Dünyadaki En pis Meslekler

tarafından
1348
Dünyadaki En pis Meslekler

En pis meslekler hakkında biraz bilgi sahibi olunca kendi İşinize şükür edeceksiniz. Bu pis meslekler sizi işinize sımsıkı bağlayacak.

Zaman zaman insan oğlu yaptığı işler çok zor ve kötü olmasa da işinden soğuyabilir, Bu yazımızda sizlere öyle meslekler yazacağız ki belki de aklınıza geldiğinde işim işim canım işim diyeceksiniz. Dünyada ki en pis meslekleri derleyip sunacağımız yazımıza başlayalım.

En Pis meslekler

dünyada ki En pis meslekler içinde lağım işi, maden işi zorluklarının yanında kazandıkları paraları duyunca şok olacaksınız.

Bangladeş Lağım açıcıları

dünyanın en pis işi lağım temizleme

dünyanın en pis işleri

Günlük sadece 30TL ile 50TL arasında maaşlar ile çalışan bu işçiler. Bangladeşte tıkanan lağımların içine giriyorlar. Üstelik sağlıklarını koruyacak hiç bir önlem almadan. Bu kişilerin görevleri Bangladeş de tıkanan kanalizasyon deliklerini çukurların içine girerek nefeslerini tutarak delikleri açmak. Bu kadar pis bir mesleği yapıp da milyonlarca lira kazanması gerekiyor diyebilirsiniz, fakat bu işçiler günlüğü 30TL ile 50TL arası gelir elde etmektedirler.

Fil Doğur,

tucular

Çok garip ve pis bir meslek daha, fillerin doğumlarına yardımcı olmak için filin cinsel organından içeri girip yavruyu dışarı çekme işi garip ve pis bir meslek olsa gerek. Şimdilerde yapan var mı pek bilmiyoruz fakat geçmişte filleri doğurtmak için hayvanat bahçelerinde bu işi bakıcılar ve veterinerler yapmak zorundaydı.. Fil rahat bir doğum yapması ve yavru zarar görmemesi için filin organından içeri girip yavruyu doğma hazırlamak gibi pis işler de var. Üstelik bu kişiler bu işlem için rutin maaşlarını alıyorlar. Milyonlar kazanmıyorlar.

Osuruk koklama işi

Bu mesleğe gaz koklayıcı diyerek kibar hale getirebilirdim ama net olmak istedim. Mineapolis’te bir gastroenterolog araştırma için insanlara kuru fasulye ve benzeri gaz yapıcı tüm yemekleri yedirdikten sonra anüslerine bir kapsül takıp gaz çıkarmalarını sağlıyor, daha sonra bu çıkan osuruğu bir başkasına koklatıp kokunun şiddetini test ediyor. Böyle pis meslek olur mu demeyin yapıyorlar.

Deodaran kokusu test işi

en pis mesleklere ekleyebileceğimiz, yine koklama ile alakalı zor bir meslek. Şuan da yine davam ediliyor mu bu mesleğe tam olarak bilgimiz yok fakat bu iğrenç işte çalışanlar. Test amaçlı verilen deodoranları kullanan kişileri belirli aktivite yaptıktan sonra koklayarak test ediyor ve raporlama yapıyorlar.

Hayvan sperm alıcıları

Özellikle çiftliklerdeki boğa, at gibi hayvanların spermlerine ihtiyaç duyulduğunda bu meslek sahipleri ortaya çıkıyor. Hayvanların spermlerini bir şekilde almak gerekiyor. At ve boğaları onlara özel hazırlanmış bir sistem ile düzeneğe bindirip hayvanlara mastürbasyon yaptırma işlemi ile spermlerinin alındığı bir meslek var.

Hayvan Maması test ediciler

Zaten ne geliyorsa bu test edicilerin başına geliyor. kedi ve köpek maması üreten firmalar bu mamaları köpeklere daha iyi lezzet sunabilmeleri için bu işte çalışan özel insanlara test ettiriyorlar. Hayvanlar daha lezzetli yiyecekler yesin diye bu insanlar mamalara test ediyorlar. Umarız eve giderken sakız gibi aromaları yiyecekler kullanarak evdekileri rahatsız etmiyorlardır.

Dünyada ki en pis mesleklere örnekler verdiğimiz bu yazımızın sonuna geldik. Bizim bilmediğimiz pis meslekler biliyorsanız lütfen konu altından yazınız. Ayrıca bu pis meslekleri gördükten sonra belki de kendi mesleğinizin harika bir iş olduğunun düşüncesine varmış olabilirsiniz.