1 inek ile işe başladı bugün 65 bin kazanıyor

tarafından
935
1 inek ile işe başladı bugün 65 bin kazanıyor

Ev hanımlarını çalışmaya  teşvik edecek harika bir başarı hikayesi 10 yıl önce 2500TL sermaye ile süt ineği besiciliği işi ile kendi işini yapmaya başlayan Fatma Öncel Bugün 1 milyon liralık servete sahip! Başarmanın yarısı istemekten gelir.  Ev hanımları sizde Fatma hanım’ın yapmış olduğu bu iş fikrini örnek alarak kendinize ait bir işletme kurabilirsiniz.

10 yıl önce evine katkı sağlamak için işe başlayan Antalyalı girişimci Fatma Öncel Hanım; Bugün 1 inek ile başladığı iş hayatı serüvenine 136 inek ile devam ediyor. Artık  hayvanların bakımını tek başına götüremeyen genç ve başarılı girişimcimiz. Yanında personel bile çalıştırmaya başlamış. Tüm kendi işini yapmak isteyen kişilere örnek olabilecek bu davranışın hikayesi şöyle;

Besiciliğe bilezik bozdurarak girmiş

3 çocuk annesi olan ve Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde yaşayan 39 yaşındaki Fatma Hanım, Polis olan eşine yardımcı olmak ve kendi işini kurmak için. Düğün takılarından kalan son 4 bileziğini 2500TL’e bozdurarak 1 inek satın alarak başladığı iş macerasında bugün 130 tane inek, 250 adet tavuk, 107 süt keçisi ve 3 at sahibi oldu..

Aylık geliri 65 Bin oldu!

Yeni doğum yapmış bir inek günlük ortalama 30-40 Kg Arası çiğ süt verdiğini anlatan Fatma hanım, Keçileri de sağıyor. Keçiler de toplamda 50-60 Kg gibi süt verimi yapmakta diyor. inekler Doğum zamanı fazla süt veriyor fakat sonradan düşmesine rağmen günlük ortalama 1 ton süt verimi aldığını söyleyen Öncel işleri yetiştiremediği için yanına çalışanlar aldığını söylüyor. Sitemizde de anlattığımız çiğ süt işinin başarıyı yakalamak için bir kaç yılı geçmesi gerektiğini anlatmıştık.

Sütü Kendisi Pazarlıyor

Üretmiş olduğu sütü firmalara satmayarak kendisinin pazarladığını anlatan Öncel Böylelikle daha fazla gelir elde ettiğini söylüyor. Perakende satmak tabi ki biraz daha uğraş istediğini unutmayın. Yaklaşık 20 dönüm arazide çalıştığı ve İşini aylık 65 bin gibi ciddi bir kazanç seviyesine getirdiği için Fatma hanımı tebrik ediyoruz.

Kendi işini yapmak isteyen girişimci bayanlara Bu tarz işlerde ne kadar çok gelir elde edilebileceğinin ıspatı olmuş gerçek bir örnek.

başarıyı yakalamak için çok çalışmak, asla pes etmemek ve elimizdeki sermayeyi çok iyi değerlendirmek yeterli olacaktır. Sitemizde bu tarz başarı hikayelerine yer vererek girişimcilere kendi işini yapan kişilerin kazanabildiğini göstermeyi hedefliyoruz.