Kapat

Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018

Anasayfa
Girişimcilik Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018
bayanlara düşük sermayeli iş fikirleri

Birçok bayan, ev işlerinin yanında ailelerinin geleceği ve kendi rahatı için gerek ek gelir olsun gerekse de geçim üzerine olsun iş arayışındadırlar. Doğası gereği narin olan ve ev içinde belli sorumlulukları olan bayanlar her işi zamandan veya fiziksel olarak yapamayacakları için kendilerine has naçizane işler bakmaktadır. Bu yazımızda  Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018 yılında da yapabilecekleri işler olmasına özendik.

FAVORİ İŞ MANTI EVİ AÇMAK

Türk halkının vazgeçilmezi olan mantı kültürü; her eve rahatça ulaştırabilecek ve evinde olmadığında köşede ki Ayşe ablanın yerinden yiyelim diyeceğiniz bir yemektir mantı. Bunun bilincinde olan girişimdi ablalarımız, bir cesaret açtıkları mantı evleri gayet sevilen ve tutulan mekanlardan olmaktadır, Dükkan açabilecek kadar sermayesi olmayan bayanlar kendi evlerinde mantı açarak ek gelir de elde etmektedirler. Kosgeb gibi kurumlar dükkan açılmasına destek verdiğinden ve bayanlara çok yakıştığından mantı evi açmak veya evde mantı sarma işini tüm bayanlara öneriyoruz. web sitemizde mantı evi açmak ile alaklı geniş çaplı içerikleri arama yaparak rahatlıkla bulabilirsiniz.

TAKI TASARIM MAĞAZALARI AÇMAK

Bir bayanın dilinden en iyi bir bayan anlar, özellikle kendine has tasarımları sunacağınız takı tasarım dükkanları bayanların rahatlıkla yapacağı işlerdendir. Hangi bayanın nasıl bir takıya ihtiyacı olacağını kendileri de çok iyi bileceklerinden, hem ciddi karlar elde edebilirler, hemde bu tarz zevkli bir işin tadına varabilirler. Ortalama bir takı tasarım dükkanını 10 bin gibi cüzzi bir miktara açabilirsiniz. dükkanda kendi tasarımlarınızı da yapmanız halinde %500 gibi kar marjları oluşabilir. bu yüksek karı fiyata yansıtırsanız uygun fiyatlı olduğunuz için müşterileriniz sizi daha sık tercih edeceklerdir. Takı tasarım işlerine kosgeb destek vermemesi için en ufak bir neden yoktur.

Parti-malzemeleri-satışı-yapmak Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018

Parti malzemeleri satışı yapmak

PARTİ MALZEMELERİ SATIŞI YAPMAK

Son zamanlarda özellikle facebook ve instagram gibi a sosyal ağlarda fotoğraf paylaşma merakı arttıkça, doğum günü gibi özel günlerde yurt dışından transfer ettiğimiz parti kültürü oldukça revaçtadır, dolayısı ile parti malzemeleri ihtiyacı giderek fazlalaşmaktadır. pastasından, konfeti , süsler derken oldukça büyük bir sektör haline gelmiştir. kar marjı %400-500 aralığında seyir eden parti malzemeleri satışı yapmak çok fazla sermaye de gerektirmez.  parti malzemlerini evde kendiniz yaparak geliri biraz daha arttırabilirsiniz. Sektör ucu açık ve bayanların rahatlıkla yapacağı bir iştir.

Evde Yemek yapıp satmak

Kendi dükkanını açamayacak kadar sermayesi olmayanlar, belli miktar sermaye oluşturana kadar çevrenizdeki işyerlerine, ofislere hatta çalışan ailelere yemek yapıp satma fikri muhteşem olabilir. Kim temiz ve güvenilir ev yemekleri yemek istemez ki! dükkan açmadığınız için de vergi ve dükkan kiraları olmadığından uygun fiyatlar sunarak müşterileri uzun süreli bağlayabilirsiniz.

 

Bir önceki içeriğimiz olan kantin işletmeciliği ustalık belgesi Nasıl alınır? 2019 başlıklı güncel makalemizde kantin işletmeciliği denklik bölümleri, kantincilik ustalık belgesi ve kendin ihale evrak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Bayanlar için az sermayeli iş fikirleri 2018” üzerine 1 yorum

  1. oguzalptatoglu says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar