Bim’de part time olarak çalışma şartları

Bim Türkiye geneli hizmet veren bir market olduğu için bir çok kişi Part time olarak bim’de çalışmak istiyorlar, Bim markette çalışma koşulları hakkında gelen sorular üzerine, sizler için 2018 yılında bim’de part time çalışma şartlarını inceledik.

Marketler hizmet verme süreleri normal bir kişinin çalışma saatinden fazla olduğu için; Türkçesi yarım zamanlı, İngilizceden Dilimize yerleşmiş olan part time de denilen çalıştırma şekline yönelmektedir. Part time bir ek iş modeli de olabileceği gibi, özellikle tahsil hayatına devam edip, çalışmak isteyenler için harika bir çalışma şeklidir. Marketlerde part time çalışmak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği marketler Ülke çapında bilindik, çalışma koşulları belli standartlarda olan marketlerdir. Bim market bu koşulları taşıyan marketlerin başlarında seyir etmektedir.

Bim’de Çalışılan yerler ve Maşları

Bim’de part time çalışanların maaşı tam olarak şudur demek zordur. Çünkü; haftalık çalışma saatinize göre, aldığınız mesai şartlarına hatta çalıştığınız mağazanın prim durumuna göre bile hepsi değişebilir. Bu sizin şansınıza çalışmak istediğiniz süreye göre değişir. Bu sebeple Tam net maaş vermektense 2018 yılı için ortalama bir maaş vermek gerekiyor. Bu söylediğimiz maaş haftalık part time süresini tamamen doldurmuş yani 30 saat haftalık çalışmış bir eleman için geçerlidir. Çalışma saati az olanlar ve Mağaza prim oranı düşük olanlar için bu rakamların altında çalışma olur. bim market part time çalışma ücreti 1200TL gibi ortalama bir rakam yakalanabilir. Bim markette tam zamanlı çalışanların maaşları hakkında bilgi almak için site içi arama yaparak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bim market de çalışan kişilerin görev yerleri sabit değildir, fakat işlerin en yoğun olduğu yerler reyon tarafıdır, personellerin iş yaptıkları en çok alan reyon görevleridir. Onun dışında Depo, kasa gibi alanlarda da verilen görevleri yerine getirebilir. Part time çalışanlar için bu alanların herhangi birinde çalışıyor olma maaşlarında artı veya eksi katmadığı için, kasa görevine geçmemelerini tavsiye ederiz, Kasa her daim risk içeren bir yerdir. Bazen yanlış yapılan bir hesap, bazen de verilen sahte para ile belki de günlerce bedavaya çalışmış gibi olabilirsiniz.

Bim market Part time iş başvurusu nasıl yapılır?

Bim marketlere iş başvurusu 2 şekilde yapılmaktadır. Tüm Türkiye’de ki bim marketlere iş formu doldurarak veya genel merkezlerine online CV yollayarak Bim marketlere iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha hızlı bir işe alım süreci içinde olmak istiyorsanız, çalışmak istediğiniz bölgede ki bir mağazaya iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yöntem ile bölge müdürleri iş alım sürecini direkt olarak takip ettikleri için gelen başvuru formlarını mağazalara geçtiklerinde incelerler, direk sizi arayabilirler. Evinize en yakın mağazada çalışmak sizin için daha avantajlı olacaktır fakat, Bölgedeki açıklara göre sizi işe alırlar, biraz da şansınız var sa yakın bir mağazada çalışabilirsiniz.

Bim marketlerde part time çalışanların büyük bır kısmı öğrenciler olduğundan, part time işe giren ve çıkan kişilerin sirkilasyonu yüksektir. Yazın para kazanmak için işe giren personeller okullar açıldığında işten çıkabiliyorlar.

 

 

Bir önceki içeriğimiz olan Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar başlıklı güncel makalemizde masör nasıl olunur, masöz geliri ve masöz maaşları nelerdir hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

3 cevaplar

 1. Kadir Delibalta dedi ki:

  Daha önce sektör tecrübem olmasına rağmen biz dışarıdan yönetici almıyoruz şeklinde açıklaması olan ama insanları resmen köle olarak gören marketimsi bir yer!!! Şahsım adına şunu söyleyeyim asla ve asla yemek ve yol parası vermemekle birlikte size angarya iş yüklemekten gocunmayan bununla birlikte market elemanı değil de sanki temizlik personeli almışlar gibi muamele görmeniz ayrıca sinir bozucu. Ben lisans mezunu biri olarak her gün gündeliğe gitsem en azından işimi bilirim ama bimde maalesef böyle bir durum söz konusu değil. İşe girmeden önce bu yazdıklarımı okuyun ondan sonra gidin çalışmaya karar verin. Yemek yemek için sizi asla dışarı çıkarmadıkları gibi market içinde abur cubur ne varsa onu yemek zorunda kalıyorsunuz tabi bunların parasını cepten vermek de ayrı mesele. Sanki kışladasın gibi o yasak bu yasak telefon yok vs gibi kendini yönetici zanneden bir sürü insanların kendince koymuş olduğu kurallar geçerli maalesef. İşe gireli daha üç gün olmasına rağmen bir insan işten bu kadar mı soğur? Evet soğur. Ben çıkmak istiyorum dediğim halde 1.5 saat hiçbir gerekçe olmadan mağazada bekletildim. Neymiş 15 gün önceden söylemem lazımmış. Mantıken cumartesi günü işe giren biri nasıl olur da 15 gün önce haber verebilir? Ben lisans mezunuyum ve iş kanunu herkesten çok iyi biliyorum dedim ve eşime haber verdim. Eşim geldi bundan da rahatsız oldular. Neymiş eşim gelemezmiş. Ben elbette eşime haber vereceğim. En büyük sorun envanter var bugün temizlik olacak şeklinde oldu. Elime kova bez alıp temizlik işçisi olarak girmedim oraya. Bunu da belirttim ama anlamak isteyen insan sayısı çok az maalesef. Bence bimi asla düşünmeyin

 2. Resul emektar dedi ki:

  Tek sorunu çalışma saatleriniz fazla olmuş olsa da size mesai vermemek ve sizi fazla çalıştırmak için uğraşıyorlar, bu Bu tarz hizmet veren tüm marketlerde geçerli.
  Maaşınızı gününden önce yatırır hiç şaşırtmaz.
  Sigortanızı yapar.
  Yol ve yemek parası yetersiz çok hemde aç dolaşırsınız resmen.
  O kadar kusur da kadı kızında da olur, işe ihtiyacı olan her yerde çalışır kardeşim.

 3. restaurant havalandırma dedi ki:

  teşekürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir