Seçimlerden önce yapılacak iş fikirleri

tarafından
1021
Seçimlerden önce yapılacak iş fikirleri

Girişimci dediğin fırsatı değerlendirir, hazır erken seçim varken de belediye seçimlerinde de fırsatları değerlendirelim, hadi girişimciler başlayalım kazanmaya! Seçim zamanı ek gelir de yapılır. Mevcut seçime yönelik işler varsa ilişkileri iyi tutarak gelirinizi katlayabilir duruma gelebilirsiniz. Seçim öncesi iş fikirleri sunarken, Seçimlerde ek gelir elde edebileceğiniz ve mevcut işleriniz seçimlere uygun ise ciroları katlama taktikleri söylemeye çalışacağız.

Seçim Dönemi yapılacak iş fikirleri

Seçim ansızın yağan dolu gibi olunca, girişimcilerimiz de cepleri doldurmak için acele etmesi lazım. Keza meclis çok hızlı bir şekilde seçime hazırlık yapıyor, Çalışma zamanımız az. Bu az zamanda çok gelir elde etmek lazım.

Matbaacılar Yaşadı: Seçimlerin olmazsa olmazı flama,bayrak ve yaz olmasına rağmen parti bayrağı amblem, broş bunlara aşırı ihtiyaçlar var. Erken seçim bombası patlaması ile tüm matbaalar seçimin son gününe kadar 24 saat bu tarz ürünleri basmaya başlayacaklardır. Dolayısı ile Cirolar katlanacak. Bu dönemde daha fazla kazanmak isteyen matbaalar makinelerin çalışma kapasitesini %100’e çıkarıp karlı gördükleri ürünleri basmalarını öneriyoruz. Ayrıca fiyatlara da bu anlamda ufak bir ani seçim zammı yapılabilir. Acil matbu’ya ihtiyacı olan kişiler küçük zamları görmezden gelebilirler.

Seçim öncesi miting alanları ek işler var

Miting alanlarında ek işler: seçimlerde ek iş yapmayı düşünüyorsanız, miting alanlarında ürün satışı yapmak harika bir seçenek. Mitinglerde Türk bayrağı, simit, su gibi ürünleri satabilirsiniz. Fakat şu ayrıntıya dikkat edin. Bazı partiler daha çok seyirci çekmek için ücretsiz döner falan dağıtıyor. Dolayısı ile satacağınız gıda ürünlerini buna göre ayarlayın. Gerekirse içeriden bilgi almaya çalışın çünkü satacağınız ürünler elinizde kalabilir.

Partilere Seçim arabaları kiralamayı düşündünüz mü? Geçmiş seçimlerde uzun süre araca ihtiyaç duyulduğundan gayet güzel para kazanılıyordu fakat şimdi seçimlere hazırlık kısa süreceğinden ve pek hazırlık olmayacağından partilerin tutacağı araçlar hem biraz daha pahalı olacaktır, Hemde istediği kadar olmayacaktır. Sizinde elinizde Minibüs ve otobüs varsa partilere araçlarınızı kiralayabilirsiniz. Hatta şoförlüğünü de yaparak gelirinizi biraz daha katlanabilir. Seçimlere çok az zaman kalması nedeni ile partilere araçlarınızı yine yukarıdaki matbaa işi gibi biraz tuzlu verebilirsiniz. Biri olmasa biri aracınızı tutacaktır.

Yazılımcılar seçime yönelik hazırlıklarınızı yapmadınız mı? Özellikle Arama motoru optimasyonu ( seo ) işinden anlayan kişiler için harika bir dönem. Elinizdeki işleri seçimlere yönelik kaydırma yaparsanız harika gelirler elde edebilirsiniz. Seçimlerin anlık sonuçlarını merak eden partiler yazılımcılardan Anket siteleri, Seo hizmeti, Reklam hizmeti gibi bir çok hususta  hizmet satın alacaktır. Ürünleri onlar sizden talep etmeden parti başkanlıklarına mail atarak hizmet sattığınızı bildirmeniz de fayda olacaktır.

Sizlerde seçimlerde ek iş planlarınız var ve yukarıda yazdığımız işler dışında kafanızda iş fikirleri var ise lütfen yorum olarak konu altından yazınız.