Köfteci Ramis Bayilik Almayı Düşünenler için

tarafından
1057
Köfteci Ramis Bayilik Almayı Düşünenler için

Özellikle son 15 yıldan ülkemizde neredeyse her Avm’de karşımıza çıkan bu marka oldukça bilinir bir hale gelmiştir. Köfteci ramis’den bayilik almak isteyen kişiler için bu firmayi önerebiliriz. Türkiye’de 31 ilde 150 şubesi bulunan köfteci Ramis gıda sektörüne girecek kişiler için karlı bir iştir. Fakat sermaye ihtiyacı doğan bir pozisyonda olan köfteci ramis’den kısaca kendi sitesinde bulunan açıklamalar ile bahsedelim.

Köfteci ramis Hakkında

Öykümüz, 20. yüzyılın hemen başında Makedonya’nın Prilepe şehrinde dünyaya gelen iki öksüz erkek kardeşle başlıyor. Babaları Balkan Savaşı’nda esir düşmüş ve annelerini çocuk denecek yaşta kaybetmişler, onları büyüten babaanneleriyle birlikte Türkiye’ye göç etmişler. Burada çeşitli lokantalarda çalışarak mesleklerini geliştirmişler. Makedonya’da sokak satıcılarının yaptığına benzer bir tür ızgara köfteyi geliştirme fırsatı bulmuşlar ve Akhisar’da kendilerine limon sandığından sandalyeleri olan küçük bir dükkân açarak hizmet vermeye başlamışlar.

Tamamen dana etinden mamul, sadece tuz ve soğandan oluşan ve yiyenlerin damağında safi et tadı bırakan bu köftenin altına, kepekli pideyi tereyağında kızartıp doğrayarak yastık yapmışlar. Izgara edilmiş yeşil biber ve domateslerle sunulduğunda ortaya çıkan unutulmaz lezzetin yaratıcısı olmuşlar.

Köfteci Ramiz’in dördü oğlan biri kız beş çocuğu olmuş. Çocukları hem onunla dükkânda çalışmış hem de okumuş. Oğlanlardan ikisi hukukçu, kızı diş hekimi, diğer iki oğlanın da birisi mühendis, diğeri de işletme tahsil etmiş. Ömrü boyunca yarattığı bu lezzeti ülkeye duyurmak adına çalışan Köfteci Ramiz, 1970 yılında rahmetli olmuş. Babalarını kaybeden kardeşler dört elle babalarınsan kalan mirasa sarılmış ve ondan teslim aldıkları bayrağı bugüne kadar getirmiş.

Kardeşler, 2000 yılında, Akhisar Merkez Çarşı içindeki dükkânlarından başka İstanbul-İzmir kara yolu üzerinde şube açarak markanın yayılmasına vesile olmuş; kısa sürede dönemin ünlü siyasetçileri, sporcuları, sanatçıları ve Ramiz’in yetmiş küsur yıllık ününü duyanların ziyaret ettiği mekânın yaratıcısı olmuştur.

Ayrıca, 2006 yılından itibaren gelen ısrarlı franchising tekliflerinin içinden uygun olanlarını değerlendirmeye almış, Ramiz prensipleriyle çalıştırılan restoranlar sayesinde bu lezzeti daha da ulaşılır kılmışlardır.

Bugün, yeni elemanların yetiştiği Türkiye genelindeki tüm Ramiz restoranlarında satılan ürünler soğuk zincirle Akhisar’dan taşınmakta olup üretimden satışa her bir adım sürekli denetlenmekte ve standartların her noktada aynı kalması sağlanmaktadır. 

Köfteci Ramis Bayilik Şartları

2006 yılında ilk franchising vererek markalaşma sürecine giren markamız, Türkiye genelinde %80’i franchising sistemiyle hizmet vermektedir. Çok yakında Almanya, Belçika, Hollanda ve Kıbrıs’ta açılacak olan şubelerimizle bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Başvuru süreci ve adayın değerlendirilmesi: Yatırımcı adayları, hem internette www.kofteciramiz.com adresi üzerinden hem de 0212 273 07 02 nolu telefon numarasından başvuruda bulunabilir. Franchising sistemimiz hakkında ön bilgi alan yatırımcı adayı, daha sonra yüz yüze görüşmede detaylıca tanınır ve sistem hakkında bilgilendirilir. Ramiz’i temsil edecek iş ortağımızın öncelikle, bu işi severek yapması ve işinin başında durması beklenilmektedir.

Lokasyon seçimi ve onayı: Görüşmeler sonrası yatırımcı adayı, hangi bölgede ve hangi konseptte Ramiz açmak istediğini belirtir. Yatırımcı adayının önerdiği lokasyon ve mağaza, franchise uzmanlarımız tarafından titizlikle incelenir, fizibilitesi yapılır ve sonuçlar yatırımcı adayıyla paylaşılır. Sonuçların olumsuz olması durumunda yatırımcı adayına kazanç sağlayabileceği yeni lokasyonlar önerilir.

Sözleşme imzalanması: Yatırımcı adayının beklentileri ile beklentilerimizin örtüşmesi sonucu, iş ortağımızı ailemize katmanın ilk adımı olan franchising sözleşmesini Akhisar Genel Merkezi’mizde karşılıklı olarak imzalanır. Bundan sonraki süreçte, yatırımcımızı işe hazırlama ve şube açılışı için gerekli hazırlıklar başlatılır.

Mimari proje ve tadilat süreci: Ramiz konsepti için uygulanacak olan proje, mimarlarımız tarafından çizilmektedir. İster mimari ekibimiz tarafından isterse yatırımcımızın çalışmak istediği ekip tarafından inşaat süreci devam ettirilir. Bu süreç, mimarlarımız ve operasyon ekibimiz tarafından profesyonelce takip edilir ve yürütülür. Ramiz olarak, dekorasyon ve süreci ile ilgili herhangi bir ücret talebinde bulunulmamakta, sadece mimari proje ve standartların uygunluğunu kontrol ve takibi yapılmaktadır.

Eğitim: Şube açılışı öncesi personeller, Akhisar merkezimizde profesyonel eğitmenlerimiz tarafından bir kaç hafta süren bir eğitime tabi tutulurlar. Bu eğitimi personeller ile beraber,  işin başında duracak olan ortağımız-yatırımcımızın da almasını sağlarız. Açılışla birlikte, yeterli süre zarfında Operasyon Ekibimiz şube çalışanlarına eşlik ederek, hem açılış sürecini yönlendirir hem de yatırımcımıza destek olunur.

Şubelerimiz, Operasyon Ekibimiz tarafından, günlük, haftalık, aylık periyotlarda hizmet, ürün kalitesi, hijyen, satış, iletişim gibi konularda denetim ve eğitimlere tabi tutulmaktadır. Her şube ziyareti sonrası tutulan raporlar ve puanlama tabloları ile şubelerin ihtiyaçları ile müşteri-satış hedefleri belirlenmekte, gerekli görülen durumlarda eğitimler planlanır ve sertifikalar verilir.

Köfteci Ramis iletişim:

Adres: Akhisar-Balıkesir Kara Yolu 3. km BP Akaryakıt İstasyonu 45220 Akhisar/Manisa
Telefon: 0 236 414 33 33
Faks: 0 236 413 88 44
e-Posta: info@kofteciramiz.com
Mesai Saatleri: 09.00-18.00