Kapat

Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Anasayfa
ek iş - Ek gelir Akşamları Ek iş Yaparak Para Kazanmak
akşamları ek iş

Maaşlı bir işte çalışıp Ne yaparsanız yapın kazandığınız para yetmiyor ve ihtiyaçlarınızı karşılayamaz duruma gelmiş olabilirsiniz. Akşamları ek iş yaparak gelir elde edebilirsiniz. Fakat halinizden anlayarak bu arayışınıza saygı duymak ile beraber 3 günlük dünya kendinizi fazla yormayın. Bu samimi itirafın ardından o halde kardeşim niye ek iş yöntemlerini yazıyorsun diyebilirsin. Hiç yapmayın demiyorum kendinizi fazla yormayın diyoruz. 🙂

İşiniz ile alakalı ürün satışı yapmak

Bu söylediğimiz iş yöntemi bir çok kişinin aklına geliyordur fakat, yapsam mı yapmasam mı diye arada kalıyordur çalışanlar biliriz.  Yaptığınız iş ile alakalı olarak çalıştığınız iş satış mağazası olur, fabrika olur. Hangisi olursa olsun. Orada ki ürünlerin satışını İnternet üzerinden pazarlayarak bir kaç saatinizi ayırarak ek gelir elde edebilirsiniz. Örneğin Zücaciye ürünleri satışı yapan bir dükkanda çalışıyorsunuz. İş yeri sahibi ile anlaşıp oradaki ürünleri İnterenet üzerinden pazarlayın. Burada dikkat etmeniz gereken husus çalıştığınız şirkete ürünleri nereden ne şekilde sattığınızı söylemeyin çünkü sizin satış yaptığınızı gören uyanık iş yeri sahipleri kendileri de oradan satış yapmaya başlayabilir.

Çin’den ürün getirip satmak

Yurt dışından ürün getirip satabilirsiniz. Özellikle internet bilginiz fazla ise çin satış sitelerini kullanıp ürün tedariği edip eşe dosta, internet üzerinden satışlar yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu çabuk satışı yapılan ürünleri tercih etmeniz örneğin cep telefonu aksesuarları gibi çok hızlı ve her zaman ihtiyaç olan ürünleri getirip satabilirsiniz. Unutmayın rıskın 10/9’u ticaretten gelir.

Çin gibi uzak doğu ülkelerinden ürün getirip satmak ile alakalı geniş çaplı bir anlatımımız mevcut;

ilgili konu: https://www.iyifikir.gen.tr/cinden-urun-getirip-satmak/

Meşrubat ve Çekirdek Satışı yapmak

Şimdi bu işi yaparak da ne kadar ek gelir elde edebiliriz diyebilirsiniz. Fakat bazı işler uzaktan pek para kazandırmıyor gibi gözükse de aslında bu işi yapanlar düzenli olarak işi oturtması halinde Maaşlı çalışan kişilerin bir çoğundan daha fazla gelir elde ederler. Özellikle çevrenizde park gibi oturma durumu olan yerlerde sahillerde su,kutu kola, termos da çay ve çekirdek gibi ürünleri satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Bu yaptığınız ürün satışlarını 1 e bir kar marjı ile yaparsınız. Hafta sonları ve Akşamları bir kaç saatinizi ayırarak belki de evinizin kirasını, mutfak giderinizi rahatlıkla kazanabilirsiniz. Çalışmak ayıp değildir, çalışmamak  ayıptır çekinmeyin bir iki günde işi öğrenip harika gelirler öğrenebilirsiniz. Çay satışı yaparken cevheri ortaya çıkmış bir çocuğun videosunu koyup bu konuyu düşünmeye itiyoruz sizi..

Hobi malzemeleri Tasarlayıp satmak

Hobi malzemelerini evinizde işten sonra akşamları yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu ürettiğiniz ürünler teraryum olur, takı malzemeleri olur, hobi malzemeleri olur artık neyi üretip rahat satılabileceğini düşünüyorsanız iş çıkışı kafanızı ağrıtmayacak biraz da iş stresini atacağınız bir iş olabilir. Takı tasarım ürünlerini evde yapıp satmak isteyenler evde fazlaca bayan varsa ve Bu tarz ürünleri kullanmaya meraklıysa çift taraflı olarak kazanabilirsiniz. Onlar takı tasarım ürünlerine ücret ödemezler. Böylelikle tasarruf etmiş olursunuz.

Faydalı olacağını düşündüğümüz örnek olarak inceleyebileceğiniz evde teraryum yapıp satma işini incelemeniz için aşağıya linkini koyduk.

ilgili link: https://www.iyifikir.gen.tr/teraryum-minyatur-bahce-yaparak-para-kazanmak/

Tasarruf ederek para kazanın

şimdi ek iş konusu arıyorduk nereden çıktı tasarruf olayı, diyebilirsiniz Belki de bütçenizi düzgün ayarlayarak yeni bir iş bulmanıza gerek kalmadan rahatlıkla geçinebilecek ihtiyaçlarınızı karşılayacaksınız. o halde neden ek iş iş arayasınız ki? Tasarruf etme yöntemlerini araştırın, iyi bir tasarruf planı hazırlayın ve uygulayın. Tasarruf yapmaya destek olmak için hazırlanmış harika bir konu incelememiz var incelemenizde fayda var.

ilgili yazı: https://www.iyifikir.gen.tr/tasarruf-ederek-de-para-kazanilir/

Tasarruf ederek de para kazanılır

Boza deyip geçmeyin, kışın ek gelir için harika bir fikir!

Boza Osmanlı zamanından beri yerleşmiş bir kültürümüzdür. kış akşamları boza satıcıları güzel sesleri ile sokak sokak dolaşır satışını gerçekleştirir. Son zamanlarda süper marketlere de giren bu ürün, yinede akşam çayınızı yudumlarken kulağınızı gıdıklayan satışı sesi ile irkilip almak istemediniz mi peki bu işi neden siz yapımyorsunuz?

ilgili yazımız: https://www.iyifikir.gen.tr/ek-gelir-icin-boza-saticiligi-yapin-kazanin/

Ek gelir için boza Satıcılığı yapın kazanın

Bir önceki içeriğimiz olan kantin işletmeciliği ustalık belgesi Nasıl alınır? 2019 başlıklı güncel makalemizde kantin işletmeciliği denklik bölümleri, kantincilik ustalık belgesi ve kendin ihale evrak hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar