Kapat

icradan mal alıp satarak para kazanmak

Anasayfa
Girişimcilik icradan mal alıp satarak para kazanmak
icradan alım satım yapmak karlı mı

Bu yazımızda icradan mal alıp satma işinden bahsedeceğiz. Özellikle bu yazıyı okumaya başlamadan önce şunu bilin ki “Ağlayanın malı gülene hayır etmez” düşüncesi ile bu işi yapmıyorsanız, malı satılan kişiye daha fazla zarar veriyorsunuz. Çünkü icradaki ürünler satılmadıkça fiyatları düşürülür ve satılması beklenir. Borçlu için bu ürünler ne kadar hızlı, ne kadar fazla paraya satılırsa o kadar iyi ki; Bu da ihaleye ne kadar çok insan sirkülasyonu olursa o kadar çabuk gerçekleşecek olaydır.

Devlet borçlarını bir şekilde ödemeyen kişilerin ellerindeki, gayrimenkuller, otomobiller ve Elektronik eşyalar vb. ürünleri icra yoluyla alır. Bir değer belirlenir ve bu ürünler ihale usulü satışa çıkarılır. Girişimcilerimiz de bu aşamada devreye girer ve icrada ki malları alıp üzerine biraz kar kayarak satabilirler.

icradan alacağınız ürünleri takip edebileceğiniz devlet portalları, gazeteler ve bu işe has kurulmuş web sayfaları mevcuttur. ihaleler adliyeler, kaymakamlıklar ve yedi emin denen saklama alanlarında devlet memurları eşliğinde yapılmaktadır. ürünlere internet üzerinden teminat miktarlarını yatırıp teklif verebilirsiniz. Ayrıca mezat salonlarında yapılan açık artırmalara katılarak da teklif verebilirsiniz. Ürün sizde kalması halinde ürünün kalan tutarını ödeyerek alabilirsiniz.

İcradan Mal alıp satmak karlı bir iş mi?

İcradan mal alıp satmak karlı bir iştir. Genellikle ürünler %10-15 puan altında satılır. Fakat bu işlerde helal yönden kazanmak istiyorsanız hiç bir şekilde alım yaparken ihaleye fesat karıştırmadan yapmanız olacaktır. Sermayenize göre küçük bir elektronik ürün alımı yapabilir iken araba, ev hatta bir arazi satın alabilirsiniz. Ürünlere teklif vermeden önce satacağınız ürünün alt ve üst limitini biliyor olmanız gerekmektedir. Aksi halde yanlış fiyata aldığınız ürünlerden zarar edebilirsiniz. İcradan araba alabileceğiniz gibi icradan gayrimenkul de alabilirsiniz .

icra ihalelerine Herkes katılabilir mi?

İcra ihalelerine, Teminat bedelini yatıran herkes katılabilir. Etik olarak kendi ürünlerini almak isteyen kişilerin ihalelerine isterseniz katılmaya bilirsiniz. ihalelere dileyen online sistem üzerinden katılabilir, isteyen de mezat salonlarına giderek katılabilir.

İcralık Araba alınır mı?

icralık araba ihalelerine katılabilirsiniz. Teminat tutarı kadar miktarı yatırmanız yeterli olcaktır. Yatırdığınız teminatı ihale size kalmazsa geri alabilirsiniz. Teklif verip ürünü almaktan vaz geçerseniz teminat tutarınız iade edilmez. icralık araba ihalelerin de dikkat etmeniz gereken husus, araçları almadan önce iyice incelemeniz olacak, keza bu araçlar uzun yılar çalışmamış araçlardır.

icradan malı alıp satma ile alakalı sorularınızı konu altından sorabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olanAz sermayeler ile Karlı iş fikirleri başlıklı güncel makalemizde az sermayeler ile para kazanmak, en karlı iş fikirleri ve karlı iş fikirleri hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar