En kolay kredi kartı alma yöntemleri 2020

tarafından
1319
En kolay kredi kartı alma yöntemleri 2020

En kolay kredi kartı nasıl alınır? Günümüz şartlarının gerekliliği haline gelen kredi kartları için sıklıkla araştırma yapıldığını fark ettik. Bankalar insanların istemediği zaman rahatlıkla kredi kartı verip başlarına çorap örmeye çalışır. Fakat bazı insanlarda kredi kartı almak istemesine rağmen bankalar kredi kartı taleplerini bir sebeple geri çevirir. Uzun yıllar bankalar ile çalışan bir kişi olarak en kolay kredi kartı alma yöntemlerini ve bize göre en kolay kredi kartı veren bankalar hangileri sizler için yazıya döktük.

En kolay kredi kartı Nasıl alınır?

Kredi kartı almak isteyen kişileri sınıflayarak daha kolay kredi kartı nasıl alınır inceleyelim. Kişileri ekonomik ve banka çalışma durumuna göre sınıflandırma mazın sebebi bankalar onlarca farklı sebepten kişilere kart vermez ama bunların başlıcaları aşağıdaki sebeplerdendir. 

Kredi kartı başvurusunda bulunacakların kredi sicil durumuna göre 4 ana kategoriye ayırdık, kendinizi hangi kategoride hissediyorsanız o kısmı inceleyebilirsiniz.

 1. Kredi puanı hiç olmayan için
 2. Gelir belgesi olmadan kredi kartı
 3. Geliri ve kredi puanı olup kredi kartı alamayan
 4. Kredi sicili bozuk olup kredi kartı almak isteyenler

 

Kredi puanı hiç olmayan için

Bankaların en çok korktuğu kart müşterileri içindedir. Kredi puanı kötü olan müşteriler bile bankaları kredi kartı verirken hiçbir banka ile ilişiği olmamış kişiler kadar korkutmaz. Banka kredi ve kart verirken müşterilerin ödeme ahlakını bilmek ister. Hiçbir banka ile çalışmayan kişinin ödeme ahlakını kontrol edemeyeceği için kredi kartı vermekte bir takım zorluklar çıkarır.

Sınıflandırmamız da hiç puanı olmayıp, belli bir geliri veya maaşı olduğunu düşündüğümüz kişileri düşünürsek bu kişiler kredi kartı almasının en kolay yöntemi. Maaş hesaplarının bulunduğu banka ve şubeleri olacaktır. Çünkü bu kişilerin ellerinde tutacakları ciddi bir kozları bulunuyor. Eğer maaş hesabı olmasına rağmen kredi kartı verilmeyen kişiler olursa, çok fazla bankaya başvuruda bulunmayın çünkü bu kredi skorunu iyice alt üst eder çok fazla red almak çokta iyi bir şey değildir. Kredi notu hakkında bilinmesi gerekenler isimli yazımızda bu konu hakkında detaylı bilgilendirme vermiştik.

Önemli; Eğer maaş hesabınız varsa ve bankalar yine de size kredi kartı vermiyorsa hiç kullanmayacağınız bir hesap bile olsa maaş alt hesabı açtırın , limiti çok önemli değil. Banka hesabınızda para bulundurmaya gerek yok. Bu maaş hesabını – olarak tutmayın yeterli. Bir iki ay içinde banka muhtemelen size kredi kartı vermeyi teklif edecektir veya en az iki ay beklettikten sonra başvurursanız %100 kredi kartı onaylanmış olacaktır.

İpucu: Bir bankanın sizi tanıması için bir şekilde onunla ilişiğinin olması gerekiyor. Kredi kartı almak için çok aceleniz yoksa, bir banka hesabı açıp içine bir miktar para koyduktan sonra sanki kredi kartı gibi alışveriş yapıp bankamatik kartını kullanırsanız bir süre sonra banka size kredi kartı vermeyi teklif edecektir.

Kredi puanı olmadan en rahat kredi Kartı alma şekilleri bize göre şöyledir;

 • SMS başvurusu
 • Mobil uygulama veya İnternet başvurusu
 • Telefon ile kesinlikle başvurmayın
 • Bankaların seyyar olarak kapı kapı dolaştığı personeller aracılığı ile başvuru
 • Öğrenci ise okullara kredi kartı müşterisi arayan banka personelleri ile başvuru
geliri gösteremeyen kart alabilir mi

Gelir belgesi olmadan kredi kartı

Gelir belgesi olmadan kredi kartı almak, ihtiyaç kredisi veya konut kredisi materyallerini kullanmaktan daha kolaydır. Gelir belgesi olmaksızın kredi kartı alabilmek için, geçmişte bankalar ile çalışıp onlara karşı sorumluluğunuzu yerine getirmiş olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde kredi kartı çıkarmak sizin için çok zor olabilir.

Bankalarda şunu çok iyi biliyor ülkemizde serbest meslek çalışıp da geliri olan kişiler mevcut, bu kişiler gelirlerini ispat edemedikleri için bankalar potansiyel müşterilerini kaçırmak istemeyecektir. Eğer geçmişte bir banka ile çalışıp sorun yaşamadıysanız, kredi kartı ihtiyacınız varsa en kolay kredi kartı alma şekli o bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmak olacaktır. Muhtemelen geri çevrilmeden, sizden gelirinizi sözlü olarak aldıktan sonra sistem kredi kartınızı otomatik olarak onaylayacaktır.

Kredi ve kredi kartı alma konuları birbirlerine benzemektedir. Bu sebeple bu konuyu daha detaylı öğrenmek isterseniz gelir belgesiz kredi alma rehberini inceleyerek daha rahat kredi alma yöntemlerini kredi kartı almak için de deneyebilirsiniz. Yazılan tüm bilgiler uzun yıllar edinilmiş tecrübeler ile aktarılmıştır.

Geliri ve kredi puanı olup kredi kartı alamayan

Bir kişinin geliri ve kredi puanı varsa bir banka kolay kolay onu kredi kartı vermeden kapısından çıkarmaz. İstisna olsa da bu şekilde zorluk çekenler olursa; kredi kartını vermeme sebeplerinin başında yeterli gelir gösteremiyor olmalarından kaynaklıdır. Bir başka bankada açık olan kartları iptal ettirerek kredi kartı bakiyenizi açabilirsiniz. Belki de farkında olmadan geçmişte alıp kenara atılan bir kredi kartı yüzünden limitleri doldurmuşsunuz dur. Bu konuları iyice araştırın, eğer hala kredi kartı onaylamıyorsa bankalara ek gelirlerinizi göstermeyi deneyin. Lakin bu tarz müşterilerin kredi kartı alırken çokta zorlanacağını sanmıyorum.

Kredi sicili bozuk olup kredi kartı almak isteyenler

Kredi ve kredi kartı alırken en çok zorlanacak grup içinde, sicili bozuk kişiler geliyor. Fakat umutsuz vaka olmadıklarını bildirmek isteriz. Çünkü ; bankalar bir müşteriyi tamamen silip atamaz. Banka müşterileri onlar için idamlık mahkum değildir. Herkes ekonomik olarak zorluk yaşayıp bankalar ile arasını bozabilir. Bu tarz kişilerin hepsinin yeniden bankalar ile çalışmaya hakkı vardır, bunu bankalar da iyi bilir.

Sicili bozuk olanlar şunları yapmazsa daha rahat kredi kartı alır.

 • Önüne gelen bankaya kredi kartı başvurusunda bulunmasın.
 • Hiç kredi puanı olmayan kişiler gibi maaş hesaplarına alt hesap açıp o parayı kullanmadan veya kullanırsa da tam zamanında ödemeli
 • SMS veya İnternet başvuruları olsa bile bunlar başvuru sayılır ve puan zedelemesi yapar o yüzden her yere acaba kart çıkıyor mu diye T.C. Girişinde bulunulmasın.
 • Geçmiş borçlarını tamamen ödeyip, KKB Bürosuna borçların ödendiğine dair ödendi makbuzlarını yollasın.
 • Bankalar onlara küçük krediler veya alt hesap teklifi yaptıklarında red etmeden kendilerine zarar vermeyecek şekilde kabul etsin.

Kredi sicili bozuk olan kişiler, küçük meblağ ihtiyaç kredisi çekerek daha rahat kredi kartı alabilir. Bu ihtiyaç kredileri için banka sizden kefil talep edebilir, kefil bulup çok rahat kredi çekebilirsiniz. Zamanla kredi siciliniz düzelecektir.

en kolay kart veren banka?

En kolay kredi kartı veren bankalar

Aslında şu banka veya bu banka daha kolay kredi kartı verir diye sınıflandırmak mantıklı olmaz. Çünkü ; her bankanın müşterileri inceleme şekilleri birbirine benziyor olsa da müşteri ayıklama yöntemleri farklıdır. Bu sebeple aman şu banka devlet bankası hiçbir banka bana kredi kartı vermedi ben buna başvurma malıyım diye düşünmeyin. Eğer kendi sicilinizi iyi biliyor ve nereye ne şekilde başvuruda bulunacağınızı iyi analiz ederseniz. Tek başvuruda kredi kartını cebinize koyabilirsiniz. Yinede ülkemizde diğer bankalara nazaran kolay kredi kartı veren bankalar şunlardır.

 • Finansbank: En kolay kredi kartı veren bankalar sıralamasında  birincidir. Bu alanda ciddi çalışanlar yürütmektedir ve kredi kartı dağıtıp yeni müşteriler kazanmayı çok seven bir bankadır.
 • En para: Finansbank’tan devşirme olan banka finansbank alt yapısın kullanıyor olsa da bağımsız bir alt yapıda kredi kartı vermektedir, Düzenli en para müşterilerine de kendi kartlarını vermekten hiç çekinmezler.
 • Garanti bankası: Şüphesiz Garanti bankası Türkiye’nin en büyük bankaları içindedir. Bir çok kişi garanti bankası ile bankalar ile çalışmaya başlamıştır. Kendine has bir istihbarat ağı olan garanti bankası diğer bankalara nazaran daha kolay kredi kartı vermektedir.
 • Kuveyt Türk: Bir katılım bankası olmasına rağmen gayet rahat kredi kartı verir.
 • Ziraat bankası: Özellikle emekliler ile çalışmayı çok sever. Gelirlerini ispat edemeyen çiftçiler için de biçilmiş kaftan olan ziraat bankası, düşük kredi kartı limitleri tanımlasa da kredi kartı verirken müşterilerini genelde üzmez.
 • Vakıfbank,ziraat bankası ve özellikle Halkbank Corono virüs dolayısı ile destek kredilerinde şart aramamaktadır. Bu doğrultuda kredi kartı başvurusunda bulunan kişilere kolaylıkla kredi kartı veridğini gözlemlemekteyiz.

Kredi kartı başvurusu olumlu sonuç için yapılmaması gerekenler

 • Önünüze gelen yerde kredi kartı başvurusu yapmayın, çok fazla bankaya başvurup red cevabı almak kredi kartı alma şansınızı ve kredi puanınızı olumsuz yönde etkiler.
 • Bankalara aşırı abartılı bilgi vermeyin, örneğin asgari ücret ile çalışıp 10 bin gelirim var demeyin bankalar bunu yemez. Kredi kartını verecekleri varsa da vermezler.
 • Büyük limitler peşinde koşmayın, yasa gereği zaten bankalar size tanımlanmış kredi kartı limitinin üzerine çıkamazlar.
 • Kredi kartı alırsanız borcunuzu ödemeye çalışın, bankalar 10 yılda geçse bu alacaklarının peşini bırakmazlar.