Yılbaşı Haftası yapılabilecek iş fikirleri

tarafından
1415
Yılbaşı Haftası yapılabilecek iş fikirleri

Yılbaşında yapılacak iş fikirleri konumuzda yılbaşında Noel baba olarak ücret kazanma ve yılbaşında sermayeli  sermayesiz olarak yapılabilecek birçok işten ve piyango satış işinden bahsettik. 

Her Ne kadar Yılbaşı eğlenceleri Türk Kültür,örf adet ve geleneklerine uygun olmamış olsa da özellikle son 30 yıl içersin de Ülkemiz de de Yoğun bir şekilde kutlanmaya başlanmıştır.

Yılbaşı eğlencelerini çok fazla tasvip etmesek de sonuçta ailelerine ek gelir kazandırmak isteyen kişiler için Güzel bir iş fırsatı olarak değerlendirilebilmektedir.

Peki yıl başı gecesi ve Yılbaşı haftası ek iş olarak neler yapılabilmektedir. Bu tarz özel gecelerde insanlar mutlu oldukları için para harcamaktan korkmadıkları için; yılbaşı gecelerin de de Para kazanma olasılığınız yüksektir.

Yılbaşı geceleri hangi işler yapılabilir?

Açlığı bastıracak atıştırma ürünler satışı:   kestane, bardakta mısır, simit satışı gibi açlığı çabucak giderecek eğlenceye devam ettirecek ürünlerin satışı yapılabilir, insan sirkülasyonu fazla olan caddelerde bu ürünleri rahatlıkla satabilirsiniz.

Yılbaşı gecesi ve Kışlık kıyafet satışı

Kıyafet satışlarında Bütün esnaf olduğu gibi sokaklarda vs, bu ürünlerin satışını yapabilirsiniz. Özellikle yılbaşına özgü yılbaşı şapkası, yılbaşı atkısı, yeni yıl damgalı kıyafetlerin satışı bir hayli olacaktır sizde nasibinizi bu kıyafetlerden alabilirsiniz.

yılbaşı eğlence malzemesi satışı

Noel baba şapkası veya kostümü, karton yılbaşı gözlüğü, yılbaşına özgü dilek feneri, yılbaşı ağacı rakamlar ile yeni yıl hangisi ise ona özgü yıl başı balon yıl simgesi gibi çok fazla ürünün satışını rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu ürünler maliyeti düşük kar marjı yüksek ürünler olduğundan belki de gün bitiminde normal bir kişinin bir ayda kazandığı miktarı kazanmış olarak evinize dönmüş olabilirsiniz. Tabi bulunduğunuz bölgede iyi fikir takipçisi çok fazla yoksa 🙂

Yılbaşında sermayesiz yapılacak işler

Yukarıda pazarlama kabiliyetinize ve yapacağınız yatırıma göre yılbaşın da ücret kazanabileceğiniz bir takım şeylerden bahsettik, şimdide sermaye koymadan yılbaşında kazanabileceğiniz birkaç şeyden bahsedelim. Sermaye koymadığınız zaman emek ağırlıklı ve kazanç oranınız diğerlerine nazaran daha az olacağını baştan belirtmek isteriz.

Piyango bileti satarak para kazanma

Bu Yöntemi pek tasvip etmesek de yapmak isteyenler çıkacaktır, Piyango bileti satışı yapan kişiler yıllardır aynı mesleği devam ettirdiklerine göre kazandıran bir iş olabilir.

Piyango bileti satışını akşamları iş çıkışları yapabileceğiniz gibi, tam zamanlı olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Satılan bilet başı komisyon alındığından ne kadar çok bilet satışı gerçekleştirirseniz o kadar çok ücret kazanırsınız.  Peki piyango bileti satan bilet satıcıları ne kadar kazanıyor? Yılbaşı bilet satış işi gerçekten karlı bir iştir, direkt bayiler %9  bilet satış komisyonu almaktadır, al bayiler bayiler ile anlaşmasına göre kazanmaktadır.

Seyyar bir bilet satan kişi ortalama büyük şehirlerde 10 bin – 12 bin TL arasında satış yapmaktadır. (şuan da nimet abla bayisinin satış karını hesaplayan kişiler olmuştur kafanızda)  1 ay gibi kısa bir sürede bu kadar iyi bir kazanç elde edilmesi birçok kişiyi yılbaşı bileti satış işine sokmuştur, hatta kışın pek fazla ekim dikim işleri olmayan Anadolu da ki çiftçilerimiz bu işi yapmaktadır. piyango bilet satış anlatımındaki   ücret bilgilendirmesi  NTV sokak röportajından alınmıştır.

Noel baba olarak Yılbaşı haftası para kazanma

işlerinden ücretli izine ayrılmış veya bir şekilde yılbaşı haftası çalışamayan kişiler için genellikle sıcak ve huzurlu ortamlarda olduğu için tercih edilmektedir. Ayrıca çalıştıkları gün sayısına göre aynı gün ücretlerini aldıklarından da tercih edilmektedir.

Noel baba ücretleri genellikle 2019 şartlarına göre günlük 80-120TL civarındadır, yılbaşı gecesine has bu ücret biraz daha fazla olabilir. Ülkemizde artık neredeyse tüm alışveriş merkezlerinde Hatta mağazalarda uygulanan bu sistem için, personel bulma ajanslarına başvuruda bulunursanız daha hızlı bir şekilde iş bulabilirsiniz.