Emlak ofisi açmak isteyenlere bilgiler

tarafından
2344
Emlak ofisi açmak isteyenlere bilgiler

Ülkemizde özellikle mortgage sistemi geldiğinden beri patlayan inşaat sektörü ile iyi bir noktaya gelen Emlak ofisi açmak isteyen kişilere; 5 yıllık profesyonel Emlakçılardan almış olduğumuz Yardımlar ile sizlere Emlak ofisi açmak isteyen Kişilere bir nebze olsun yardımcı olmaya çalışacağız.

Emlak ofisi açmak zor mu?

Ülkemiz de Birçok kişi Emeklilik mesleği olarak Yürütüyor olmuş olsa bile, son çıkan kanunlar ile Emlak ofisi açabilmek için Resmi açılışın yanında Meslek odalarına kayıt olmak gerekmektedir. Ayrıca şirket açtıktan sonra Gayrimenkul Satış Sertifikası almasını tavsiye ederiz, ilerleyen yıllarda Bu belge olmadan Emlak alım satım işlemi yapmak zor olacağını düşünmekteyiz. Şuan için zorunlu bir belge gibi gözüküyor olsa da Kullanan kişiler yoktur.

Emlakçılık Kazandıran bir meslek midir?

Emlak ofisi işleten bir kişi; veya Emlak ofislerinde Prim usulü Gayrimenkul pazarlaması yapan bir kişi; işi çevirebilir ise Aylık 20-30 Bin Kazanmak içten bile değildir, Fakat sektöre heveslenip Piyasanın acımasızlığı içersin de Hiç para kazanamayıp, Elinde avucundaki küçük sermayeleri de sektörde harcayan çok fazla kişi vardır. Emlakçı olarak geçimini sağlamak isteyen bir kişi Eğer sektörde Tecrübesi yok ise Kaybeden kişilerden olması muhtemeldir. Bir şekilde Ticaretin içinde olup, Gayrimenkul Piyasasında işlerin nasıl işlediğini gören kişilerin işlerini yürütüyor olması biraz daha avantajlıdır.

En Çok hangi emlak ofisleri kazanır?

Emlak ofisleri; iki çeşittir Bireysel kişilerin Kendi markaları adı altında Açmış olduğu emlak ofislerinin yanı sıra; Bayilik sistemi ile emlak çalışan emlak ofisleri de vardır. Çalıştığınız bölgeye göre Emlak ofisi karlılık oranı değişmektedir. Ticari müşteri portföyünün olduğu yerlerde Marka emlak ofisleri kurumsal kimlikleri ile iyi iş yaptıkları gibi; Mahalle aralarında Müşteriler kurumsal firmalardan korktuğu için daha çok Bireysel emlak ofislerini ziyaret etmektedir. Lüks siteler ve Lüks semtlerde Yine Kurumsal bayilikleri olan Emlak ofisleri daha çok kazandırmaktadır. Çalıştığınız bölgeye göre emlak ofisinizi açarken Seçiminizi yapabilirsiniz.

Emlak ofisleri neler yaparlar?

Emlak ofislerini genel anlamda incelediğimizde uzmanlık alanlarına göre konut,arsa ve arazi son olarak da Ticari çalışmalar yaptığını görmekteyiz.  Bu ana kategorileri de kendi aralarında bölme örneklemesi yapmak gerekirse örneğin konutlar: Site içi lüks konutlar, müstakil konutlar, semt arası konutlar gibi çeşitlendirilebilir. Ne olursa olsun Emlak ofisi açmak düşüncesi olan kişilerin hangi alanda uzmanlaşacağına önceden karar vermesi gerekmektedir. Bir kişi hem arsada hemde Tüm konut alanlarında uzman olamaz. Yeterli bilgiye sahip olamayan emlak ofisleri müşterilerini yanlış bilgilendirebilir. Buda Danışmanlık hizmeti verdikleri noktada büyük zararlara uğramasına neden olabilir. Emlak ofisi için uzmanlık  alanı şart.

Emlak ofisi Sermayesi Ne kadardır?

Pek çok kişi emlak ofislerinin Sermayelerinin masa sandalye ve pazarlama kabiliyetlerinin yeterli olacağını Düşünseler de Asıl iyi iş yapan Gayrimenkul ofislerinin sermayesinin ve Sermayedarları olan emlak ofisleri olduklarını bilmeleri germektedir. 2017 Şartlarında Bir emlak ofisi açıp Yürütebilmek için minimum sermaye 50-60 Bin  Civarındadır, Bu sermayenin Altında Sermayesi olan kişilerin ofis açmaktan ziyade Bölgesinde hizmet veren farklı bir firmaya prim usulü girmesini tavsiye ederiz.

Emlak ofislerinin gerekli sermaye ihtiyaçları şöyledir;
Portföy oluşturmak ve Gerektiğinde müşteri gezdirmesini yapmak için Araç minimum 20.000TL, Bu işte alacağınız araç sizin gücünüzü de gösterdiğinden aracınız iyi bir model olması yüksek modelli daha iyi fiyatlarda bir araç almanız sizin de daha iyi işler yapacağınızın garantisidir.
Ofis araç gereçleri, vergilendirme işlemleri için 10.000TL
Minimum 6 ay hiç iş yapamayacağınız varsayarak 30.000TL Nakit Bir ofisin aylık yakıt, internet siteleri aylık ücreti faturalar gibi masrafları hesaplandığında ortalama 5 Bin Tl civarında aylık gideriniz olacaktır.

Kosgeb emlak ofislerine destek veriyor mu?

Malesef kosgeb emlak ve inşaat ofislerine herhangi bir destek vermemektedir, şirketinizi kendi sermayeniz veya çekeceğiniz bireysel krediler ile hayatına devam ettirmelisiniz. Sermayesi olmayanlar ve kredi çekip borçlanmak istemeyenler isabetli olarak, zaten var olan emlak şirketlerine personel olarak girerek, etme ihtimali olan zararları daha aza çekip hemde gerekli firmalardan tecrübe ve eğitimi alabilirler.

Emlak ofislerinde Portföy nasıl oluşturulur?


Portföy en fazla yakın çevreden gelmektedir, Gayrimenkul işi ile uğraşan Tanıdıkları fazla olan kişiler daha fazla Kazanacaktır. Piyasa fiyatının birkaç bin Altında Daire bulduğunuz da Satılma durumu daha fazla olacaktır.

Emlak ofisi Vergilendirmeler Nasıldır?


kazanca göre normal bir şirket Nasıl vergilendiriliyor ise Emlak ofisleri aynı oranlar üzerinden vergilendirilmektedir. Her yapılan işe ülkemizde Kurumsal firma değil ise fatura kesmediğinden Çok fazla vergi verilmemektedir, size tavsiyemiz işinizi resmi yapıp Her yaptığınız işe faturalandırma yapın.

Emlak ofislerinin ücretleri Kiralamalarda yıllık kira bedelinin %12 dir. Daire alım satımlarında ise Alıcı ve satıcıdan %3’er hizmet bedeli alınmaktadır.

Hangi Bölgelerde Emlak ofisi açılmalı?


Bu çalışmak istediğiniz Bölge ile alakalıdır, Ticari bir Gayrimenkul danışmanlığı hizmeti vermek istiyorsanız, sanayi ve iş alanlarına yakın bir bölge, Konut ağırlıklı Hizmet vermek istiyorsanız satış yapmak istediğiniz Müşteri potansiyeline göre Daire satış işlemi yapabilirsiniz.

Hangi Emlak ofislerinin Bayilikleri açılmalı

Ülkemiz de Emlak Danışmanlığını Kurumsal olarak bayilik hizmeti veren onlarca Emlak  franchise veren firma bulunmaktadır. Bunların başlıcalarını Bayilik veren firmalar kategorimiz den detaya ineceğiz

2019 yılı gayrimenkul sektöründe durgunluk bekleniyor

2018 yılı gayremenkul sektöründe çalışanlar için, ciddi zor geçti. Banka faiz oranları ve insanların alım güçlerinin olmamısı sebebi ile gayrimenkul işinde tüm sektörlerden daha fazla etkilenmiştir. Tarih boyunca çokta fazla olmayan bir şey olmuş, gayrimenkuller arsa, tarla ev olarak hepsi geri gitmeye başlamıştır. Bu sebeple Emlak ofisi açmak isteyen kişilere önerimiz 2019 yılı içinde mevcut olarak bu işi yapmıyorlarsa, hali hazırda kurumsal ofislerde işe başlayarak sektörde tecrübe edinmeleridir.

içeriğimiz ara ara güncellenmektedir.