Diyet Ürünleri Üzerine Dükkan açmak

tarafından
1715
Diyet Ürünleri Üzerine Dükkan açmak

Teknolojinin gelişmesi ile insanlar kilo alıyor veya kilo alamıyor her ikisi için de diyet programı gerekiyor. Yapılan araştırmalara göre 2030 yılında ülkemizde insanların %38’i aşırı kiloları yüzünden soranlar yaşayacağı söyleniyor. Girişimcilerimiz bu noktada devreye girecek sağlıklı yaşam ürünleri satışı yaparak ve Diyet ürünleri satarak güzel paralar kazanabilir. Bu iş geleceği parlak iş seçenekleri içindedir.

Sağlık ürünleri satışında karlılık oranı yüksektir. Fazla yapan da olmadığı için rekabet oranınız da olmayacaktır.  Bu konuda iş hakkında başarılı olmak istiyorsanız. iş hakkında bulabileceğiniz tüm kitap ve kurslara katılmanızda fayda var.

Satmanızı önerdiğimiz ürünler eczanelerde veya İnternet de satılan insan sağlığına zararlı kısa sürede vurgun yapıp insanlara zarar verebilecek işler değil. İnsanlara gerçekten faydalı olabilecek sağlık ürünlerinden bahsediyoruz. Diyet ürünlerinin yanında küçük spor aletleri de satarak ciroyu arttırabilirsiniz.

Diyet Ürünleri Satan dükkanda Neler Satılabilir

Bu işte uzun vadeli iş yapmak istiyorsanız. Örneğin bir diyetisyen hekimin sizi tavsiye edebilecek kadar güvenilir olmanız gerekiyor. İnsanları aldatan ürünler yerine sabit bir dükkanda insanlara kilo aldıracak veya zayıflatacak ürünler satılmalı. Ayrıca ülkemizde çok fazla kronik hasta bulunmakta bu kronik hastalar sağlıklı yiyecekler yemezlerse durum hiç iç açıcı olmayacağından sizi tercih edecektir. Diyet ürünleri satacak kişilerin satacağı ürünlere örnek verecek olursak;

  • Ligth Meyve suları
  • Ligth ketçap mayonez gibi soslar
  • Glütensiz ekmek, glütensiz ürünler
  • Sağlıklı organik meyveler
  • Yeşil çay ve Benzeri ürünler.
  • Ayrıca bunlara ek olarak küçük spor aletlerini satabilirsiniz.

sağlıklı ürünler satışı

Satılacak ürünler hakkında bilgi almak ve Eğitimini almak önemli

Satmayı düşündüğünüz ürünleri almadan önce iyice araştırmalısınız. Sağlıkla ilgili bir konuda ürün satışı yapmak istediğiniz için işinizin hiç bir kusuru olmamalı. Eğitim kısmı için ise gıda mühendisi gibi iş bilir kişilerden destek alabilir hiç olmazsa kendiniz araştırma yaparak ürünleri tanımalı ve çok iyi tanıtmalısınız.

Sağlık ürünleri satışında Kosgeb Destek veriyor

Kosgeb Sağlık ürünleri satışında destek veriyor. Sağlık ürünleri satışı üzerine dükkan açmak isteyen kişiler Kosgeb’den destek almak istiyorsa öncelikle uygulamalı girişimcilik eğitimine katılıp. Sertifika alması gerekiyor. Sertifika alan adaylar iş yerini açtıktan sonra iyi bir iş planı hazırlayarak kosgeb’e iş başvurusunda bulunabilirler.