Ayakkabı Dükkanı açarak Kazanın

tarafından
1379
Ayakkabı Dükkanı açarak Kazanın

O eskidendi! İnsanlar Tek çift ayakkabı ile yıllarını geçirsin. Bugün En az ayakkabısı olan kişinin 3 ayakkabısı var. Yazlık, kışlık ve daha soğuk havalar için bot, Terlik gibi giyilen materyaller de bir kenara dursun.. Ülkemizde göçmenler ile beraber 95 milyon insan olduğunu tahmin edersek ve her insanın senede ortalama 1 yeni ayakkabı aldığını düşünürsek, Ayakkabı dükkanı açmak iyi fikir olmaz mı?

Onlarca Tür Ayakkabı Satabilirsiniz

Sektörün ucu o kadar açık ki.. Örneğin Sadece 30 yaş üstü bayanlara hizmet verebilir yada 8-16 yaş gençlere hizmet verebilirsiniz. Hatta sadece spor ayakkabı veya sadece kundura ayakkabı satışı yapabilirsiniz. Yada çok geniş bir portfolye ile Birden fazla ayakkabı türü satışı yapabilirsiniz.

Kendinize belirlediğiniz ve uzmanı olduğunuz bir ayakkabı çeşidi ile hizmet verebilirsiniz. Örneğin Sadece 03 yaş bebekler üzerine ayakkabı satışı yapabilirsiniz.

Ayakkabı Dükkanı açmak için gerekli sermaye

Ayakkabı satış şeklinize göre ayakkabı dükkanı maliyetiniz ve aylık giderleriniz değişebilir. örneğin dropshping yöntemi ile İnternet üzerinden satış yapan bir kişi resmi olarak çalışmak istiyorsa, Dükkan için sadece bir masa bilgisayar ve telefon numarası ile işe başlayabilecek iken; Avm gibi bir yerde Ayakkabı satışı yapmak isteyen kişiye açılış için 200 bin sermaye bile az gelip işi yapamayabilir.

Ortalama bir Ayakkabı dükkanı açma maliyeti vergi Dükkan açma maliyeti ve 4-5 ay hiç iş yapmadan çalışmaya yetecek kadar sermaye ile 60-70 bin sermaye ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Ayakkabı dükkanı kar marjı

Ortalama bir kar marjı ile başlamak gerekiyor çünkü, Alacağınız fabrika ile ilişkiniz ve alım yönteminize göre maliyetiniz değişecek. Cadde üzeri bir dükkan olmanız yada arada bir yerde dükkan olmanız da gider kalemlerini artıracak. Ayrıca Ayakkabı satışı, Sezonunda satılan ayakkabılardan yüksek kar elde edilip, sezon bitmeye doğru ciddi indirimler yapıp stok eritme durumlarına gidilebilir. o yüzden sonradan satılan ürünlerin kar marjı ile ilk satılan sezonunda satılan ürünlerin kar marjı farklı olur. Ortalama satış kar marjı %35-40 arasında değişmektedir. Kısacası ayakkabı dükkanı kar marjını etkileyen onlarca faktör bulunuyor.