Ek gelir için boza Satıcılığı yapın kazanın

tarafından
1451
Ek gelir için boza Satıcılığı yapın kazanın

Osmanlıdan kalma sevmeyenin çok az olduğu boza satmak hiç aklınıza geldi mi? Boza darı, şeker ve sudan oluşan harika bir kış içeceğidir. Son yıllarda modasını kayıp etmiş bir gelenek olsa da kendisine has satış yöntemi vardır. Akşam saatlerinde elinde güğüm ile dolaşan insanlar bağırır “boozaaa , haydi booozaaa” sizde bu eski geleneği yerine getirip, hemde ailenize ek gelir belki de geçim kaynağı oluşturabilirsiniz.

Fabrikasyon usulü marketlerde, pastahanelerde hatta fabrikalarda satılan hazır boza satışından bahsetmiyoruz, eski geleneklere uygun, bıyıklı bir amcanın kışın akşamları kulağa gel al boza diyerek ek gelir elde etmesinden bahsediyoruz. fabrika usulü satın alınmış boza satışı yapsanız bile elinizdeki ürünleri bir güğüme aktarıp satarsanız, daha doğal görünüm verecek ve daha çok iş yapacağınızdan hiç şüpheniz olmasın.

Evde Kendi yaptığınız bozayı satın!

evde boza üretip satarak da rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz, evde herhangi biri tarifini aldıktan sonra çok leziz bozalar yapabilir, zamanla kendi spesiyalini oluşturup kalıcı müşteriler de oluşturabilir. Bozanın yanında en iyi giden, leblebi satışını da yaparak ek gelirinizi katlamak sizin elinizde..

tarihi boza satıcısı

boza satmak,boza satışı,evde boza yapıp satma,boza satarak para kazanma

Boza satışı Kar marjı

Boza satışı yapmanızın 2 şekli var, marketlerde veya fabrikasından hazır boza satın alarak sokak sokak dolaşıp para kazanabilir veya kendi evinizde yapacağınız bozayı satmak, Tercih size kalmış kendi üretiminize güvenmiyorsanız hazır satın alınmış bir boza satabilirsiniz. Evde kendiniz üreteceğiz bir bozayı Litresini 2-2,5Tl arasında bir maliyet ile üretebilirsiniz. Bu bozayı dışarıda kişilerin ayağına götürürken ortalama 10TL den rahatlıkla satabilirsiniz. Bu tarz satışlarda fiyat çok önemli değildir insanlar birkaç lirayı aramazlar, Yeter ki iyi bir pazarlamacı ve dinamik olun, keza sokaklara bağırarak dolaşmak ciddi enerji isteyecektir. Günlük 20 litre boza satışı ile 130-140TL Rahatlıkla kazanabilirsiniz. Takribi 20 Litre bozayı 2 saat içinde satabilirsiniz. işi düzenli yapmanız halinde müşterileriniz artacak, işi özel sipariş ile daha fazla ileriye götürebilirsiniz. Çok fazla yapan olmadığı için geliriniz iyi olacaktır.

Boza satışı için tavsiyeler

  • Evde kendinizin yaptığı bozayı satarsanız hem kar marjınız yüksek olur, hemde taze ürün sattığınız için, müşteriler sizden alım yapmayı daha çok tercih eder.
  • Bozanın yanında leblebi ve leblebi tozu satışı yapabilirsiniz. ikram olarak da leblebi verebilirsiniz.
  • Kendinize geleneksel bir kıyafet giyerek satışı yaparsanız daha fazla dikkat çekersiniz.
  • Bozayı satarken bozanın kendine has bir satış şekli vardır. Boza satıcıları o nara ile kendilerini tanıtır, en etkili satış yöntemi bu şekilde bağırarak satmak olacaktır.
  • Satışı düzenli yapmalısınız ve sokakları dolaşırken çok hızlı geçiş yapmamalısınız çok yavaş yürüyüşler ile  dolaşmalısınız çünkü bozanın satışını yaptığınız saatler akşam saatleri olduğundan insanların sizi fark edip aşağıya inmeleri zaman alabilir, siz hızlı gidip ilerlerseniz potansiyel satışlardan olursunuz.

Sitemizde, Boza satışı gibi ek gelir ve düzenli gelir elde edebileceğiniz iş fikirlerinden bolca bulunmaktadır, sitemize yorum yaparak görüşlerinizi rahatlıkla sunabilirsiniz.