KOSGEB Eğitimleri veya iş planı Ücretli mi?

tarafından
1436
KOSGEB Eğitimleri veya iş planı Ücretli mi?

Kosgeb Desteğini almaya çalışan kişilerin ilk araştırma yaptıkları yer genellikle İnternet ortamı olmaktadır. KOSGEB desteği alma araştırması sırasında bazı uyanıklar işletme sahiplerine bürokrasi ve bazı hizmetleri verme aşamasında ücret talep etmektedir. Hatta bazen Kosgeb Eğitimlerinin yoğunluğundan faydalanarak kurs ücreti bile talep edilmektedir.

KOSGEB’in tüm aşamalarında başvuruda bulunmak, kursa gitmek ve hibe desteği almak gibi tüm aşamalarında ücretsizdir!

Kosgeb kursları ücretsizdir

Kosgeb kurslarında sertifika ve girişimci olmak için verilen eğitimler kesinlikle ücretsizdir, sizden ücret talep ediliyorsa bulunduğunuz ilde yeni kursların açılmasını bekleyebilirsiniz. Hatta işkur vasıtası ile KOSGEB sertifikası alan kişiler. Kursa katıldıkları her gün belirli bir ücreti kendi adlarına bankalardan alabilirler. Kosgeb sertifikası için ücret vermediğiniz gibi aynı zamanda işsiz bir girişimci adayı iseniz, İŞKUR size kurslara geldiğiniz için ücret bile vermektedir.

KOSGEB iş planı ücretsizdir.

özellikle ücret ödeyip daha iyi bir iş planı hazırlamak isteyenler bu durumdan müstesna, fakat kendiniz kurumun istediği standartlarda bir dosyayı rahatlıkla hazırlayabilir, hiç bir ücret ödemeden iş planınızı kuruma sunabilirsiniz. Zaten kurslarda iş planının nasıl hazırlanacağı hususunda bilgilendirmeler verilmektedir, kursları düzenli takip edenler iş planlarını rahatlıkla hazırlayabilecek durumdadırlar.

KOSGEB başvuruları ücretsizdir

Özellikle vurgulamak istiyoruz, şu kesime yakın kesimlerin başvuruları onaylanıyor, o yüzden o kurumdan destek alalım diyerek kesinlikle kimseye para kaptırmayınız, kurallara uyan herkes uygun görülmesi durumunda kosgebin tüm aşamalarından ücretsiz olarak faydalanacaktır.

  1. Kurumumuzun resmi web sayfası
  2. KOSGEB İl Müdürlükleri
  3. 444 1 567 KOSGEB Çağrı Merkezi
  4. Yazılı ve görsel medya
  5. RTÜK onaylı kamu spotları
  6. iyi fikir gibi güvenilir İnternet sayfalarından

Konu ile alakalı kurumun açıklaması şöyledir. “Başkanlığımız, KOBİ’lere sağlanan bu destek programlarını başarı ile uygularken, özellikle danışmanlık hizmeti verdiklerini iddia eden ve kurumumuzla hiçbir bağı olmayan bazı şahıslar ve firmalarca; “KOSGEB’den hibe destek kredisi çıktı. Belli bir ücret karşılığında belgeleri göndereceğiz.’’, ‘’Bedeli karşılığında KOSGEB Destekleri ile ilgili broşür, kitap, doküman gibi materyaller göndereceğiz’’ veya ‘’KOSGEB’in destek ve kredilerini belli bir komisyon karşılığında çıkaracağız’’ yönünde, gerçeğe uygun olmayan, asılsız beyanlarla, işletmeleri yanılttıkları ve maddi menfaat temin ettikleri yönünde şikayetlerin bir kısmı, Bilgi Edinme, BİMER ve CİMER aracılığı ile KOSGEB’e iletilmektedir.”

üzerinden kobi ve girişimciler gerekli bilgilendirmeleri rahatlıkla alabilir.

Konu altına yorum atarak konu hakkında ki sorularınızı sorabilirsiniz.