Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak

tarafından
1178
Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Maaşlı bir işte çalışıp Ne yaparsanız yapın kazandığınız para yetmiyor ve ihtiyaçlarınızı karşılayamaz duruma gelmiş olabilirsiniz. Akşamları ek iş yaparak gelir elde edebilirsiniz. Fakat halinizden anlayarak bu arayışınıza saygı duymak ile beraber 3 günlük dünya kendinizi fazla yormayın. Bu samimi itirafın ardından o halde kardeşim niye ek iş yöntemlerini yazıyorsun diyebilirsin. Hiç yapmayın demiyorum kendinizi fazla yormayın diyoruz.

Ek iş Yapmak zorunluluk haline geldi

2019 yılı ülkemiz sanayisi, hizmet sektörü hangi sektör olursa olsun çalışan kişiler için zor bir yıl oldu.  Real enflasyon fazla fakat gelir olduğu yerde saydı. Günün şartları gereği ekonomik anlamda halkın zorlandığı bir dönem içindeyiz. Yaşamın gereksinimlerini karşılamak için bile ek iş yapmak şart oldu. Hal böyle olunca Aşağıda vereceğimiz iş türlerini yapmak isteyen bir çok kişi olacaktır.

İşiniz ile ilgili hizmet veya ürün satışı yapmak

Bu söylediğimiz iş yöntemi bir çok kişinin aklına geliyordur fakat, yapsam mı yapmasam mı diye arada kalıyordur çalışanlar biliriz.  Yaptığınız iş ile alakalı olarak çalıştığınız iş satış mağazası olur, fabrika olur. Hangisi olursa olsun. Orada ki ürünlerin satışını İnternet üzerinden pazarlayarak bir kaç saatinizi ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Örneğin Zücaciye ürünleri satışı yapan bir dükkanda çalışıyorsunuz. İş yeri sahibi ile anlaşıp oradaki ürünleri İnternet üzerinden pazarlayın. Burada dikkat etmeniz gereken husus çalıştığınız şirkete ürünleri nereden ne şekilde sattığınızı söylemeyin çünkü sizin satış yaptığınızı gören uyanık iş yeri sahipleri kendileri de oradan satış yapmaya başlayabilir.

İşinizi akşamları para kazanacak şekle çevirecek bir başka örnek vermek gerekirse telefon tamirciliği yada bilgisayar tamirciliği yapıyorsanız, çevrenizdeki kişilere bu işleri yapabilirsiniz. Akşamları bildiğiniz bir işi yaptığınızdan çok daha rahat yapacaksınız. Ayrıca vergi kira gibi bir çok etkenden etkilenme durumunuz olmayacağı  verdiğiniz hizmeti düşük fiyatlara yaptığınızdan, müşterileriniz de memnun kalacaktır.

Çin’den ürün getirip satmak

Yurt dışından ürün getirip satabilirsiniz. Özellikle internet bilginiz fazla ise çin satış sitelerini kullanıp ürün tedariği edip eşe dosta, internet üzerinden satışlar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu çabuk satışı yapılan ürünleri tercih etmeniz örneğin cep telefonu aksesuarları gibi çok hızlı ve her zaman ihtiyaç olan ürünleri getirip satabilirsiniz. Unutmayın rıskın 10/9’u ticaretten gelir.

Çin gibi uzak doğu ülkelerinden ürün getirip satmak ile alakalı geniş çaplı bir anlatımımız mevcut;

ilgili konu: https://www.iyifikir.gen.tr/cinden-urun-getirip-satmak/

Akşamları Satış ortaklığı ile ek gelir

Affiliate marketing de denilen, sistem. Firmaların ürünlerinin satışından kar marjı vermesi diye kısaca tanımlayabiliriz. Bu sistemi Türkiye’de en iyi Avon markası oturmuş bir sistem ile yapmaktadır. Firmalar ürünlerini satan kişilere belli oranlarla kar marjı vermektedir. Akşamları ek gelir elde etmek isteyen kişiler, Satış ortaklığı ağlarını araştırarak kendilerine ek gelir elde edebilirler. Ek gelir elde etmek isteyen bayanlar da avon, oriflame gibi markaların satış ortaklığını deneyebilir. Çok geniş bir anlatıma ihtiyaç duyulan satış ortaklığı sistemi hakkında zaman içinde sitemizde yazılar yazılmaktadır, site içi aramalar yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Meşrubat ve Çekirdek Satışı yapmak

Şimdi bu işi yaparak da ne kadar ek gelir elde edebiliriz diyebilirsiniz. Fakat bazı işler uzaktan pek para kazandırmıyor gibi gözükse de aslında bu işi yapanlar düzenli olarak işi oturtması halinde Maaşlı çalışan kişilerin bir çoğundan daha fazla gelir elde ederler. Özellikle çevrenizde park gibi oturma durumu olan yerlerde sahillerde su,kutu kola, termos da çay ve çekirdek gibi ürünleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu yaptığınız ürün satışlarını 1 e bir kar marjı ile yaparsınız. Hafta sonları ve Akşamları bir kaç saatinizi ayırarak belki de evinizin kirasını, mutfak giderinizi rahatlıkla kazanabilirsiniz. Çalışmak ayıp değildir, çalışmamak  ayıptır çekinmeyin bir iki günde işi öğrenip harika gelirler öğrenebilirsiniz. Çay satışı yaparken cevheri ortaya çıkmış bir çocuğun videosunu koyup bu konuyu düşünmeye itiyoruz sizi..

Hobi malzemeleri Tasarlayıp satmak

Hobi malzemelerini evinizde işten sonra akşamları yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu ürettiğiniz ürünler teraryum olur, takı malzemeleri olur, hobi malzemeleri olur artık neyi üretip rahat satılabileceğini düşünüyorsanız iş çıkışı kafanızı ağrıtmayacak biraz da iş stresini atacağınız bir iş olabilir. Takı tasarım ürünlerini evde yapıp satmak isteyenler evde fazlaca bayan varsa ve Bu tarz ürünleri kullanmaya meraklıysa çift taraflı olarak kazanabilirsiniz. Onlar takı tasarım ürünlerine ücret ödemezler. Böylelikle tasarruf etmiş olursunuz.

Faydalı olacağını düşündüğümüz örnek olarak inceleyebileceğiniz evde teraryum yapıp satma işini incelemeniz için aşağıya linkini koyduk.

ilgili link: https://www.iyifikir.gen.tr/teraryum-minyatur-bahce-yaparak-para-kazanmak/

Akşamları Youtube ve İnstagram gibi Kanalladan para kazanın

Bu ek gelir yöntemi özellikle genç ve bilgisayar tecrübesi yüksek kişiler için önerebileceğimiz bir yöntemdir. Youtube’e video yükleyerek reklam gelirleri elde edebilirsiniz, fakat video çekmek çoğu zaman meşakkatli ve zaman alan bir iş olduğundan bu işi severek yapmak gerekir, bir çok youtuber bu yöntemler ile kazandığı paralar ile ev araba hatta video aldığı bilinmektedir. instagram gibi portallara da video ve resim ekleyebilirsiniz. Bazı markalar size ürünlerinin tanıtımları için size ücret ödeyebilir, ücretsiz ürünler yollayabilirler.

Tasarruf ederek para kazanın

şimdi ek iş konusu arıyorduk nereden çıktı tasarruf olayı, diyebilirsiniz Belki de bütçenizi düzgün ayarlayarak yeni bir iş bulmanıza gerek kalmadan rahatlıkla geçinebilecek ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız. o halde neden ek iş iş arayasınız ki? Tasarruf etme yöntemlerini araştırın, iyi bir tasarruf planı hazırlayın ve uygulayın. Tasarruf yapmaya destek olmak için hazırlanmış harika bir konu incelememiz var incelemenizde fayda var.

ilgili yazı: https://www.iyifikir.gen.tr/tasarruf-ederek-de-para-kazanilir/

Boza deyip geçmeyin, kışın ek gelir için harika bir fikir!

Boza Osmanlı zamanından beri yerleşmiş bir kültürümüzdür. kış akşamları boza satıcıları güzel sesleri ile sokak sokak dolaşır satışını gerçekleştirir. Son zamanlarda süper marketlere de giren bu ürün, yinede akşam çayınızı yudumlarken kulağınızı gıdıklayan satışı sesi ile irkilip almak istemediniz mi peki bu işi neden siz yapmıyorsunuz?

ilgili yazımız: https://www.iyifikir.gen.tr/ek-gelir-icin-boza-saticiligi-yapin-kazanin/