palyaçoluk yaparak ek gelir elde etme

tarafından
1150
palyaçoluk yaparak ek gelir elde etme

Hiç aklınıza gelmiş miydi palyaço olup gelir kazanabilme olasılığınız olduğu? Eğer eğlenmeyi ve eğlendirmeyi seviyorsanız palyaço işi yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu yazımızda ek gelir ve sürekli palyaçoluk yaparak gelir elde etme işinden bahsedeceğiz. Palyaço olmak zor değil, hem palyaço geliri ek gelir için fena sayılmaz.

Paylyaço nasıl olunur? – Ne iş yapar?

Palyaçoluk mesleği bir çok kişi tarafından aşağılanan bir meslek gibi düşünülebilir. Fakat hangi işi yapıyorsanız yapın severek yapıyorsanız, sizin için dünyanın en iyi işi odur. Hele ki yaptığınız işin karşılığını alabiliyorsanız sizden iyisi yok. Palyaçolar doğum günü partilerinde,düğünlerde ve çeşitli eğlence günlerinde çocukları eğlendirmek ve genelde ayak altından ilgilerini başka bir tarafa çekip oyalama işleri yapıyorlar. Çocuklar ile oynamayı seven herkes rahatlıkla yapabilir. Birkaç eğitimden sonra rahatlıkla herkesin yapabileceği bir iş.

Lise çağındaki öğrencilerden tutunda ek gelir kazanmak isteyen enerjisi fazla olan herkesin rahatlıkla yapabileceği bu iş ile sürekli yapmanız halinde geçiminizi rahatlıkla sağlayabilir, ek gelir olarak palyaço olduğunuz da da harçlığınızı çıkartabilirsiniz.

Ajanslar ile çalışmak daha avantajlı

ister ek gelir olsun, ister uzun süreli bu işi yapmayı düşünüyorsanız ajanslar ile çalışmanızda fayda var. Ajanslar SGK da yaptığı için lise talebesi bir genç ek gelir kazanayım diye yaptığı bu iş sayesinde 1 günlük de olsa SGK Başlangıcı olmuş olacak.  Palyaço geliri günlük gidilen yere göre minimum 80TL dir. tabi bu bahşiş hiç olmayan bir eğlence yeri gibi düşünebilirsiniz. Bahşişler ile ortalama gittiğiniz işlerden 150TL kazanabilirsiniz.

Parklarda balon bükerek para kazanın

Her zaman iş bulamayacağınız için ufak tefek bir şeyler de satarak palyaçoluk da gelirinizi katlanabilir. Palyaçolar işleri gereği balonlardan köpek, kılıç gibi yapımı kolay yaparken herkesin odağı üzerinde olan balon kıvırma işi yapıyor. çocuk sirkülasyonu fazla olan bir noktaya geçip gelen çocuklara 1TL kıvrılmış balon figürleri satarak günlük 200-250 balon satabilirsiniz. Asgari ücretin 1600TL olduğu bir ülkede 50TL masraf yapıp 250TL satış yapmak iyi bir gelir kazanmış olursunuz diye düşünüyoruz.