az sermayeli kazandıran iş fikirleri 2019

tarafından
1094
az sermayeli kazandıran iş fikirleri 2019

web sitemizde 2019 yılında az sermayeler ile yapacağınız bir çok işi bulabileceğiniz gibi onlara ek olarak ekleyeceğimiz az sermayeli iş fikirleri 2019  iş fikirleri hakkında bilgiler sunduğumuz yazımız dayız.

Önemli bilgilendirme: Ticari hayata giriş yapmak isteyen genç girişimciler genellikle bir işe başlarken hemen işin başarılı olacağını, yıllarca emek verilmiş tecrübe kazanılmış işletmeler gibi dönebileceğini düşünmesinler. Hele ki kolay yoldan zengin olmaya çalışmasınlar. İşletmelerin kuruluşunda en önemli etken sermaye etkenidir, bir işletmenin sermayesi ne kadar kıt ise o kadar fiziki beceri ve girişimci bilgisine sahip olmak gerekir. Yapılacak girişimin türü ne olursa olsun işe girmeden önce iyi araştırılmalı gerekiyorsa ücretsiz olarak o işi yapan bir işletmede bir kaç ay zaman geçirmek çok faydalı olacaktır.

Az sermaye ile Pilav büfesi

Fast -Food tarzı yaşam stilinin giderek yerleştiği ülkemizde aslında biraz özümüze dönmek insanların tercih edeceği tüketim tarzları başında gelmektedir. Özellikle büyük şehirler de yaşayanların çok fazla tercih ettiği nohut pilav büfesi açarak sizlerde kar marjı yüksek olan bu sektöre giriş yapabilirsiniz.

AB şartları gereği ülkemizde sokaklarda satışı yasaklanan bu tarz tüketimlerin artık küçük bir dükkan içerisinde yapabilirsiniz. Kar marjının oldukça yüksek olduğunu düşündüğümüz bu sektörde %40 oranında bir kar bırakması da işin ne kadar karlı bir yatırım olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu yüzden sizlerde 10 Bin TL ile 20 Bin TL arasında yatırım yaparak bu alanda öncü bir firma olma fırsatını bulabilirsiniz.

Nohut pilav, Tavuk pilav ve buna benzer seçenekler sunarak müşteri potansiyelinizin artmasını sağlayabilirsiniz. Ancak bu sektörde ciddi anlamda yatırım yapmak için hijyen kurallarına önem vermeniz ileriye dönük olarak müşterilerinizin artmasını sağlayacaktır.

Oto yıkama dükkanı açmak

Oto yıkama salonları

Araç sayısında 25 Milyonun üzerinde bir rakama ulaşan ülkemizde oto yıkama salonları da her geçen gün gelişme gösteren sektörler arasında yer almaktadır.

Kar marjının oldukça yüksek olduğu bu sektörde yer almak için araç yoğunluğunu çok fazla olduğu noktaları seçmenizi sizlere öneriyoruz. Bu yüzden ilk dikkat etmeniz noktaların başında araçların çok fazla olduğu ve oto yıkama salonlarının bulunmadığı mekanları araştırmanız gerekmektedir.

Burada sizlere tavsiye olarak ise AVM ve buna benzer yerlerde açma tavsiyesinde bulunabiliriz. Ancak bu işletmeyi açarken standart bir oto yıkama yerine teknolojik gelişmelere ayak uydurmanız son derece önemlidir. Araç sahiplerinin araçlarına olan özenine sizlerde dikkat ederek müşterinizin artmasına imkan sağlayabilirsiniz.

Hızlı tüketilen gıdalar

Bu konuda AVM’lerde çok sık görmeye başladığımız çubuk patatesler, Meyve suları ve çikolata şelaleleri ilk sırada yer almaktadır. 5 – 10 M2 alanlar içerisinde sizlere ciddi kazanç getirecek bu işler sayesinde sizlerde işletmeyi büyütebilir ve bir marka haline gelebilirsiniz.

Özellikle çubuk içerisinde patatese şekil vererek insanların dikkatini çekebilirsiniz. Kar marjının diğer sektörlere göre çok fazla olduğu bu alanda sürümden kazanmanız gerekmektedir. Bir çubuk patatesin ortalama olarak fiyatının 5 TL olduğunu düşündüğümüz zaman bir üründe ortalama olarak 4.5 TL para kazanma fırsatını yakalamış olacaksınız.

Çiğ köfte Dükkanı az sermaye ile kurulur

Kosgeb gibi hibe veren kuruluşların en çok destek verdiği ve çok sermaye ile kurulan çiğ köfte dükkanları 2019 yılında da para kazandırmaya devam ediyor. Kimseye muhtaç olmadan kendi işimi yapayım diye düşünen kişiler için harika bir iş.

Çiğ köfte dükkanları son zamanlarda konsept olarak da iyice değişti, sabahları kahvaltı öğle araların da da döner ekleyerek ürün yelpazesini iyice genişletti.  iyi bir marka ile bayilik alınması durumunda çiğ köfte işi ile çok az sermaye koyarak aileniz ile çok rahat geçinilir.

Yukarıda detaylarını sunduğumuz bu iş fikirlerinin 4 de KOSGEB’den kredi ve hibe almaya uygundur.

Az sermayeli olarak yapacağınız ve gerçekten gelir elde edeceğiniz işlere farklı örnekler vermek gerekirse;

  1. Çay ocağı açmak – Az sermaye ile iyi gelir elde edilebilir.
  2. Web site yönetmek- Biraz bilgi ve beceri isteyen bir iştir.
  3. Youtuber olmak- Halkın sevmesi gerekiyor yoksa kazanç çok zor.
  4. Büfe gibi gıda üzerine ürün satmak – Bazen sermaye 100 bini bulabilir.
  5. Home ofis işler yaparak
  6. Emlak ofisi açarak – Minimum 50 bin sermaye gerekebilir.
  7. File ve Çuval üretimi son günlerde revaçta olması bekleniyor.

içeriğimiz Zaman zaman güncellenecek.