Evde Balık Tutma malzemeleri yapıp satma iş fikri

tarafından
1300
Evde Balık Tutma malzemeleri yapıp satma iş fikri

Bu söyleyeceğimiz iş fikri çok fazla insanın yapmadığı, Ülke geneline yaygın olamasa da 4/3’ü Deniz ile çevrili olan bir ülke için büyük bir kısmının ek iş olarak veya geçim kaynağı olarak tercih edebileceği bir iş fikri olan evde çapari yapıp satma işinden bahsedeceğiz. Bu işi evde hanımlar yapıp eşlerde oltacıların bol olduğu yerlerde satış yaparak devam ettirebilir.

evde çapari yapıp satmak

Şimdi bu iş için makineler üretildi, onlar daha seri üretim yaptığı için makineler ile başa çıkamayız bize de kar kalmaz diye düşünenler olabilir, öncelikle şunu söyleyeyim el yapımı çapari daha iyi balık avladığı için iyi oltacılar eğer çapariyi kendisi yapmıyorsa elle yapılmış çapari ister. Bu sebep ile iyi çapari yapmayı öğrenirseniz hele ki satış yapılan bölgede nam yaparsanız tüm balık tutan kişiler sizin çaparinizi almak isteyecektir.

ev hanımları eşlerine çapari yapabileceği gibi, çapari satışı yapan kişilere çapari işlemesi yaparak ek gelir elde edebilir. Yine işten sonra ek gelir olsun diye bu işi yapmak isteyen kişiler de çapari işleme işi yapabilir. çapari işinden kazanılacak rakam bellidir 10 lu istavrit çaparisinin iğne ve misina maliyeti toplam 20,25 kuruş arasındadır. özellikle boğazda 2 ila 4tl arasında satışı yapılmaktadır. Kalitesine göre satışı yapılan bu ürünü siz perakende olarak satışını yaparsanız daha fazla kazanırsınız.

Evde çapari yapımı için bilmeyenlere internet üzerinden araştırma yaptık, videosunu izleyebilirsiniz.

Yaptığı çapariyi kendisi perakende olarak satacak olan kişilere tavsiyemiz, toptancılardan balık tutma malzemeleri alıp satmasıdır, kar marjını arttıracaktır.