Araçta Gıda üzerine hizmet verme iş seçenekleri

tarafından
1385
Araçta Gıda üzerine hizmet verme iş seçenekleri

Araçlara güzelce dekor verip hayalinizdeki gıda işini gezici olarak yapmayı düşündünüz mü? Bu çok karlı ve dikkat çeken iş seçeneği ile farklılıkları yaşayabilir kim bilir işin tutması ile alanınızda lider olabilirsiniz.  Araçlarda mobil olarak işletme kurmanın Kira gibi bir çok avantajı bulunuyor.

Araçta Mobil olarak hizmet vermek istiyorsanız, Aracınızı çok iyi dekor etmeniz gerekiyor. iyi dekor ve müşteri memnuniyeti ile müşteriler uzun süre sizi tercih edecektir.

Araçta Gıda ürünleri Satışının Avantajları

 • Yüksek kira giderleri artık sizi yoruyorsa işinize göre bir araç bulun.
 • Müşterilerin Dikkatini çeker.
 • İyi bir dekorasyon ile müşteriler sizi parmak ile gösterir
 • Sabit beklediğiniz yerde işler kesat ise yer değiştirmeniz en fazla 2 saat alır.
 • Farklıdır Müşteriler farklı olan dükkanları sever.

Mobil gıda satışlarının Dezavantajları:

 • Dükkanlarda alanlar daha büyüktür.
 • Genellikle Sabit bir yer bulmak zaman alabilir.
 • işini resmi yapmayanlar Belediyeler ile sorunlar yaşanabilir.
 • Kapalı alan  azdır, Kışın ısındırmak, Yazın müşterileri sıcaktan korumak zordur.
 • Müşteriler sevmezse Bütün emeğiniz boşa gider.
 • Kosgeb gibi kurumlar Mobil restoranlara Destek vermez.

Araçta çorbacı açmak

Çorba Sofraların vazgeçilmezi Belki de en zengin sofralardan en fakir sofraya kadar ekmekten sonra herkesin haftada en az iki üç kere eksiksiz yediği gıda satışını neden araçta satmayın?  arabada çorba satmak Çok karlı bir iş seçeneği olur. Kalabalığın ve sirkülasyonun fazla olduğu fazla olduğu bir yerde bu işi yapabilirsiniz. Çorba maliyeti düşük insanlar fazla hile olmadığı için tercih edebileceği uygun fiyatlı olması sebebi ile herkes tercih edebilir. Çorba satışlarını tek kullanımlık kağıt bardaklarda yaparsanız kar marjınız biraz düşebilir ama fazladan iş yükünden kurtulabilirsiniz. 1 kazan çorba çeşidine göre 50-120TL arasında maliyeti vardır. Türkiye’de en ucuz çorba fiyatı 4TL’dir. Bir kazandan 120-150 arasında çorba çıkmaktadır.

ciğer satışı yapmak

araçta ciğer satışı

Araçta ciğerci açın

Ciğer satışı da araçta yapılır mı demeyin bal gibi olur. Hemde iyi bir dekorla Yukarıda resmi verilen otobüs sahibi gibi TV kanallarında haberlere, gazeteler de çıkabilirsiniz. Yazımızın başında İyi dekor şart demiştik aslında iyi dekor derken bunun gibi müşterilerin dikkatini çekebilecek harika bir iş seçeneği olur.  Restoran açmak isteyen bir kişi dükkana vereceği kira, depozito, hava parası ve Dekor giderleri derken belki de bu araca harcayacağı para dan daha fazla para harcayıp bu aracın yapacağı işi yapmayabilir. Hem aracı park ettiğiniz yer iş yapmıyorsa farklı bir noktaya, dizi ekiplerine vs her yere rahatlıkla dükkanınızı taşıyabilirsiniz. Bu avantajlar sayesinde aranan kişi siz olabilirsiniz.

Mobil Çaycı ile işler tıkır

Manzaralı bir yerde oturuyorsunuz, oturup dinlenirken sizi en çok rahatlatacak sıcak içecekleri yudumlamak istemez misiniz? Girişimcilerimiz bu aşamada devreye giriyor ve Mobil çay ocağı açarak manzaralı yerlerde, çarşıda pazarda hizmet veriyor, Hemde para kazanıyor. Meşrubat satışı çok karlı bir iştir. Maliyeti düşük fiyatı da ucuzdur. Ayrıca araçta sadece çay değil üçü bir arada gibi bir çok ürünü satabilirsiniz.

mobil köfteci açmak

araçta köfte satmak

Araçta köfte Satışı yapmak

Özellikle sahil kenarlarında akşamları bu iş tutar. Akşamları satış yapmayı önermemiz seyyar satış yapan kişilerin başının belası belediyeler başınıza bela olmaması için. Belediyeye başvurup seyyar ruhsat alabilirsiniz, fakat her belediyenin prosedürü farklı olduğu için bu konuda bilgi veremiyoruz. Araçta köfte satan dükkanlara tavsiyemiz köfte içine katılan etlere ülke genelinin kabul etmedi ürünler katan ve kalitesiz ürünler katan kişiler olduğu için fazla yer transferi yapmadan aynı yerde uzun süre kalmaları olacaktır. Aracınız çok üst model olmasına gerek yok piyasada 8-15 bin arası satılan minibüsleri bir o kadar para harcayarak dekore edebilirsiniz. Alın size ömür boyu ekmek teknesi..

Araçta Küçük Tatlılar satın

Sadece tatlı üzerine araçta hizmet veren bir iş seçeneğini belki de ilk defa biz yazıyoruz. İnsanların tatlı krizine çözüm olmak ve sizde gelir elde etmeniz için iyi bir iş seçeneğidir. Yazları dondurma kışları ise tatlı satışı yapabilirsiniz. Mobil Tatlıcılık gelecekte bir çok kişinin yapacağı iyi bir iş seçeneği olabilir. Yine köfte arabasında olduğu gibi uygun fiyatlı bir minibüsü iyice dekor ederek satışa hazır bir işletme olmuş oldu..

Mobil Lokanta ile işler tıkır tıkır işler

Yurt dışında çokça yapılmasına rağmen ülkemizde pek tercih edilmeyen bir seçenektir mobil lokanta işi ilerleyen yıllarda ülkemizde de tercih edilecektir. Ayrıca az sermayeler ile yapılacak iş seçenekleri içinde olan mobil lokantalar için Aşçı kadar iyi yemek yapabiliyor olmak gerekiyor. Yada Belli başlı yemekleri çok iyi yapabiliyor olmak gerekir ki müşteriler sizi birden fazla kez ziyaret etsinler. Açık havanın verdiği otantiklik sayesinde iyi işler yapacağını düşündüğümüz mobil restront için gıda üzerine iş yeri açmak isteyenler düşük sermayeler ile bu işi yapabilir.