Girişime başlamadan önce bilinmesi gerekenler

tarafından
1125
Girişime başlamadan önce bilinmesi gerekenler

Bu Yazımızda iş fikirleri girişimcilik konularına değinilerek Ülkemizde ortaya çıkan sermayesiz iş fikirlerine atılmak isteyen kişilerin muhtemel para kazanamama sebeplerinden biraz bahsetmeye çalışacağız.

iş fikirleri dergisi araştırmalarına göre ülkemizde genç nüfusun büyük bir kısmı kendi işlerini kurmak istemektedirler.

sitemiz iyi fikir 2019 yılı boyunca kendi işini kurarak geçim sağlamak ve bir nebze olsun daha iyi yaşam koşulları elde etmek isteyen kullanıcıların uğrak yerlerinden biri olacaktır.

Ülkemizde girişimci potansiyeli yüksek

Türkiye Nüfusunun demografisini incelediğimizde, Herkesin bildiği üzere nüfusunun büyük bir çoğunluğu genç ve bu nüfusun büyük bir kısmı yaklaşık olarak 45 milyon kişi 19 yaş ile 50 yaş arasında seyir etmektedir.  Anadolu insanın doğasından gelen ticari hayata atılma  dürtüsü girişimcilik fırsatlarını değerlendirmeye itiyor. insanların mevcut sermayesi kısıtlı olması münasebeti ile var olan mevcutta tutmuş iş fikirlerini yaparak biraz daha garanti altına almak istiyorlar..  Zaten hali hazırda Küçük sermayeler ile işe başlayan müteşebbisler, iş fikirlerini araştırırken daha çok kar daha az risk orantılı işleri bulmaya çalışıyorlar.. Girişimcilerimize bu husustaki tavsiyelerimiz, Bu tarz iş arayışını çok fazla zorlamamaları dır.

1000TL sermaye koyarak kimse aylık 10 bin Kazanç sağlayamaz, Böyle bir kazanç var ise de bu bir istisnadır. Kar elde etmek için muhakkak ya emeğinizi sermaye edersiniz , ya para veya muadilini ortaya koyarsınız yada hem emek hemde sermayenizi koyarak kazanabilirsiniz. Bu karışımı iyi dengelediğimiz de ancak Yeteri kadar kazanabilirsiniz.

Hayal kurmak iyidir, fakat gerçekleşme ihtimali olduğunda çok daha iyidir. Hayalperest olmayan hiçbir girişimci Büyüyemez, firmasının hayatını idam ettiremez.

sermayesiz iş fikirleri yapmak istiyorsanız bir yeteneğiniz olmalı

Öncelikle şunu unutmayınız ki bize göre sermayesiz iş fikri emeğe dayalı bir iş fikridir, eğer elinizde  bir altın bileziğiniz var ise bu işinizden ek gelir elde edebilir belkide bu işi geliştirerek mevcutta kazanmış olduğunuz gelirin çok fazlasını kazanabilirsiniz.

TAVSİYE! Hem sermayesiz hemde elinizde geliştirmeye açık olmayan sanatınız yok ise bu işten çok fazla para kazanıp köşeyi döneceğim hevesine kapılmayın, zaman ve bir dünya hayal kırıklığı ile işin sonuna varmış olursunuz.. unutmayınız ki İstisnalar Kaideyi bozmaz! Tabi ki facebook kurucusu gibi bir iş yapıp milyarder olabilirsiniz fakat dünyada facebook sahibinin kazandığı gibi para kazanan kişiler sayısı çok azdır.

Bu arada Mark Zuckerberg facebok’u öyle garajında kurmuş bir anda zengin olmuş değildir. Bir projesi vardı ve bu projeye inanarak hedefleri üzerinde yürüdü. Daha ortada hiç bir şey yokken 1 milyon dolar gibi ciddi bir kredi çekip projesi üzerine gittiğini, dünyaca ünlü yatırımcılardan destek aldığını biliyor muydun?

İlginç iş fikirleri sizi bulabilir

Kim bilir, Belki de Mısır tezgahlarında haşlanmış mısır satan ilk kişi Bu işin bu kadar çok tutacağını bilmiş olsa, bu işin patentini de alabilirdi, 2019 yılında da Bu tarz daha önce kimsenin yapmadığı, yeni ve pek fazla kişinin bilmediği ilginç iş fikirleri çıkacaktır.  ilginç iş fikirlerine bir diğer örnek ise istanbul boğazında fark ettiğimiz, Bir çok kişi tarafından ekmek kapısı olarak kullanılan, Dilek feneri satışı örnek olabilmektedir, insanların çakmakla alevlendirip boğaza saldığı Bu ilginç yöntem ile bir çok kişi ekmek kazanmaktadır.  yeni iş fikirleri 2019 yılında da oluşacak belki de bu işlerden birinden sizde nasibinizi alacaksınız.