Ciğerci Açmak Karlı mı?

tarafından
1747
Ciğerci Açmak Karlı mı?

Ciğer üzerine gıda işi fazla yapılmayan ve insanların tercih etmediği bir iş gibi gözüküyor fakat bu işlerin müdavimleri vardır. Yüzlerce Dükkan içinde ciğerci ve sakatatçılar farklı müşterilere hitap eder. Ciğerci dükkanı açmak karlı mı? Ciğerci Bayiliği almak mı gerekiyor yoksa, Kendine özgü bir ciğerci açmak daha mı avantajlı bunlar için sizi inceliyoruz.

Ciğerci Dükkanı için Büyük olması şart değil

Bu tarz dükkanlar işkembe salonu veya döner salonu gibi oturup insanların zaman geçirdiği yerler değildir. Yemeğini ayak üstü alıp gittiği bir yerdir. Fakat Kendine has bir müşteri potansiyeli vardır. Müşteriye kendini sevdiren ciğerciler hiç boş kalmaz her zaman iş yapar. lezzetli ve damak tadına hizmet eden bir ciğerci dükkanı fazla büyük olmasına gerek bile yoktur. Örneğin Türkiye’nin en çok iş yapan ciğercisi Ciğerci basri 5m2 bir dükkanda hizmet veriyor ve İstanbul Fatih de kime sorsanız parmağı ile gösterecek durumdadır. Yani bu işi yaparken çok büyük bir dükkan olması şart değil verdiğiniz lezzet önemli.

Baharat ve sosları çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Kendinize özgü bir lezzet  olmalı emin olun bu tarz yemek yemeyi seven kişiler şehrin bir ucundan sizi ziyarete gelebilir.

Ciğerci açmak için gerekli sermaye

Bayilik almazsanız 20-25 bine bir ciğerci dükkanı rahatlıkla açabilirsiniz. Hatta seyyar araçlarda bile bu işi yapabilirsiniz fakat sabit bir yerde kalmanız gerekiyor. ciğerci dükkanı açmak için gerekli belgeleri ayarladıktan sonra müşterilere hizmet vermeniz kalıyor. 25 bine açılan bir dükkandan ortalama aylık 4-7 bin arası net geliri rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Ciğerci açmak için Kosgeb Destek veriyor

Küçük ve orta ölçekli işletmelere desteğini eksik etmeyen KOSGEB  iyi bir iş planı hazırlanması ve gerekli koşulları yerine getirmeniz durumunda ciğerci açmaya kosgeb destek veriyor.  Daha önce böyle bir işte tecrübesi olmadan ciğerci dükkanı açmak isteyen kişiler öncelikle çevrenizdeki ne kadar çok bu tarz hizmet veren kuruluş var ise onları ziyaret ederek nasıl hizmet verildiğini iyice öğrenmelisiniz.

Ciğerci açmak isteyenler konu altından soru sorabilirler.