Kapat

reçete geçerlilik süresi

Anasayfa Girişimcilik reçete geçerlilik süresi
2018 reçete geçerlilik süresi

geçenlerde sürekli kullandığım bir ilacı genellikle aynı gün almama rağmen, işlerimden dolayı 2 gün kadar geciktirme yapmıştım Daha önce böyle bir gecikme yapmadığım için aklıma Reçete geçerlilik süresi hakkında bir merak uyandırdı, evden eczaneye gidecek kadar üşengeç bir insan olmadığım için internet üzerinden araştırma yaptım, eczacılar odasının numarasını buldum. Yaptığım görüşme neticesinde reçete geçerlilik süresinin 4 gün olduğunu öğrendim, içim rahatladı ve ilacımı almaya gittim.

Dikkat etmeniz gereken husus, reçetenin yazılış tarihinden itibaren 4 gündür. Yani reçete kesildiği gün 1. gün sayılmaktadır. örnek verecek olursak, 22 kasım 2017 de reçetesi yazılmış bir kişi 25 kasım 2017’e kadar ilacını alması gerekmektedir. 25 kasım gecesinden sonra ilacınızı alamazsınız. reçetenin geçerli olduğu tarih bittiği andan itibaren doktorunuza reçeteyi tekrar yazdırmanız gerekmektedir.

Hafta sonları reçete geçerlilik süresine dahil değildir. örneği; Cuma günü yazılmış bir reçete Çarşamba gününe kadar, reçete edilebilir. Süresi geçen reçetenin tekrar doktorlara  reçete yazdırılması veya yazdırılmış olan ilaçların parası ödenerek alınması gerekir.

Bu da ilginizi çekebilir  ReTürk Emlak ofisi açmak isteyenlere bilgiler

reçete geçerlilik süresi ile alakalı detaylı bilgiyi (0212) 217 61 91 eczacılar odası telefon numarasından alabilirsinz.

Konumuzun yayımlanış süresi 22 kasım 2017 olup,  uzun yıllar aynı prostödürde devam etmektedir. 2018 de reçete geçerlilik süresi aynı olcağından emin olabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanAnkara'da yatırım yapmak için nedenler başlıklı güncel makalemizde Ankara'da yatırım yapmak için nedenler ve Ankara'da yatırım yapmak için nedenler 2018 hakkında genel bilgiler verilmektedir.

0 0 0 0 2 0

“reçete geçerlilik süresi” üzerine 3 yorum

  1. Uzman doktordan reçete alın says:
  2. Reçete says:
  3. Sedat gumca says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir