatür mobilya, minyatür mobilya iş fikri ve minyatür mobilya kazanç hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Kosgeb Ücretli mi?” üzerine 1 yorum

  1. avatar hsn says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar