Sakarya KOSGEB Bilgileri

tarafından
1176
Sakarya KOSGEB Bilgileri

Bu içeriğimiz de Sakarya ilinde Kosgeb desteklerinden yararlanıp açabileceğiniz Sakarya iş fikirleri

hakkında bilgi ve KOSGEB aşamalarını kısaca açıklayalım istedik.

Sakarya büyük bir üniversiteye ve çok fazla sayıda öğrenciye sahip olması nedeniyle iş olanağı açısından iyi bir şehirdir. Sakarya da yaşamayı planlayanlar için biraz bilgi vermek gerekirse havası temizdir ve organik ürünleri rahatlıkla bulabilirsiniz (yumurta, peynir, meyve ve sebze) gelişmiş bir şehir olduğu için her yerde market postane, ATM ya da banka bulabilirsiniz ,fabrika sayısı fazladır ve ticaret hacmi yüksektir.

İş yeri açmak için güzel bir il ve bu il de en çok tutan yani en çok işleyen mağazalar , giyim, fast food, parti evi, organizasyon şirketleri , Cafelerdir. Sadece öğrencileri baz alarak küçük bir yer dahi açsanız ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. İş açmayı düşünmeyip bir firmada çalışmayı düşünüyorsanız da iş bulma imkanınız yüksek çünkü; bu il de işsizlik oranı çok düşüktür.Sakarya da  yatırım yapmayı düşünenler de daire alıp öğrenciye kiraya verebilir ya da daha büyük düşünmek isteyenler pansiyon ya da yurt açabilirler.

Sakarya Kosgeb Hibe aşamaları:

Kafanızda bir iş fikri var ve Sermayeniz yeterli değil veya Kosgeb Desteği almak istiyorsanız, sizlere Kosgeb aşamalarını kısaca yazalım.

  • KOSGEB girişimci kaydınızı yaptırıyorsunuz.
  • Uygulamalı girişimcilik eğitimi alıp, Sertifikanızı alıyorsunuz.
  • İş planı hazırlayıp Kosgeb’e Sunuluyor.
  • Kosgeb İş Planınızı yeterli görür ve başvuru yapmak istediğiniz işe destek var ise desteği alıyorsunuz.

Tabi yukarıda söylediğimiz olay sadece işin işleyiş sırası, bu sıralamaya iş yeri açma, vs hepsini ekleyerek listeyi uzatabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için site içi arama yaparak KOSGEB hibe desteğinin nasıl alınacağı ve detaylarını öğrenebilirsiniz.

sakarya da kosgeb nerede

Sakarya’da KOSGEB Desteği Alınabilecek iş fikirleri

Sakarya’da özellikle Serdivan bölgesinde iş yeri açmak istiyorsanız. Öncelikli hedefiniz öğrencilere yönelik işler olmalıdır. Bilindik bir markanın bayiliğini de alabilirsiniz, Kendi markanızı oluşturup iş yapabilirsiniz. Bu sebeple Sakarya’da zarar etme olasılığı düşük olan iş fikirlerini sunmaya çalışacağız. Ağırlıklı gıda ve hizmet satışlarını önerdiğimiz Sakarya ili için Kosgeb desteği alabileceğiniz iş fikirleri şunlardır.

Cafe açmak Sakarya’da Her zaman Tutar

Cafe açma fikrini söylediğimiz de biraz standart fikir gibi gelecek fakat, bölgedeki hizmet yerlerini incelediğimizde günün her saati iş yapan işletmelerin cafeterya gibi mekanlar olduğunu göreceksiniz.  Personel açısından sıkıntı çekmeyeceğiniz bu tarz işletmelerde part time ve full time olarak çalışmak isteyen öğrenci arkadaşları bulabilirsiniz. Fakat bölgede kira fiyatları oldukça fazladır. o yüzden nokta atışı yapıp fazla enerji ve sermaye harcamadan işletmeyi kurmanız gerekiyor. işlek ve para kazanabilecek bir Cafe Sakarya’da 150-200 bin arasında bir rakama rahatlıkla açılabilir.

Apart Açmak Sakarya için iyi bir fikir

Eğer bir bina restore edip veya dibinden satın alıp apart açabilecek sermayeniz var ise Türkiye geneli düşünüyorsanız bu işi, Sakarya sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Kaliteli hizmet verirseniz Apart işi Sakarya’da her zaman iş yapar. İster sadece kızların olduğu ister kız erkek karışık, isterseniz sadece erkeklere hizmet verin her zaman Sakarya’da iş yaparsınız.

Binayı arsa satın alıp sıfırdan kurarsanız 5 milyona kadar sermaye isteyen fakat, apart yapmaya uygun bir bina bulup restore ederseniz 1 milyon gibi bir sermayeye ulaşabilirsiniz. Daha küçük sermayeleri olan kişiler özellikle Serdivan bölgesinde 60-90 bin arası öğrenciye yönelik stüdyo ve 1+1 daire satın alıp öğrenciye kiraya verebilir.  Fakat kiraya vermek için daire satın almaya KOSGEB destek vermez sadece sermayesi yeterli olmayanlara ek fikir olarak sunmak istedik.

KOSGEB Sakarya iletişim bilgileri:

Yeni Mahallesi, Hoca Ahmet Yesevi Cd. No:23, 73000 Erenler/Sakarya
Telefon: (0264) 276 86 44
Genel merkez:    444 1 567 
Yukarıda verdiğimiz Sakarya da ki KOSGEB Şubesinden, başvuru ve bilgi alabilirsiniz.