Kapat

Ambulans şoförü nasıl olunur

Anasayfa
Meslek Rehberliği Ambulans şoförü nasıl olunur
ambulans şoförü alımı
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
Teşekkürler

Ülkemizde Sağlık sektörü hükumetlerin de atmış oldukları adımlar ile her gün geçen gün ilerleme çabasında, artan nüfus demagojik yapı gibi bir çok etken ambulans şoförü ihtiyacı doğuruyor. Dolayısı ile Bu işe giriş yapmak isteyen kişilerin akıllarına gelen bir kaç soruyu yanıtlamak istedik.  Bu yazımızda Ambulans şoförü nasıl olunur? Ambulans şoförü sertifikası nasıl alınır, Ambulans şoförü maaşları gibi konulara değinmek istedik.

Ambulans şoförü olabilmek için bir takım eğitimlerden başarılı bir şekilde geçmek gerekir. İlk yardım eğitimi ve ambulans şoförü sertifikası vakıf şoförler bu işte tercih edilen kişiler arasında olmaktadır.  peki Ambulans şoförü sertifikası nasıl alınır? diye merak edenler için, milli eğitim bakanlığı tarafından izinli olan kurslardan yine bakanlık onaylı sertifikalar alınabilir. 4.maddesinde ambulans şoförünün, kullanacağı aracın cinsine uygun sürücü belgesine ve temel ilk yardım eğitim sertifikasına sahip olması gerekiyor. Bunun yanı sıra artık Ambulans sürücülerinin Ambulans İleri Sürüş Teknikleri eğitimini de alması gerekiyor. Ambulans şoförlüğü iş başvurularında bu belgeler gerekli. Gerek 112 gerekse özel sektörde iş alımları bu belgeler üzerinden yapılıyor. Eğer direksiyon becerinize güveniyorsanız, bu belgelere sahipseniz ve ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde başarılı olursanız Ambulans sürücüsü olmanız için önünüzde hiç bir engel yok. Ambulans şoförü eğitimi milli eğitim bakanlığından onay almış kurslarda alınması zorunludur. Bakanlık onayı almayan kurslardan alacağınız sertifikalar ile işe giriş yapamazsınız.

Bu içeriği hemen okumalısınız  Emlak ofisi açmak isteyenlere bilgiler

içindekiler

Ambulans şoförü maaşları

Tüm iş alanlarında olduğu gibi, Ambulans şoförü maaşları da personel kalitesi, Bölgedeki personel ihtiyaçları, Personelin deneyimleri gibi bir çok etken ile değişmektedir. Ambulans şoförü maaşları ortalama olarak 2200 TL İLE 4000 TL net maaşlar arasında değişmektedir. Çalışma koşulları olarak genellikle 24 çalışma şartı ile haftada 3 gün çalışmaktadırlar.

Çoğu zaman hayat kurtarmak keyifli gibi gözükse de özellikle İstanbul gibi şehirlerde ambulans şoförleri görecekleri manzaralar dolayısı ile hayatın içinde bir meslek olarak gözlemlenmiştir.

Ambulans Şoförü için gerekli evraklar

Ambulans şoförü olabilmek için bir takım evrakları düzenlenmesi gerekiyor, Bunlardan en önemlisi ambulans şoförü olacak kişiler Temel ilk yardım eğitimi almış olması ve ileri sürüş eğitimi almış olması gerekiyor. İleri sürüş eğitimi belgesi ilgili kurumlar tarafından onaylanması şart. Ambulans şoförü olmak için gerekli evrakların listesi aşağıdaki listede bulunuyor.

Bu içeriği hemen okumalısınız  avm'de çalışmak hakkında bilgi

Nüfus cüzdanı,
sürücü belgesi,
sabıka kaydı,
sürücü belgesi GBT formu
başvuru dilekçesi,
ileri sürüş eğitimi almış olduğunu gösteren belge AST,
ilk yardımcılık belgesi

Yukarıda belirtilen evrakların eksiksiz olması gerekmektedir.

Ambulans şoförü alımı

Ambulans şoförü alımlarını özel hastaneler, devlet hastaneleri ve ihtiyaç duyan kurumlar yapmaktadır. Bu ilanlara resmi ilan sitelerinden, iş bulma sitelerinden veya bu kurumlara yapacağınız bizzat başvurulardan öğrenebilirsiniz.

Ambulans şoförü ile alakalı yazımızın sonuna geldik, ihtiyaç duyduğunuz diğer iş fikirleri ve meslek rehberliği konularını site içi arama yaparak veya konu altından soru sorarak öğrenebilirsiniz. Unutmayın bizim için yorumlarınız değerlidir.

Bir önceki içeriğimiz olanDevlet Memuru Şirket Kurabilir mi? başlıklı güncel makalemizde Devlet Memuru iş yeri açabilir mi, Devlet memuru şirket açabilir mi ve Devlet memuru tacir hakkında genel bilgiler verilmektedir.


“Ambulans şoförü nasıl olunur” üzerine 9 yorum

  1. Mehmet Sancak says:
  2. Hasan says:
  3. Hüzünlü melankolik says:
    • iyi fikir says:
  4. Ambulans şoforune tavsiyeler says:
  5. Kerem P. says:
    • İYİ FİKİR says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir