A101 Part time çalışma şartları 2018

Türkiye’nin Her yerinde şubesi olan A101 Marketler zinciri büyüme hızı ile alakalı olarak her daim personel alımına ihtiyacı vardır. Özellikle öğrencilerin bir takım ihtiyaçlarını tamamlamak ve ailelerine yük olmamak için tercih ettiği kurumların başında marketler gelir. Bu denli personel ihtiyacı olan bir kurum olan A101 market de Part time çalışma şartlarını 2018 koşullarına göre inceliyoruz.

A101 part time çalışma saatleri

Çalışma saatleri part time çalışanlar için mağaza sorumlusu ile anlaşarak ayarlanıyor. sistem olarak 5+1 saat olarak çalışılabilir. A101 mağazalarındaki müdürler eğer kötü niyetli ise Çalışanları fazla saatler çalıştırıp ilerleyen günlerde eritme yapıyoruz diyebilir. Eğer fazla çalıştığınız saati gerçekten ilerleyen zamanda izin olarak alabileceğinize inanıyorsanız ve Müdür buna uygunsa işin işleyişini aksatmamak için fazla çalışabilirsiniz. 2018 yılında a101 part time çalışanı 1150TL+SGK almaktadır. Bin 150TL içinde yol ve yemek parası dahildir.

A101 Part time görevlileri ne iş yapar?

Genel olarak market görevlilerinin yaptığı Kasa görevi, depo, ve Reyon görevlerini üstelenmektedirler. Bazı şubelerde manav reyonu da olduğu için manav reyonlarında verilen görevleri yerine getirebilirler. A101 de çalışan part time personeller, evlerine yakın olan yerlerde değil ihtiyaç olan yerlere yönlendirilmektedir. Bir öğrenci için evlerine yakın olan yerler olmuş olsa daha iyi olacaktı elbette fakat kural gereği ihtiyaç olan yerlere yönlendirme yapılıyor.

Bir önceki içeriğimiz olan Masör Nasıl olunur? Masörlerin aylık geliri ne kadar başlıklı güncel makalemizde masör nasıl olunur, masöz geliri ve masöz maaşları nelerdir hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

19 cevaplar

 1. 101 defa düşünün dedi ki:

  Eski bir a101 personeliyim, A101 de işe başlamadan önce 101 defa düşünün nedenleri ise;
  Çalışmak istiyorsanız 1 kere değil 101 kere düşünün.
  Bana işe girerken söylenenlerin hiç biri dedikleri gibi cıkmadı.
  1)Maaş konusu 1.600 TL maaş + yol + yemek parası.
  Yol parası ve yemek parası 1.600 TL nin içinde yani günlük 4 TL yol parası 2 TL yemek parası şaka gibi.
  2)Haftalık çalışma çizelgesinde 7,5 saat çalışıyor güzüküyorsun aslında 9-16 saat çalışıyon.
  3)Haftada en az 4 gün 3-4 saat fazla çalışıyorsun sana geri dönüşü yok yani fazla çalıştın erken cık veya mesai yazmıyorlar köle gibi fazla çalışıyorsun.
  3-a)Ben şahsen cok çalışıyordum evdekileri görmüyordum + sosyal hayatım yoktu yat kalk iş baska bişi yok bir nevi robotlasıyorsun vardiyalı iş diye girdik.
  3-b)Adamlar kafalarına göre haftalık iznini vermiyor absürt sebeb söylüyorlar.
  4)Günlük 1 saat molan var en fazla suana kadar 20 dk kullandım.
  5)Kasiyerken cıkan acıkları 3,5 TL ödüyorsun fazla cıkan paraları kendi acıklarını kapatmak için kullanıyorlar.
  6)Kızlar hiç bir iş yapmıyor bu iş agır ben yapamam diyor kasaya bak diyon bakmıyor varsa yoksa dedikodu varsa yoksa telefon oynuyor madem hiç bir işe yapmıyon yapamıyorsan çalışma git.
  7)Skt ürünleri son 1-2 gün kala kac adet ise satmak zorundasın satamazsan sen alıyorsun.Yani müsteriyi kazıklıyorsun.
  8)Hakkını aramak suç oluyor çünkü yavas yavas diğer çalışanlar ile ters düşüyorsun gruplaşma oluyor.
  9)kasa verdiklerinde sadece kasada durmuyorsun palet acıyon baska işlere koşuyon buda sıkıcı durum çünkü tam bir yapacan müşteri kasaya geliyon koştur kasaya geliyon ürünü okutup geri gidiyon 10 saniye demeden geri kasaya koşuyon yani git gel yapıyon iş bitmeyincede niye bitmedi diyorlar sacma sapan iş.
  10)Günün 9 saati kasadasın yoğun bir şekilde yanında sandalye var ama oturamıyorsun böle bir şacmalık yok.
  11)Bütün işe koşturursun ama hala yaranamazsın sana aldığın paranın hakkını ver derler oysa kendileri çalışmaz her fırsatta arazi olurlar dedikodu yapar telefon oynarlar.
  12)İşden anlamayan 2 aylık adamı msy yaparlar bir tarafı kalkar sana hakarette eder küfürde eder kendi egosunu tatmin eder sonra begenmiyorsan git baska çalışmak isteyen cok kişi var der. Oysa onlarda 1 ay durmaz gider.
  13)Kural yok sistem yok adalet yok hakkını ararsın haksız duruma düşersin kendi işlerine geldigi gibi davranırlar bide hakkını aradın diye kötü olursun en pis işi sana yaptırırlar.
  14)En sonuncusu ayda bir envanter sayım oluyor öle Nalet iş yok gece 2 de cık tekrar sabah 6 da gel full cek mağazayı topla.

 2. önermiyorum dedi ki:

  daha önce kasada çalıştım, eğer ki öğrenciyseniz hem okur biraz da para kazanırım diyorsanız asla ama asla başvuuru da bile bulunmayın insanın iyi niyetini süistimal ediyorlar her türlü kullanıyorlar zaten kazandığınız para da skt ye kasa açığına havaya gidiyor yani allah işe muhtaç bırakmasın bide çalışmaya mecbur olduğunuzu biliyorlarsa çektirmedikleri yok fena olup haklarından geleceksiniz tek meşguliyetiniz mağaza olacak insanı bi sürü sıkıntıya sokarlar elinizde hiçbi şey kalmadan işten çıkarsınız

 3. Ben çalışıyorum dedi ki:

  Ben 101de suan kasiyerlik yapiyorum uni. 2.ogretim ogrencisiyim part oldugum icin 6-7 saat arasi calisiyorum haftada iki gun iznim var fakat bugun aldigim habere gore 1inmis kime gore neye göre bu kendi koydugu prosedürü kendi cigniyor ve ben susmayacagim izin dilenmiyorum hakkimi istiyorum kasanizdaki eksikler sizden cikar , üstüne hesap sorulur gun icinde yada ertesi gun verirsiniz yeri gelir buyuk rakamlar cikar 100, 200, 300 2gun icinde parayi isterler ama sizin is saatinizi istedigi gibi uzatir ve bu mesaiye girmez hayriniza calisirsiniz ama hayirlarina yemek bile vermezler gec gel laf olur erken cikmak iste laf olur magazadaki reyonlar bozuksa size laf olur skt gec urunler musteriye bi sekilde verilir musteri gelir yine size laf olur etikette 10 tl yazar kasada 13gosterir size laf olur maasta habersiz kesintiler olur izinleriniz ms,nin keyfine gore eger elemansaniz sirtiniza her turlu binen cok olur aileme destek olmak istedigim icin biraz sabredecegim ama yeni baslayacak olan varsa bastaki yumusak tutumlarini inanmayin daha buyuk daha kurumsal yerlere gidin tum magazayla degil tek goreviniz olsun dahada bulamiyorsaniz tekstile gidin sabah 8,30da baslayin aksam 6,30da birakin en azindan sana gelen isi yapar cikarsin kafan rahat ustune fazla calistigin icin + mesaini alirsin kucuk marketlerden cok zor durumda degilseniz uzak durun insan yerine konulmazsin herkes senin ustunden kazanir ve yine kotu sen olursun birilerini aydinlattiysam ne mutlu bana

 4. Kerim Çeyrek dedi ki:

  Çalışma ortamından bahsediyim biraz ben de ne kadar ağır olabilirki diyerek işe başladım. Çalışma saatleri çift vardiya 08.00-5.30/13.00-22.30. (Çıkış saati belirsiz) İşe saat 13.00da başladım. Mağaza Sorumlu Yardımcısı gerekli bilgileri verdi, kasiyerlikten temizliğe rafları yerleştirmeye kadar hepsini yaptım. İşin kötüsü SKT yaklaşan ürünleri millete fırsat diyerek satıyorlardı, 0.64 kuruşları 0.60 olarak veriyorlar ona rağmen kasada açık çıkması çok büyük ihtimal. Mağaza Sorumlusu üst katta mutfakta sigarasını içip telefonla konuşurken siz aşağıda kasada duruyorsunuz, diğer işleri yapıyorsunuz. Gece 23.00 da tüm işlerimizi halledip çıkış yaptık hesap işlerini bitiremediği, üstüne de sigarasını içmek istediği için. Sabahta 8.00de burda olcaksın full yapıcaksın dedi (08.00-22.30). Haftada 2 kere full yapıp, izinsiz çalışmak istiyorsanız buyrun girin, Bölge Sorumlusunu aradığınız da size vereceği yanıt “Beni aramak sizin haddiniz değil, müdürünüze söyleyeceksiniz o bana söyleyecek çalışcaksanız çalışın çalışmayacaksanız ben bir günde eleman bulurum biz de böyle işinize geliyorsa!” Müdür ek mesai yaptırdığını tabiki söylemiyor şikayet ederseniz gönüllü geldi, istersen gel dedim geldi diyor ve ek mesainizi alamıyorsunuz.
  1600 TL maaş sadece, cironuz iyi çıkarsa priminiz 50-100 tl eklenir, ama o kadar çalışıp mesaiyi almamanız iyi mi, değer mi o maaş orası da size kalmış :)))) (envanter sayımını hiç söylemiyorum)
  Sonuç olarak istifa edip çıktım. Hakkınızı arayın, Çalışma Bakanlığı, sendikalar bu yüzden var. Alo 170i arayın fazla mesaileriniz için, köle değilsiniz!

 5. Derya ulu dedi ki:

  Ben şuan çalışıyorum müdürle sürekli tartışıyoruz ben öğrenciyim okula gitmem gerekn gün haftada bir gün olduğu halde bile bazen sıkıntı çıkarıyor sınav zamanı bana senin sınavların hiç bitmiyor senin yüzünden personele izin veremiyorum dedi. Oysa ki erken çıktığım gün diğer gün erken giderek açığı kapatmaya çalışıyorum. Önceden calıştığım müdürle hiç okul problem olmuyordu. Üstelik bayan olduğum halde hiç bir işi ben yapamam bu kutu ağır taşıyamam demedim. Erkek personel ne yapıyorsa onu yapmaya çalıştım. Skt li ürünleri satıyorum ama emeğimin karşılığını alıyo muyum bilmiyorum. İş ortamı müdürün keyfine göre değişiyo yaptığın işi sürekli eleştiren bi müdür seni işten soğutabiliyo. Müşteri ile diyaloğu kurmayın diyorlar. Diyaloğ kurmayınca da müşteri personeliniz asık suratlı diye şikayet ediyorlar robot olun ama müşteri şikayet ederse kovulursunuz

 6. Akin dedi ki:

  Memlekette işsizlik var malesef iş arayanlar kalifiye eleman ariyor .Bu ülke sartlarinda inşaatbda hammalik yapmayacaksan dahaniyi sartlarda A101 de calismakmdaha mantikli .Satış pazarlama isini bilmeyenler yazmiş da yazmiş kim dedi size satiş isinde calis diye Teknosa ayni Bim ayni Migros ayni.ŞOK ayni Kusura bakmayin Reyon duzenlemeyi bilmeyen musteri ile ilgilienmeyi bilmeyen Calismasin Zor gelir.Sonra Buraya yorum yazmayin zor falan diye.Gidip.Inşaat da calisin sogukda sicakta bakalim A101 mi Insaat sartlari mi iyi.
  Ben siradan bir personelim

  • İsmail dedi ki:

   Ben inşaat ta çalışıyorum 2 saat fazla mesai yapsam 60 tl olarak alıyorum yol yemek aylık net 3800 mesaiyle 5300 tl siz neden bahsediyorsunuz eğer inşaatta 101 bir şartları gibi calışmıs olsaydım köşeyi döneridim bilmediğiniz şeylerde yorum yapmayin

 7. GÜZELCİKAAN dedi ki:

  A101 7500 den fazla şubesi var. büyük bir şirket. Bu büyüklüğünü işçilerin çalışma şartlarında göstermelerini bekliyoruz…

 8. Cigdem dedi ki:

  Bende başlıcam a 101 e yakın zamanda ama tedirginlik var yapabilirmiyim bilmiyorum gerçekten Allah kolaylık versin gerçekten

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   sorun yapmayın, işinizi severek yaptıktan sonra her işte başarılı olursunuz.

  • A.S. dedi ki:

   ağustos 2017’de A•101’e girdim. 1 ay geçti geçmedi üniversiteyi kazandığımı bölge sorumlumuza söyledim ve bu işe devam edemeyeceğimi söyledim. bölge sorumlumuz bana “sakın çıkma” dedi. “ben sana part time ayarlayacağım, okulun olduğu gün 3,5 saat çalışırsın, haftada iki gün 9 saat çalışırsın, aylık 120 saat” dedi. iyi tamam ne kaybederim kafasındayım imzaladım falan okul başladı. pazartesi izin kullanıyordum, dört gün 3,5 saat çalışıyordum (ya açılıştan sonra, ya da kapanıştan önce 3,5 saat) haftasonu da öğleden sonra birde iş başı, dokuzda paydos etti sekizer saat. bu da haftalık 30 saatten aylık en az 120 saat yapar. ister inanın ister inanmayın 1400 liradan daha az para görmedim hesabımda. bugün ağustos 2019 yani iki yılı devirdim ve son 6-7 aydır 1600 lira alıyorum. benim için part time program hazırlayan o bölge sorumlusu 2018’de terfi alıp tayin oldu. işin garibi ise yerini alan kişi benim çalıştığım mağazanın sorumlusuydu. hala da o şu an. ben iki yıldır hayatımda hiç olmadığım kadar ballıyım. üniversiteye gitmediğim zaman bile (yaz tatili gibi) haftaiçi öğlenleri on ikiden sonra çıkıyorum. geziyorum tozuyorum. haftaiçleri kendimi ziyarete gitmiş gibi hissediyorum. kahvaltı molası bile kullanıyorum bu 3,5 saat içinde.

 9. Bir dost dedi ki:

  A101 girmeden önce bs yok yorumlara inanmayın her bölge her mağaza öyle değil dedi inandık elimize verdiler mağaza müdürü kara cahil bayan olmasına rağmen malın teki kendine göre çalışma programı yapıyor sonra beğenmiyor veya haftaya bize yazdığınız programda diğer 2kişi çalışsın dediğimizde programı değiştiriyor çıkış saatinde ego tatmin etmek adına 1 2 saat geç salıyor sabah geç kalırsan gazına geleni söylüyor burdan A101 yetkilisi varsa delikanlı biri buna cevap versin ya bu göt yaşanası ms lere bi çare bulsun yada bu işi eşşeklere yaptırın 2700 maaş alıp depodan çıkmayan müdürleri görün personel çalışıp helal para almaya çalışıyor bunlar kendi açıklarını kasa fazlalarını kendilerine ilave ediyorlar personel açığını cebinden alıyorlar bunları kovalayın bence çünkü ben istifamı hazırlıyorum birdaha A101 in kapısından girmem

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Ezgi hanım şikayetlerinizi bölge ve diğer müdüklürlere yapmanızda fayda var. Kötü bir yönetici yüzünden işinizden olmazsınız böylelikle.

 10. Bir dost dedi ki:

  girmeden önce bs yok yorumlara inanmayın her bölge her mağaza öyle değil dedi inandık elimize verdiler mağaza müdürü kara cahil bayan olmasına rağmen malın teki kendine göre çalışma programı yapıyor sonra beğenmiyor veya haftaya bize yazdığınız programda diğer 2kişi çalışsın dediğimizde programı değiştiriyor çıkış saatinde ego tatmin etmek adına 1 2 saat geç salıyor sabah geç kalırsan gazına geleni söylüyor burdan A101 yetkilisi varsa delikanlı biri buna cevap versin ya bu g.. yaşanası ms lere bi çare bulsun yada bu işi eşşeklere yaptırın 2700 maaş alıp depodan çıkmayan müdürleri görün personel çalışıp helal para almaya çalışıyor bunlar kendi açıklarını kasa fazlalarını kendilerine ilave ediyorlar personel açığını cebinden alıyorlar bunları kovalayın bence çünkü ben istifamı hazırlıyorum bir daha A101 in kapısından girmem

 11. Bir dost dedi ki:

  Ben 1 ay sonra 17 yaşına gireceğim ve A101 de işe başlamak istiyorum fakat okuldan A101 e gelmem 4 oluyor işe girebilir miyim ve girdiğimde sigorta yapmak zorundalar değil mi ?
  Ben Ocak’ta 17 yaşına gireceğim A101 de işe başlamak istiyorum beni alırlarmı ama okuldan A101 r gitmem 4 ü buluyor yardımcı olursanız sevinirim

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   17 yaşında alırlarsa noterden aileniz evrak vermesi gerekiyor, çalışmasına izin veriyorum diye.. Tabi alırlarsa..
   A101 Kurumsal bir firmadır, sigortasız personel çalıştırmaz bu konuda içiniz rahat olsun.

 12. orhnkt dedi ki:

  Part-Time iş arayan arkadaşlar ulaşsın.İş BİM-A101-ŞOK market önlerinde 0.10 kuruşa poşet satmak poşetler bizden

 13. Gerisi size kalmış dedi ki:

  27 yaşında bir bayanım ibf lisans mezunuyum malum işsizlik olduğu için A101 e zar zor girdim çok umutlu ve mutluydum maaş olsun yükselme imkanı olsun cezbetti neyse işe çağrıldım saat 8 de şubede olun diye saat 7 40 da şubede oldum ve 8.20 ye kadar ms yi bekledim mağazanun açılması için sonra geldi girdik mağaza buz gibi yeni girmişim zaten temizlik yapcaksın cam silincek tuvalet temzlği her şey bayana bakıyormuş sıcak satış yapacaksın diye kasaya alştrdlar etiket okutma çıkarma yavaş yavaş alştım koca mağazda bütün temizlikten bayan sorumlu ilk günümde saat 11 buçukta eve geldim gelir gelmez istifamı verdim 1 günde pes edeceğimi asla düşünmezdim ama göründüğü kadar kolay değil bir bayan için bu yorumları okuduğm halde ben denicem dedim 1 günde vezgeçtim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir