Simit Satışından Zirveye Başarı Hikayesi

tarafından
981
Simit Satışından Zirveye Başarı Hikayesi

Hasan amca (75) 1951 Yılında Bulgaristan üzerinden Türkiye’ye göç eden aileler içindeydi. Zorlu hayat koşulları ve çalışma aşkı yüzünden Türkiye’ye gelir gelmez simit satıcılığı yaparak iş hayatına atıldı. Simit satmaya başladığında daha 7 yaşındaydı..

İşportacılıktan Milyonerliğe adım adım

11 yaşında Bursa’da işportacılık yaparak çorap,kazak, triko gibi ürünler satmaya başlayan Hasan Durmaz Bursa Kapalı çarşıda ilk dükkanını açtığında daha 18 yaşındaydı. ( Bugün 18 yaşında bir çok çocuğumuz malesef bakkala ekmek almaya dahi gitmiyor.) 12 yıl boyunca dükkan işleten Hasan bey, 30 yaşında işini biraz daha büyüterek. Gömlek imalatı işine de girişti. Hasan Durmaz 50 Yaşına geldiğinde İşinin zirvesinde ve Kendi alınında harika bir duruma gelmişti bile.

Hasan Durmaz Bugün Türkiye de neredeyse bütün illere 3500 çeşit ürün satıyor. Triko,gömlek,kaza, iç çamaşırı gibi yüzlerce çeşit her gün değeri milyonları bulan cirolar yapıyor.

Hasan Durmaz Başarı hikayesinin Sırları

Hasan bey başarısının en büyük iki sırrı olduğunu, Çok çalışmak ve Müşterilere güler yüzlü davranmak olduğunu söylüyor. Sizlerde eğer başarıyı yakalamak istiyorsanız. Çok çalışmalı ve Müşteri daima haklıdır diyerek onlara çok iyi davranmalısınız. Bir Çin atasözü “Güler yüzlü olmayan dükkan açmasın” der. Sizde başarılı olmak istiyorsanız öncelikle gülmeyi öğrenin.

Hasan Durmaz “Başarımı çok çalışmaya, dürüstlüğe ve güler yüzlü olmaya borçluyum. Biri kız, diğeri erkek iki çocuğum var. Onlara da bu işi öğrettim” dedi

Sizde Hasan Durmaz gibi başarıyı yakalamak istiyorsanız, daima dürüst olunuz, çok çalışın ve güler yüzlü olun. Hasan amcaya uzun ömürler dileriz.