Kapat

Giresun’da Kosgeb Destek alınabilecek işler

Anasayfa
Girişimcilik Giresun’da Kosgeb Destek alınabilecek işler
Giresun kosgeb kursları

KOSGEB Giresun

Giresun Karadeniz’in bir çok ili gibi güzide ve kendine özgü bir yapısı vardır. Ülkemizin bir çok ili Giresun gibi keşfedilmemiş doğal güzellikleri vardır. Büyük şehirlerde yaşayan ve artık kalabalığı ve stresinden kurtulup insanlar yavaş yavaş kendi şehirlerine döndüğü iller içindedir. Kosgeb Giresun’da da işlerini tüm Türkiye’de olduğu gibi faaliyetlerine devam ediyor. Tarım ağırlıklı dönen Giresun ekonomisi tarımla alakalı işler yapmak isteyenler KOSGEB üzerinden destek alamayacağını belirtmek isteriz.

Giresun’da Yapılabilecek Kosgeb’in de Desteklediği bir kaç işi sunalım;

Pide salonu açmak: Karadeniz ve özellikle Görele pidesi Türkiye çapına yayılmış bilindik bir iş fikridir. Giresunlular ve bu işi Giresunlulardan öğrenen kişiler bölgenin bu lezzetini çok iyi temsil etmektedirler. Pide salonlarına kosgeb destek sağlamaktadır. Pide salonu açmak ile alakalı konumuza gitmek için pide salonu linkine tıklayınız.

Öğrenciye Yönelik işler Tutar: Giresun’da yapılacak iş fikirleri içinde öğrenciye önem vermek gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü lise ve fakülte arasında öğrenci sayısı 60 bin üzerine çıkmıştır. Hal böyle olunca öğrenciye yönelik cafe, gıda işi ve Yurt işleri sermayenize göre bu ilimizde tutacaktır. Ayrıca Giresun’da yetişen en önemli ürün olan fındığın pazarlamasını Türkiye ve Dünyaya pazarlayarak çok iyi yerlere gelebilirsiniz.

Giresun Kosgeb Kursları

Yeni bir işlemek kuracaklar, sermayeleri düşük olması, veya Devletin verdiği desteklerden yararlanmak istedikleri en önemli adres kosgeb olma yolunda devam ediyor. Kosgeb kurslarına gitmeden önce dikkat etmeniz gereken en büyük husus, açacağınız işletmeye kosgeb destek veriyor mu onu öğrenmelisiniz. Örneğin kosgeb Tarım ile alakalı yapacağınız bir işletmeye destek vermez. Konu ile alakalı sitemiz içinde arama yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz. Giresun kosgeb kurs bilgileri buradan yapılmaktadır.

Kurs düzenini İŞKUR ve KOSGEB ortak düzenlemektedirler. Kayıtları bu kurumlara giderek yapabilirsiniz. Uygulamalı girişimcilik eğitimine katılım zorunludur. Kursların en az 65 saatine katılmış ve uygulamalı girişimcilik sertifikasının KOSGEB tarafından onaylanması gerekiyor. Kurslarda yapacağınız işi daha profesyonel işletmenin bilgileri sunulacaktır. Tüm derslere başarılı bir şekilde katılan kursiyerler iyi bir iş planı  hiç kimseye muhtaç kalmadan oluşturabilirler.

Giresun Kosgeb adresi

Giresun kosgeb ile alakalı işlerinizi dilerseniz aşağıdaki yazılı telefon numaralarını arayarak , yada 444 1 567 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz. Giresun Kosgeb numarasını eklediğimiz tarih 27 mart 2018 dir.

Gedikkaya Mah. Nihatbey Cad. No:6 28100
 [email protected]
 0 454 287 00 07
 0 454 287 00 10
Ayrıca 444 1 567 Numaralı genel telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan KOSGEB Eğitimleri veya iş planı Ücretli mi? başlıklı güncel makalemizde kosgeb iş planı ücretlimi, kosgeb paralı mı ve kosgeb ücretlimi hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar