ŞOK market Çalışma şartları

tarafından
1284
ŞOK market Çalışma şartları

ŞOK market ağının her geçen gün genişlemesi beraberinde birçok personel bulma gibi sorunun da ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Ülkemizde iş hayatına girmek isteyenlerin tercih edeceği iş ilanlarının başında gelen perakende sektöründe sizlerde yer almak istiyorsanız, Şok market çalışma şartları isimli içeriğimizi mutlaka okumalısınız.
ŞOK marketlerinin 2018 yılı içerisinde hem Londra borsalarında hem de İstanbul borsalarında işlem görmeye başlaması, marketlerin her geçen büyümesine neden olmaktadır. Her geçen gün büyüme gösteren ŞOK marketlerinde ortaya çıkan istihdam açığını kapatmak için sizlerde ŞOK marketlere başvuru yaparak bu firmanın bir çalışanı olma şansını yakalamış olursunuz.

ŞOK market çalışma süreleri


Market bünyesinde işe girmek isteyenlerin merak ettiği soruların başında Şok market Çalışma şartları gelmektedir. Çalışanlarını günlük olarak ortalama 8-9 saat arasında çalıştıran firmanın, çalışacağınız bölümlerine göre de maaşlarını farklılık göstermektedir. Bu yüzden de sizler çalışma süresi olarak günlük 8-9 saat arasında çalışma fırsatını bulmuş olacaksınız.
8-9 saatlik bir çalışma süresi bulunan ŞOK marketlerin de bu süre içerisinde yemek ve çay molalarının da olduğunu düşündüğümüz zaman sürenin oldukça makbul olduğunu belirtelim.

Haftanın 6 günü çalışma süresi bulunan market ağının hafta da 1 günde çalışanlarına izin verdiğini belirtelim. Aynı zamanda ŞOK market bünyesinde 1 ve üzerinde çalışmaya devam ettiğiniz zaman senelik izninizde devreye girecektir. Senelik izin olarak çalışanlarına 14 gün izin 2 günde yol izni olmak üzere toplamda 16 günlük bir izin süresi tanımaktadır.
ŞOK marketlerde belirttiğimiz çalışma sürelerinin dışında ekstra olarak çalışma süreleri de sizleri beklemektedir. Mağaza içerisinde yer alan mal sayımlarında veya diğer ekstra işlerde çalıştığınız sürelerin parasının sizlere mesai olarak ödenmeyeceğini de belirtmek istiyoruz.

ŞOK market maaşları ne kadar?


Mağaza çalışanlarına ortalama olarak asgari ücret civarında bir ödeme yapan ŞOK marketleri çalıştıkları birimlere göre de farklı maaş ödemeleri yapmaktadır. Özellikle kasiyer olarak çalışan kişilerin mağazadan aldıkları ücretin asgari ücret olduğunu belirtelim. Bunun dışında kalan mağaza sorumlusu yardımcısının 3 Bin TL civarında, mağaza sorumlusunun ise 3 Bin 500 TL civarında bir rakam aldığını siz değerli okurlarımıza belirtmek istiyoruz.
Çalışanlarına hiçbir şekilde servis imkanı sunmayan ŞOK marketlerinin sadece, maaş dışında yemek ücreti, çek ücreti ve prim olarak farklı ödeme türleri de bulunmaktadır.

Belirlenen kotayı aşmanız durumunda mağaza çalışanlarına belirlenen oranda prim sunan mağaza bu sayede mağaza çalışanlarının daha aktif olarak çalışmalarına imkan vermektedir.
Aynı zamanda ŞOK marketlerinde çalışanlara özel ŞOK market kartlarına aylık olarak ortalama 150 TL civarında bir ekstra ödeme yapan firmanın bu konuda çalışanlarını düşündüğünü de belirtmek istiyoruz.

ŞOK market başvurusu yapmak için firmanın İnsan Kaynakları bölümünden başvurunuzu yapabilir ve bu sayede sizlerde ŞOK market çalışanı olmaya hak kazanabilirsiniz.