Bayanlara evde yapabilecekleri ek iş önerileri

tarafından
1093
Bayanlara evde yapabilecekleri ek iş önerileri

Yazımıza başlamadan önce şunu belirtmek isteriz ki, şurada bayanlara ek iş veren firmalar deyip onlarca zırvayı konu içine koyup zaman kayıp etmenizi istemiyoruz. Gerçekten evde bir girişim oluşturup aile bütçenize ek gelir olarak yapabileceğiniz işleri ve bu işlerin kısaca işleyişlerini sunmak istiyoruz. Bu Yazımızda bayanlara evde ek iş olarak yapıp gerçekten gelir elde edebilecekleri işlerden bahsedeceğiz.

bayanlara ek iş

Bardak ve Ayakkabı boyama yaparak ek gelir elde etme

Şunu belirteyim, ayakkabı boyama işini söylerken yanlış anlaşılmış olabiliriz. Özellikle gelinlik  ayakkabısı gibi özel günlerde çok fazla giyilmeyen ve özel tasarım gerektiren ayakkabıları model olarak seçip üzerine işleme boya yapıp satma işinden bahsediyoruz.

Eğer el beceriniz varsa kahve fincanlarını,bardakları, Tahtaları ve Gelinlik ayakkabıları gibi ürünleri özel desen ve yazılar ile işleyerek yapıp kişiye özel olarak tasarlayıp satma işi! Peki bu işten ne kadar sürede kazanırız diyorsanız, bu sizin pazarlama kabiliyetinize kalmış bir iş.

İnterneti iyi kullanabiliyorsanız bu gibi özel tasarım arayışı yapan kişilere facebook sayfanız dan, instagram hesabınızdan veya sahibinden.com gibi internet üzerinden ticaret dönen sitelere atıp gelen müşterilere fiyat verebilirsiniz. Ne kadar çok yere atarsanız o kadar çok müşteri ve satış potansiyeli demek. Bu işi yapabilmek için biraz el beceriniz olması gerekiyor, iyi iş çıkaranlar müşterilerin çevresindeki kişilere aynı işleri yapabileceğini unutmasın.

ek gelir- bayanlara ek gelir

El işi örgü satışı yaparak kazanma

Örgü örmeyi biliyorsanız bu yeteneğinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunun için akıllı bir cep telefonu ve yaptığınız el işleri yeterli. Öncelikle ördüklerinizi fotoğraflarını  güzel şekilde çekmelisiniz. Emekleriniz çok güzel de olsa güzel fotoğraflanmadığı sürece müşteriler tarafından ilgi görmeyeceği için satışınız az olur. Satış yapabileceğiniz kaynaklar güçlü olmalı. Eğer gezmeyi seviyorsanız yün satışı yapan mağazalara  ya da tanıdıklarınıza satabilirsiniz. Spsyal medya hesapları çok önemli. Sosyal medya hesaplarını çoğaltarak eşinden çok daha fazla para kazanan hamarat hanımlar tanıyorum siz de bu kişilerden biri olabilirsiniz.

Örgü puf yapıp satma işi

Örgü puf yapıp satma işi için henüz örgü puf yapmadıysanız videolar izleyerek puf yapımını öğrendikten sonra işe başlayabilirsiniz. Rengarenk puflar çok kişi tarafından seviliyor ve satın alınıyor. Maliyeti düşük olan puflar 150 tl den satılıyor. Bilmeyenler için ilk önce bir haftada daha sonra iki günde bir puf örebilirsiniz.

Hobi malzemeleri satışı yapma

Hobi malzemeleri satışı kar olarak çok fazla kazanç getiren bir ticarettir. Malzeme için uygun fiyatlı bir yer bulmanız yeterli. İlk olarak satışları evden yaparken işinizi büyüttükçe dükkan açma fikrine kapılabilirsiniz. Hobi malzemeleri geri dönüşüm fikirlerine çok fazla yer verildiğinden beri satışları yükseldi. Hanımlar evde boş durmaktansa hobi yapıp zaman geçiririm diye düşünerek boyalar vb malzemeler alıyor bu gibi işlemler için de bir kargo firmasıyla anlaşmanız yeterli.