Bim’de part time olarak çalışma şartları

tarafından
3886
Bim’de part time olarak çalışma şartları

Bim Türkiye geneli hizmet veren bir market olduğu için bir çok kişi Part time olarak bim’de çalışmak istiyorlar, Bim markette çalışma koşulları hakkında gelen sorular üzerine, sizler için 2018 yılında bim’de part time çalışma şartlarını inceledik.

Marketler hizmet verme süreleri normal bir kişinin çalışma saatinden fazla olduğu için; Türkçesi yarım zamanlı, İngilizceden Dilimize yerleşmiş olan part time de denilen çalıştırma şekline yönelmektedir. Part time bir ek iş modeli de olabileceği gibi, özellikle tahsil hayatına devam edip, çalışmak isteyenler için harika bir çalışma şeklidir. Marketlerde part time çalışmak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği marketler Ülke çapında bilindik, çalışma koşulları belli standartlarda olan marketlerdir. Bim market bu koşulları taşıyan marketlerin başlarında seyir etmektedir.

Bim’de Çalışılan yerler ve Maşları

Bim’de part time çalışanların maaşı tam olarak şudur demek zordur. Çünkü; haftalık çalışma saatinize göre, aldığınız mesai şartlarına hatta çalıştığınız mağazanın prim durumuna göre bile hepsi değişebilir. Bu sizin şansınıza çalışmak istediğiniz süreye göre değişir. Bu sebeple Tam net maaş vermektense 2018 yılı için ortalama bir maaş vermek gerekiyor. Bu söylediğimiz maaş haftalık part time süresini tamamen doldurmuş yani 30 saat haftalık çalışmış bir eleman için geçerlidir. Çalışma saati az olanlar ve Mağaza prim oranı düşük olanlar için bu rakamların altında çalışma olur. bim market part time çalışma ücreti 1200TL gibi ortalama bir rakam yakalanabilir. Bim markette tam zamanlı çalışanların maaşları hakkında bilgi almak için site içi arama yaparak konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bim market de çalışan kişilerin görev yerleri sabit değildir, fakat işlerin en yoğun olduğu yerler reyon tarafıdır, personellerin iş yaptıkları en çok alan reyon görevleridir. Onun dışında Depo, kasa gibi alanlarda da verilen görevleri yerine getirebilir. Part time çalışanlar için bu alanların herhangi birinde çalışıyor olma maaşlarında artı veya eksi katmadığı için, kasa görevine geçmemelerini tavsiye ederiz, Kasa her daim risk içeren bir yerdir. Bazen yanlış yapılan bir hesap, bazen de verilen sahte para ile belki de günlerce bedavaya çalışmış gibi olabilirsiniz.

Bim market Part time iş başvurusu nasıl yapılır?

Bim marketlere iş başvurusu 2 şekilde yapılmaktadır. Tüm Türkiye’de ki bim marketlere iş formu doldurarak veya genel merkezlerine online CV yollayarak Bim marketlere iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Daha hızlı bir işe alım süreci içinde olmak istiyorsanız, çalışmak istediğiniz bölgede ki bir mağazaya iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu yöntem ile bölge müdürleri iş alım sürecini direkt olarak takip ettikleri için gelen başvuru formlarını mağazalara geçtiklerinde incelerler, direk sizi arayabilirler. Evinize en yakın mağazada çalışmak sizin için daha avantajlı olacaktır fakat, Bölgedeki açıklara göre sizi işe alırlar, biraz da şansınız var sa yakın bir mağazada çalışabilirsiniz.

Bim marketlerde part time çalışanların büyük bır kısmı öğrenciler olduğundan, part time işe giren ve çıkan kişilerin sirkilasyonu yüksektir. Yazın para kazanmak için işe giren personeller okullar açıldığında işten çıkabiliyorlar.