Pide Salonu Açmak İsteyenlere

Gıda sektörü her zaman kaliteli işler sunanlar için uzun vadeli iş fikirleri içindedir. Karadeniz Kültürünün vazgeçilmez gıdalarından olan pide işine girip, Pide salonu açmak isteyenlere Bilgiler sunmak istedik. pide salonu maliyeti ve Kar marjı işini iyi bilen kişiler için iyi denebilecek noktadır.

Pide salonunu açmak isteyen kişiler 10 bin ile 70 bin sermaye ile rahatlıkla bu işe girişebilirler. Fakat şunu belirtmek gerekir ki pide salonu işletecek kişi düşük sermayeler ile pideci açmak istiyorsa bu işten anlıyor ve tüm personeller onu terk etmiş dahi olsa işini tek başına götürebilecek seviyede üretimden anlıyor olmalıdır.

pide-salonu-maliyeti-ve-kar-marjı Pide Salonu Açmak İsteyenlere

pide salonu açmak

Pide salonu açma maliyeti ve Kar marjı

Pide salonu düşük sermayeler ile açılabilecek bir iş olsa da hedeflediğiniz iş hacmine göre sermayeyi artırabilirsiniz. Örneği; dükkanı Anadolu da bir şehirde açacaksanız hazır fazla dekor istemeyen bir işletme kurup işten de anlıyorsanız 10 bin sermaye ile işe başlayıp iş yaptıkça ilerleyen zamanlarda dekorasyon yapabilir ve işi ilerleyebilirsiniz bu tamamen açacağınız konum ve açılış dekorasyonu ile alakalı.

Yine pide salonu açma maliyetlerine örnek vermek gerekirse Büyük şehirlerde işlek caddelerde kiralar 8-10 bin civarında iken peşin kira ve depozito belki hava parası ile bile hiç suya sabuna dokunmadan elinizden birkaç yüz bin Türk lirası harcama yapmış olabilirsiniz. O yüzden başta da dediğimiz gibi pide salonu açma maliyeti tamamen işletmeyi kuracak kişinin imkanı ve hedefleri ile alakalı bir durum.

Pide salonu kar marjı

Pide salonlarında tek ürün satışı yerine Karadeniz pidesi, Kır pidesi, çorba çeşitleri ve Tatlı çeşitlerinin yanında kar marjı yüksek meşrubat çeşitlerini satarak kar majını yükseltebilirsiniz. Maliyeti en çok etkileyen faktör Personel gideridir.Kendi işimizi kendimiz göreceğiz derseniz. 3-4 kardeşin birlikte yürütebileceği harika kazançlı bir iş haline gelebilir.

Pide salonu kar marjını en çok personel gideri ve dekorasyon gideri oluşturur. İyi oturtulmuş bir ekip ile iş yürütememek çok zordur. Ülke genelinde sevilen yemek seçenekleri içindedir.

Pide salonu açmak isteyenlere Tavsiyeler

 • Verdiğiniz ürünler çok kaliteli olmalı.
 • Yemeklerin sonunda ilk gelen müşterilere sütlaç tarzında bol fındıklı tatlılar ikram edebilirsiniz.
 • İlk aylar işler düşük olacağından, Reklam ağırlıklı çalışmak şart
 • Gerekiyorsa bölgenin yöresel sanatçılarını bütçe dahilinde yemek yemeğe davet ederek, onların resimlerini duvarlara asmak klişe de olsa iyi reklam seçeneği içinde.
 • kar marjını artırmak için meşrubat çeşitlerini bol tutup, mümkünse açık ayran satışına yönelmek şart.

Pide salonu açmak isteyenlere destekler

Pide salonu açmak isteyenler, Kosgeb gibi kurumlardan destek alabilirler. Sermayesi yeterli gelmeyenler veya bir şekilde kosgeb ile işini büyütmek isteyenler uygulamalı girişimcilik eğitimi aldıktan sonra, güzel bir iş planı çıkararak kogeb’e destek için başvuruda bulunabilirler. site içi arama yaparak veya konu altından yorum atarak pide salonu açımı ile alakalı ve kosgeb ile alakalı sorularınızı sorabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Bir önceki içeriğimiz olan Giyim mağazası açmak karlı mı? başlıklı güncel makalemizde çocuk giyim mağazası açmak, genç giyim mağazası açmak ve Giyim mağazası açmak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

4 cevaplar

 1. Aykut dedi ki:

  Merhaba benim girişimcilik belgem var KOSGEBten almıştım.Suan sermayem yok onun için bir bankadan kredi çekmeyi düşünüyorum açılıştan sonra kosgeb başvuru yapsam bana faydası olur mu sonuçta bankaya borclanacam birde kosgebe borçlanmış olacağım dükkan yeri iyi yerde diyebilirim çarşı içi olmasa da kirası 1.5 TL dukanin olduğu bölgede bim a101 yerel market devlet hastanesi 3 devlet kuruluşu 1 kız yurdu kolej birde okul var ve ileriki bölgeye şehir hastanesinin yapımı başlandı o hastane satışı çok etkilemez die düşünüyorum giriş kapısı çok uzakta kalıyor

  • İYİ FİKİR dedi ki:

   Merhaba, girişimciler için sermaye oluşturmak en büyük sorunlardandır. Yatırım maliyeti ve geri dönüşünü hesapladığınızda geri dönüş alabiliyorsanız banka kredisi ve diğer giderleri karşılayabilirsiniz. Fakat şunu asla unutmayın. Sitemizde bir çok iş yeri açacak kişiye özellikle söylediğimiz. Bir iş yeri açarken SANKİ 6 AY 1 YIL HİÇ PARA KAZANMAYACAK GİBİ hazırlıklı olun. ki iş yeriniz daha oturmadan ekonomik yetersizlikler nedeni ile kapanmasın. Bu dayanıklılık için de sermaye gerekiyor.

  • bulent ozkan dedi ki:

   kosgeb 50000 tl hıbe verıyor gerı odemesı yok (Telefon numarası paylaşmak yasak)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir