Şişe Domates Yapıp Satmak

tarafından
1125
Şişe Domates Yapıp Satmak

Yaz mevsiminde bol bol üretilen domatesler kış geldiğinde o kadar bol üretilmiyor. Üretilse dahi lezzeti yaz günündeki gibi olmuyor. Kışın domates yiyebilmek için yazdan hazırlık yapmakta fayda vardır. Domatesin çok olduğu zamanlarda şişe domatesi yaparak kışa hazırlık yapabiliriz. Ancak herkes bu işi yapmak için zaman bulamaz, çalışan hanımlar, vakti olmayanlar için şişe domates yapıp satmak çok işe yarar. Şişe domatesi yapan kişilerden satın aldıkları domatesler ile kışın onlarda doğal ve lezzetli domatesler yiyebilirler.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Şişe domatesi yapmak çok basit bir iştir, sadece biraz zaman ayırmak gerekiyor. Pazardan aldığımız domatesleri iyice yıkıyoruz, kabuklarını soyuyoruz ve ince ince doğruyoruz (isteyenler robottan geçirerek veya rendeleyerek yapabilirler). Doğranan domatesleri tencerede kaynatıyoruz, bir miktar tuz atıyoruz ve kaynadıktan sonra sıcak sıcak kavanozlara doldurup kapaklarını kapatıyoruz, ters çeviriyoruz. Sıcak kapatılan kavanozlar kilitlenir ve kışa kadar hiç bozulmadan dayanır. Bu şekilde kavanozlar yaparak, kavanozları tane hesabı olarak satarak para kazanmak mümkündür.

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Şişe domatesi için, domates, kavanoz ve tuz gereklidir. Hazırlanan kavanozları çevrenizde bulunan eş dost ve akrabaya satarak işe başlayabilirsiniz. Sonra yavaş yavaş dışa açılmaya başlarsınız. Zamanla İnternet satışına geçerek geniş bir satış ağı kurabilirsiniz.

Bu İş Kârlı Mıdır?

Şişe domatesi yapmak kârlı bir iş olabilir. Domateslerin ucuz olduğu dönemde yüklü miktarlarda alıp yaptığınızda maliyeti düşürebilirsiniz. Kavanozları da toptan aldığınızda onlar da ucuza gelir ve emeğinizi de üzerine koyduğunuzda oldukça kazançlı çıkacağınız miktarlar ortaya çıkacaktır.