Küçük sermayeyle ile yapılacak 5 iş fikri

tarafından
1158
Küçük sermayeyle ile yapılacak 5 iş fikri

Hayata yeni başlamış gençler ve sermayesi olup da fazla risk etmeden az sermayeler ile işler yapmak isteyen kişiler, Bütçesine göre yatırımlar yapıp, kar elde etmek istemektedirler. Enflasyon ve bir iş yeri açmanın giderleri çok fazla olduğu için 30 binlik sermayeyi belirledik, Bu yazımızda her girişimcinin kolaylıkla erişebileceği bir sermaye miktarı ile 30 bin sermaye ile ne iş yapılır inceleyeceğiz.

Genç girişimciler iş kurmak istiyorum ne iş yapabilirim şeklinde arayışlar içine girmiş, genellikle az sermaye ile iş kurmak ve en karlı iş sektörleri tercih etmek istemektedirler. Günümüzde yapılacak işlerin büyük bir kısmı sermaye odaklı ve Küçük sermayeye odaklı olduğundan aşağıdaki işleri sermayeye göre yüksek getiri getiren işleri tercih etmeye çalıştık. Para varken iş kurmak kolay, Önemli olan küçük sermayeler ile iş kurmak. Küçük sermayeyle Yapılabilecek 5 iş fikri.

oto yıkama işi dışarıdan kolay gibi gözükse de işin içine girdiğiniz zaman, anlayacağınız zorlukları vardır. ruhsat aşamasından. personel idaresine kadar tam bir disiplin ve enerji isteyen bir iştir oto yıkama işi

OTO YIKAMA DÜKKANI AÇMAK

Özellikle Anadolu’un küçük şehirlerinde 30 bin sermaye ile oto yıkama dükkanı rahatlıkla açılabilir. Bu sermayenin 15 binlik kısmını dükkan açılış giderleri ve demirbaşlar alırken, kalan kısmı ile şirket giderleri, personel giderleri ve işin işleyişi için gerekli olan giderlere harcanabilir. Eğer iyi bir personel yönetimi yaparım ve ara sıra kendim de işin ucundan tutarım diyorsanız, oto yıkama dükkanı açma fikrini değerlendirebilirsiniz. 30 bin sermaye ile açacağınız oto yıkama dükkanı Anadolu ilçelerinde orta düzeyde tutabilir İstanbul gibi büyük şehirlerde ise küçük bir işletme olarak düşünebilirsiniz. İşe yapacağınız yatırımın ucu açık ne kadar fazla yatırım yaparsanız işinizi o kadar rahat işletebilirsiniz. Sitemizde oto yıkama dükkanı açmak ile alakalı çeşitli yazılar bulunmaktadır dilerseniz site içi arama yaparak daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

gayrimenkul danışmanı nasıl olunur

emlakçı olmak

EMLAK OFİSİ

Eğer gayrimenkul piyasasından anlıyorsanız,  30 bin sermaye ile açabileceğiniz en iyi işlerden birisi emlak ofisi açmak olacaktır. Bir emlak ofisini 5 bin sermaye ile de açabilirsiniz. 10 milyon sermaye ile de açabilirsiniz. Fazla sermayeniz yok ise başkalarının gayrimenkullerini satarak işletmeyi devam ettireceğinizden bu işi açarken. Hangi sektöre hizmet vereceğinizden karar verin. Açacağınız dükkanın 10 bin civarı dükkan açılış ve ofis giderlerine düşünürken. 20 bin liralık kısmı ile kılık kıyafet ve reklam harcamalarına harcamalı çünkü gayrimenkul sektöründe reklam çok önemlidir. İnternet sitelerini çok iyi kullanıp, gelen müşterileri boş çevirmediğiniz de aylık 10 bin ortalama gelir ile iş yapmak hayal bile değil. Tamamen sizin ticari becerileriniz ve birazcıkta şans ile emlak ofisi açıp işletebilirsiniz.

çiçekçi açmak

Çiçekçi Dükkanı

Cadde üzerinde bir çiçekçiden geçerken gözünüze ne kadar da güzel geliyor değil mi? Belki de bu dükkanları boş görerek çok fazla iş yapamadığını para kazanamadığını da düşünebilirsiniz. Çiçek sektörün de cironun %80 üzerinde kalan kısmı kar olarak düşünülebilir, günlük 400-500TL Ciro yapan bir dükkan ortalama 300TL Kar marjı ile çalışmaktadır ki 2018 yılında asgari ücretin 1600TL olduğunu var sayarsak geçinmek ve yatırımlar yapmak için harika bir para. Çiçekçi dükkanı çok fazla yük ve ağırlık gerektirmediğinden bayanların az sermayeler ile yapacağı işler içinde de sıralayabiliriz.  30 bin sermaye ile Büyük şehirlerde ve küçük şehirlerde bir çiçekçi dükkanını rahatlıkla açabilirsiniz. Tavsiye olarak, çiçekçi dükkanlarında hediyelik ürün ve eşya satışı yapmanız. Hediyelik ürün sektörü yine çiçekçi işi gibi küçük sermayeler ile yapılan getirisi ciro oranına göre büyük işlerdendir. Hem dükkana gelen müşterileri alternatifler sunarak geri çevirmemiş olursunuz.

Hobi ürünleri satışı yapmak

Hobi ürünleri satışı yapmak

Hobi market ve Parti malzemeleri

küçük sermayeyle ile yapılacak işlerde kar marjı yüksek işleri seçmeye özen gösteriyoruz.  Yine ciro oranına göre kar marjı çok yüksek ve gelecekte iyi yerlere geleceğini düşündüğümüz hobi marketler ve Parti malzemeleri satışı işini öneriyoruz.  Hobi marketler cirosuna göre %70 kar marjı ile satılmaktadır. Fakat müşterilerin sizi tanıması ve marka bilinirliğinin artırılması için reklam çalışmalarınıza çok yoğun ilgi göstermelisiniz. Aksi taktirde sizi tatmin etmeyecek cirolar ile karşılaşabilirsiniz. Hobi market ve parti malzemeleri satışını özellikle İnternet üzerinden satış yaparak para kazanabileceğiniz bir iş olarak görebilirsiniz. sitemizde bu iki iş hakkında detaylı araştırma yapıp bilgi alabilirsiniz.

Kuru temizleme dükkanı açmak

Kuru temizleme dükkanı açmak

Kuru temizleme dükkanı

Kuru temizleme işi yapabilmeniz için, özellikle bu sektörde belli bir tecrübeniz olması gerekir, keza personel ihtiyacını sermayeniz ile karşılayamadığınız durumlarda elinize ütüyü alıp işe girişebilirsiniz, dolayısı ile  Kuru temizleme dükkanı açmak istiyorsanız sektörde fiziki olarak da çalışmış olmanız şart, tabi sermaye miktarınızı arttırıp bu işlerden anlayan kişileri yanınızda çalıştırırsanız ayrı, Sektörde tecrübeniz var ve kuru temizleme ve terzi işlerinden anlıyorsanız 30-40 bin sermaye ile rahatlıkla kuru temizleme dükkanı açabilirsiniz. Açacağınız dükkan bir aileye rahatlıkla geçim sağlayabilir, emek de gereken bir iş olduğu için toplanan cironun büyük bir kısmı kar olarak kalmaktadır. Kuru temizleme dükkanlarında alınan makineleri sıfır olarak tercih etmezseniz açılış masraflarınız düşecektir.