Burger King franchise Bayilik Şartları

Türkiye’nin en bilinen markalarından biri olan Burgen king’in Bayilik şartları hakkında bilgi sunacağız. Burger King bayiliği almak isteyen kişilerin bu içeriği okumalarında fayda var.

Burger King franchise Lisansını Diğer markalar gibi ömür boyu değil de 20 Yıl süre ile vermektedir. Lisans alan kişiler restoranda Burger king markası adı altında Ticari faaliyetlerine devam ettirebilmektedirler. Başarma arzusu yüksek, müşetebbis bir ruha sahip, iş geçmişi ve Yönetim tecrübesi olan kişilere marka haklarını veren firmanın Bayilik lisansını TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından verilmektedir. Burger king Yatırımın gerektiği finansal kaynaklar diğer restoran maliyetlerine göre biraz daha pahalı ve şartlarının ağır olduğunu bildirmek isteriz. Fakat Hiç reklam bile yapmadan bulunduğunuz yere müşterileriniz kendiliğinden gelecektir.

Burger King Bayiliği alabilmek için; Eğitim programına katılıp işletmeci olabilme hakkı kazanmak şartı aranmaktadır, ancak lisans Alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Burger King bayilere hangi Destekleri verir

İşletmelerde Restoran açılış hazırlıkları, bayilik alındıktan ilk gününden itibaren satın alma, satış, pazarlama, Eğitim,insan kaynakları, operasyon,kalite kontrol,reklam gibi Tüm konularda burger king destek hizmeti sunmaktadır.

Burger king Yatırım maliyeti ne kadar?

Burger King Yatırım Bedeli 500.000 USD+KDV’Den başlamaktadır. verilen bayilik ömür boyu değil, 20 yıllıktır. Yani yıllık 25.000 USD+KDV gibi bir rakama denk gelmektedir. Her ay net ciro üzerinden %13 royalty (Markaya yapılan yurt dışı ödemesi ) alınmaktadır. (rakamlar 2019 yılı için geçerlidir.)

Burger King Mekan seçiminde istenilen şartlar:

insan ve araç sirkülasyonunun fazla olduğu halka açık yerler. AVM içi veye yakınları, sinema salonları yakınları, okul yakınları gibi insanların rahat ulaşabileceği yerler olmalı, Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

Burger king Bayilik başvuru formu için tıklayınız

Burger king gibi bayilik veren firmalar hakkında bilgi arayışında iseniz site içi arama yaparak veya bayilik kategorimize girerek bir çok bayilik veren firma bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bir önceki içeriğimiz olan Elazığlı çifköfte Ahmet usta Bayilik şartları başlıklı güncel makalemizde bayilik ücreti olmayan çiğköfte, çiğ köfte bayiliği ahmet usta ve elazağlı çiğköfte bayilik hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

5 cevaplar

 1. Okan Çekmeköy dedi ki:

  Bir ara düşündüğüm bir mesele idi. Şimdi de güzel bir iş. Yeni avmde yer ayırtmak gerekir.

  • iyifikir dedi ki:

   ciddi sermayeler isteyen burger king bayiliği, Zamanında yapmış olsaydınız şuan birkaç şubeniz olmuş olabilirdi fakat bu aralar 500.000USD yaklaşık 1700.000TL civarında sermaye istenmektedir, Bu miktarlar ciddi rakamlar olup sermayesi az olan müteşebbislerin Altından kalkamayacağı rakamlardır.

 2. püff dedi ki:

  ciddi sermayeler istiyor, 500 bin dolar bugün 2 milyon türk lirası yapıyor ki. bu para ile mütehaitlikden tutun bir çok iş yapılabilir gibi düşünüyorum

 3. ermac90210 dedi ki:

  “Every single Big Mac, including your friend Obi-Wan Cannoli, is now an enemy of the Burger King franchise. Do what…

 4. Elifseyda01 dedi ki:

  Güzel bir proje bulamazsam, Yoksa Burger king de şansımı deneyeceğim sanırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir