Kapat

reçete geçerlilik süresi

Anasayfa
Devlet kapısı reçete geçerlilik süresi
2018 reçete geçerlilik süresi

geçenlerde sürekli kullandığım bir ilacı genellikle aynı gün almama rağmen, işlerimden dolayı 2 gün kadar geciktirme yapmıştım Daha önce böyle bir gecikme yapmadığım için aklıma Reçete geçerlilik süresi hakkında bir merak uyandırdı, evden eczaneye gidecek kadar üşengeç bir insan olmadığım için internet üzerinden araştırma yaptım, eczacılar odasının numarasını buldum. Yaptığım görüşme neticesinde reçete geçerlilik süresinin 4 gün olduğunu öğrendim, içim rahatladı ve ilacımı almaya gittim.

Reçete geçerlik süresine Dikkat

Dikkat etmeniz gereken husus, reçetenin yazılış tarihinden itibaren 4 gündür. Yani reçete kesildiği gün 1. gün sayılmaktadır. örnek verecek olursak, 22 kasım 2017 de reçetesi yazılmış bir kişi 25 kasım 2017’e kadar ilacını alması gerekmektedir. 25 kasım gecesinden sonra ilacınızı alamazsınız. reçetenin geçerli olduğu tarih bittiği andan itibaren doktorunuza reçeteyi tekrar yazdırmanız gerekmektedir.

Hafta sonları reçete geçerlilik süresine dahil değildir. örneği; Cuma günü yazılmış bir reçete Çarşamba gününe kadar, reçete edilebilir. Süresi geçen reçetenin tekrar doktorlara  reçete yazdırılması veya yazdırılmış olan ilaçların parası ödenerek alınması gerekir.

Gözlük reçetesi geçerlilik süresi 10 gündür

Konumuzun altında gelen sorular üzerine gözlük reçetesi geçerlilik süresi eklenmiştir. iç konu başlığından da anlaşılacağı üzere gözlük reçetesi geçerlilik süresi 10 iş günüdür. arada hiç resmi tatil boşluğu olmazsa yaklaşık 2 hafta süre içinde gözlük reçeteniz ile alım yapabilirsiniz.

reçete geçerlilik süresi ile alakalı detaylı bilgiyi (0212) 217 61 91 eczacılar odası telefon numarasından alabilirsiniz.

Konumuzun yayımlanış süresi 22 kasım 2017 olup,  uzun yıllar aynı prosedürde devam etmektedir. 2019 de reçete geçerlilik süresi aynı olacağından emin olabilirsiniz.

Güncel!! Reçete geçerlilik süresi 2019 yılı içinde aynıdır herhangi bir değişiklik yoktur.

güncelleme ile gözlük reçetesi geçerlilik süresi eklemiştir.

bilgiyi aldınız öyle kaçmak yok, hastaneye gitmeden önce sağlıklı kalmak için güzel bir video paylaştık, izlemenizi öneririz.

 

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“reçete geçerlilik süresi” üzerine 5 yorum

  1. Uzman doktordan reçete alın says:
  2. Reçete says:
  3. Sedat gumca says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar