Gelir belgesiz Kredi kullanım rehberi

tarafından
1097
Gelir belgesiz Kredi kullanım rehberi

Bu içeriği okuduktan sonra gelir belgesiz kredi kullanımı yapabilmek için tecrübe ile edinilmiş, en doğru bilgilere ulaşmış olacaksınız. Kredi çekmek hayatın olağan akışı haline geldi. Geçmişte nakde ihtiyacı olan kişiler eş dost bulur kendisine limit açmasını talep eder, büyük ölçüde ihtiyacını görürdü. Şimdilerde Acil nakit ihtiyacı olan kişiler millete boyun eğmek yerine gidip bankalar aracılığı ile kredi kullanarak borçlanıyor. Kredi skoru iyi olup düzenli gelirini ispatlayan kişiler için sorun yok, zaten bankalar bu kişilere kredi vermek için yarışır genelde.

Peki belirli bir gelir düzeyi olduğu halde ispat edemeyen kişiler gelir belgesiz kredi kullanması mümkün mü? Cevap evet bu kişiler de kredi kullanabiliyor. Fakat bankalar zaten sicili düzgün olan kişileri bile bir dünya araştırma altına alırken, gelirini belgeleyemeyen kişilere neden güvenip de kredi versin? İşte bu yazımızda kefilsiz ve gelir belgesiz kredi çekebilmenin sırlarını anlatacağız.

En Kolay Gelir belgesiz kredi alma şekli

Bir belge veya geliri olan kişileri kefil göstermeden kredi almak mümkün fakat şunu bilmeniz gerekiyor ki, bu tarz kişiler normal şartlarda bankaların riskli olarak gördüğü kişiler olduğundan daha fazla para kazanmak isteyecekleri kişiler olur. Yani normalde düşük oranlarda verdiği kredileri gelir belgesi olmayan kişilere vermezler, SGK gibi geliri olmayan kişilerin alacakları krediler biraz daha tuzlu olabilir.

Gelir belgesiz en kolay kredi alma şekli, hali hazırda ilişkisi bulunulan bir bankaya müracaat etmek olacaktır. Bu banka ile çalıştığınızdan hatır gönülden ziyade bankanın sizi tanıyor olması ve ödeme ahlakınızı en iyi biliyor olması size kolaylık sağlayacağı anlamına gelir. Fakat bu bankalar devlet bankası ve prosedürü bir banka ise şansınızı çok fazla zorlamayın çünkü otomatik olarak belge göstermediğiniz için red cevabı alabilirsiniz.

Düzenli olarak çalıştığınız bir banka, sorun yaşamamış iseniz size kredi vermekten çekinmeyecektir. Fakat daha önce hiç bir banka ile çalışmada bulunmadınız ve gelir belgeniz yok ise şansınız giderek azalıyor bilmiş olun. En azından ihtiyaç kredisi gibi bir kredi kullanamazsınız. Karşılığında ipotek veya rehin gösterecek ürünler alırsanız size kredi verebilirler.

Yukarıda yazdığımız gibi sizi tanıyan bir banka size kefilsiz ve gelir belgesi olmadan kredi verebilir fakat bu işlemi alacağınız kredi türüne göre sınıflandırmak gerekiyor çünkü gelir belgesiz ihtiyaç kredisi almak daha zor iken konut ve taşıt kredisi almak biraz daha kolay olabiliyor.

Gelir belgesiz ihtiyaç kredisi

Belge göstermeden en zor alınacak kredi şekli diyebiliriz. Fakat korkmayın eğer kredi notu olarak sorun yaşatmayacak cinsten biri iseniz, sizin için zor olmayacaktır. Çünkü ülkemizde serbest meslek sahibi olup da gelirini ispat edemeyen binlerce insan var, bir çok banka da bunu biliyor. Kredi skoru iyi ve mevcutta bankalar ile güncel bir şekilde çalışan kişiler özelikle ilişkisi olduğu bankalardan gelir belgesiz ihtiyaç kredisi kullanabilir.

Gelir göstermeden kredi kullanabilmek için kredi notunun iyi olması gerekiyor. Bankalar müşterilerinin ödeme ahlakını kontrol eder ve gelir gösteremese bile kredi verir. kredi notu konusunda daha fazla bilgi almak istiyorsanız, kredi notu hakkında bilinmesi gerekenler isimli içeriği okumanızı öneririm.

Gelir belgesiz maaş bordrosu olmadan Araç kredisi

Belge göstermeden kredi alınabilecek en kolay krediler karşılığında teminat ve rehin olarak gösterilecek ürünlerin olduğu kredilerdir. Araç kredileri de bunların başında geliyor. Eğer yeteri kadar peşinat varsa gelir göstermeden araç kredisi alabilirsiniz.

Tabi kredi kullandırılan araçlar kasko zorunluluğu oluyor ve normal şartlarda gelirli bir kişi gittiğinde kullandığı kredi fiyatlamasına oranla biraz daha pahalıya alınmış oluyor. Fakat nihayetinde aracı almış oluyorsunuz, Yıllarca araç almak için çabalayan insanlar için verecekleri biraz fazla para gözlerine gelmeyebilir.

Gelirsiz en kolay araç kredisi veren bankalar

Koç finans: Galeri ve büyük araç satışı yapan firmalar ile çalışan bu firma en kolay gelir belgesiz kredi veren firmalardan biridir. Sistemi banka gibi işler fakat daha az prosedür içerir. Fakat bu firmadan kredi alabilmek için, firmanın güvendiği ve yetkilendirdiği firmalardan kredi kullanmak zorundasınız. Galeriler ile çalışan bu firmaya direkt hiç bağlantınız olmadan kredi başvurusunda bulunmanız zor gibi gözüküyor.

Teb Cetelem: Yine galeriler ile ortak yürütülen bir hizmet sonucu satın aldığınız aracı kolay bir şekilde kredilendirmek için kurulmuş bir sistemdir. Koç finanstan sonra gelir belgesiz taşıt kredisini en çok veren firmalardan biridir.

Kendinizin ve Galerinin çalıştığı bankalar: Eğer yeteri kadar kredi notuna sahipseniz kendi çalıştığınız banka veya hiç bir banka ile çalışmıyor iseniz galerilerin aralarının iyi olduğu banka şubelerine başvurarak rahat bir kredi kullanımı yapabilirsiniz.

Eğer alınan araç bedeline oranla peşinat olarak fazla veriyorsanız korkmayın, hiç bir banka ile çalışmasanız da kuveytturk gibi bankalar da bu konuda sizi geri çevirmeyecektir. Yeter ki kendi sicilinizi iyi bilin ve hangi bankaya başvuracağınızı iyi bilin.

Gelir Belgesiz konut kredisi kullanımı

Konut kredileri bankaların en rahat verdiği kredi seçeneklerinden biridir. Çünkü karşılığında kaza yapıp pert olmayacak, kişilerin sırtlarına alıp götüremeyecekleri harika bir teminat vardır. Ayrıca Türk insanının en iyi derecede ödediği kredi budur, Kolay kolay konut kredilerini aksatmazlar çünkü evlerinden olmak istemezler .

Fakat konut kredilerinde peşinatın biraz olması gerekiyor. Bankalar zaten devletin resmi olarak istediği ekspertiz değerinin %80’i kadar krediyi verebiliyor. Fakat siz konut kredisini gelir belgesiz kullanmak istiyorsanız %20 peşinat diliminden biraz daha fazla peşinatın olması durumunda daha rahat edersiniz. Bu şekilde en rahat kredi veren bankalar, finansbank, kuveyt turk, garanti bankası, Teb gibi bankalar başı çeker. Fakat yazımızın başlarında da dediğimiz gibi çok ucuz fiyatları beklemeyin bankalar size başka bankaların kolaylıkla vermeyeceği krediyi veriyor o yüzden biraz pahalı olabilir.

Gelir belgesiz kredi veren bankalar

Yazımızın başından beri en kolay gelir belgesi göstermeden kredi alma şekillerini detaylara inerek anlatmaya çalıştık, Yinede uyaralım bu tarz kredilere başvuracak kişiler emekli gibi kişiler değil. Serbest çalışan ve hiç bir şekilde resmi gelirini ispat edemeyen kişiler içindir. Zaten diğer kişiler sicilleri düzgün ise rahatlıkla her bankadan kredi kullanımı yapabilirler.

En kolay gelir belgesi olmadan kredi kullanabileceğiniz bankaların listesi aşağıdaki gibidir, bu bankalar bu tarz kişilere kredi limiti açabilirler.

  • Akbank
  • Finansbank
  • Enpara
  • TeB
  • Aktifbank
  • NKolay kredi

Gibi kredi seçeneklerini deneyin.

Bonus bilgi:

En kolay kredi kullanma şekli bankaların reklamlarını da yaptığı biraz pahalı krediler olan SMS yöntemi ile otomatik onaylanan kredi seçenekleridir. Cep telefonu ile T.C. kimlik numaralarını yazıp onaylanan krediler otomatik sistemden geçtiği için bir çok prosedürden kurtarabilir.

Sonuç:

15 yıllık bankalar ile müşteri olarak çalışma, 2 yıllık devlet bankasında konut finansman uzmanı olarak çalışma ve 6 yıldır gayrimenkul sektöründe müşterilerime kredi kullanım konusunda destekler verdiğim tecrübelere dayanarak en kolay gelir belgesiz kredi kullanma yöntemlerini anlatmaya çalıştım. Unuttuğum ve zaman içinde uygulama yöntemleri değişebilen bankalar olabilir, Bu sebeple şimdiden af isterim. Bu içeriği beğendiyseniz, https://www.iyifikir.gen.tr/bankalar-neden-kredi-vermezler/  bağlantısındaki içeriği de okumak isteyebilirsiniz. Konu altından sorular sorarak kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.