Uçurtma Yapıp Satmak iyi fikir

tarafından
1164
Uçurtma Yapıp Satmak iyi fikir

Değerli iyi fikir kullanıcıları, az sermaye ile iş fikri arayan kişilere uçurtma yapıp satma iş fikrini sunuyoruz. Uçurtma yapıp satmak istiyorsunuz da Uçurtma nasıl yapılır bilmiyorsanız, Hem uçurtmayı imal etmeyi hemde satmayı öğreteceğiz. Uçurtma satma işi her zaman yapılan bir iş olmadığı için mevsimlik ilk bahar ve son baharda yapılabilecek iştir. Sermayesi çok az, uçurtma yapma kabiliyeti ve çok az satış kabiliyeti gerektirir.

Uçurtma Yapma maliyeti

Uçurma yapmak için çok fazla ürün gerektirmiyor tüm maliyetleri sizler için hesapladık. Hatta uçurtmayı daha kolay satabilmek için üzeri desenli jelatinler, takım renkleri vs. için de araştırma yaptık, 1 Top ip 1000MT 14TL Her uçurtmaya 100MT ip sarıp versek 1,4TL ipten. Mahalle arasında bulunan bir marangozdan uçurtmaya uygun çıta talebinde bulunduk çıta başı 50 kuruş, toptan. Bir uçurtmaya 3 çıta gittiğini düşünürsek 1,5TL Kuyruk ve üst jelatin için toptan kaplama jelatini de 65Kuruş toplam 4TL ye mal oluyor, geri kalan iş işçilik. Bir uçurtmayı 10 ila 20 lira arasında fiyata satışını yapabilirsiniz.

Geliri artırmak istiyorsanız sadece satış değil, Yaptığınız uçurmaları da kiralayarak geliri artırabilirsiniz. Fakat siz kar marjı yüksek olması için uçurtmayı satın. Ayrıca Toptan uçurtma satan firmalar var 8Tl’e satıyorlar, daha fazla kar elde etmek isteyenler kendilere yaparsalar daha iyi olur.

Uçurtma Nasıl yapılır?

Uçurtma bir  kaç defa yapıldıktan sonra, çeşitlendirerek yapılabilecek bir üründür. Bilmeyenler için yapımı zor gelebilir fakat el alışkanlığı kazanıldıktan sonra harika sonuçlar alabilirsiniz. Teorik olarak anlatmak zor olduğu için youtube videolarından faydalanmak istedik. Uçurtma nasıl yapılır merak ediyorsanız sizin için videoda anlatmış birilerini bulduk sitemize ekledik.

Bu arada uçurtma festivali gibi yerlerde, uçurtma satmak istiyorsanız sakın, klasik uçurtmalar ile gitmeyin çünkü, belediyeler sizin işinize taş koyabilir. Ücretsiz uçurtma dağıtıyorlar. Dolayısı ile sizin satış yapmanız için standart uçurtmalar yerine kartal uçurtma gibi değişik uçurtma modelleri yapmayı öğrenmelisiniz.