Sanal ofis açmak iyi bir iş fikri olabilir

tarafından
1660
Sanal ofis açmak iyi bir iş fikri olabilir

Bilindiği üzere iş yeri açmak isteyen kişilerin resmi kurumlar için bir adres vermesi zorunludur. Yeteri kadar sermayesi olmayan veya bir ofise çokta ihtiyacı olmayan kişiler için sanal ofis kullanmak çok faydalı oluyor. Sanal ofis açmak isteyen kişilere  sanal ofis açmak, sanal ofis yasal mı gibi bir çok konuda bir nebze olsun bilgi sunmaya çalışacağımız yazıda bulunuyoruz.

sanal ofis nedir?

Firmalar için gerekli olan fatura,yasal adres ve resmi evraklarının gelmesi için sıfırdan bir ofis açıp keyfiyetine katlanmaktansa; birden fazla firmanın kullandığı yine bağımsız bir firma tarafından yönetilen yasal adres bilgilerinin verildiği bir mekandır.

Sanal ofis genelikle bir ofise ihtiyaç duymayan kişilerin tercih ettiği ekonomik bir çözümdür. Sanal ofisler şirket kurmak isteyenler için yasal adres temin etmelerini sağlar. Sanal ofisler değişen teknolojik gelişmeler ve ihtiyaçlar nedeni ile ülkemizde kullanımı arz eder hale gelmiştir. Dünyanın bir çok yerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Sanal ofis yasal mı?

Lafı uzatmadan gevelemeden söyleyelim. Sanal ofisler hizmet verme açısından da yasaldır. Bu tarz ofislerde hizmet almak isteyen firmalar içinde tamamen yasaldır. Devletimiz firma kurmak isteyen kişiler için yasal adres istemektedir. sanal ofis yasal bir ofis kullanım şeklidir.

Devletin şirket kurmak için istemiş olduğu yasal adres, ister sanal ofis adresi olsun, ister eviniz olsun isterse de standart ofis olsun hiç bir fark yoktur. Firmalar istediği gerçek adresi firma adresi olarak gösterebilirler.

Sanal ofis kimler için uygun

Her firma kurmak isteyen kişi için sanal ofis kullanarak iş yapması iyi olmayabilir. Aşağıda verdiğimiz şekilde çalışan kişiler sanal ofis kullanarak giderlerini düşürebilirler.

  • Home ofis yani “evden çalışanlar” için sanal ofisler harika olabilir.
  • Sabit olarak çalışmayan, devamlı olarak mobil çalışan kişiler için;
  • Farklı bir ülke veya şehirde fatura adresi veya 2. şube adresine ihtiyaç duyanlar için;
  • Kurumsal sanal ofislerde aylık belli bir kota ile toplantı ve müşteri karşılama hizmeti verilir, bu da prestij sağlar. Çok fazla müşteri ağırlamayan firmalar için uygun.
  • freelancer çalışanlar için gibi bir çok iş seçeneğinde çalışanlar için sanal ofis kullanmak uygundur.

Sanal ofis açmak için gerekenler

sanal ofis kurmak için öncelikle hangi tür şirket kurarak hizmet vereceğinize karar vermeniz gerekiyor. Ülkemizde şirketler hukuku gayet güzel yazılmış ve insanların amacına göre hizmet eden iyi çalışan bir sistem haline gelmiştir. Bizim tavsiyemiz ilk başta şahıs şirketi olarak işe başlamanız. Bir veya daha fazla kişinin ortak olarak olarak açacağı sanal ofis ise limited şirket veya Anonim şirket kurabilirsiniz.

Hangi tür şirket kuracağınıza karar verdikten sonra; Müşterilere ne kadar ve hangi kalitede hizmet vereceğinize karar vermelisiniz. Hizmet sektörü ucu açık, ne kadar çok imkan tanır ve müşterileri memnun ederseniz rakip firmalar ile o kadar çok rekabet şansınız artar. Memnun olan müşteriler sizi daha çok tercih eder.

iyi bir sanal ofis kurup hizmet vermek isteyen firma, özellikle bir plaza katında hizmet verirse müşteriler daha çok tercih edecektir. Ayrıca müşterilere belli saatler toplantı ve müşteri getirebilmesi için hizmetler verilecek ise; kurulum maliyetiniz arttığı gibi hizmet kaliteniz de artacaktır.

Bu işi yapan firmalar çok iyi bir sekretarya hizmeti yapmalıdır. Müşterilerin telefon karşılama işini de yapacak ise işinde uzman bir sekreterler ile çalışmalı ki müşteriler memnun kalsın. Yoğunluğu azaltmak için müşterilere telefon karşılama kotası koymakta yarar var.

  • şirket kurmak;
  • şirket sermayesine göre hizmet binası kiralamak
  • Yapılacak hizmetlere karar karar vermek.
  • Bolca reklam verip, müşteri bulmak.

Sanal ofis açmak isteyen kişiler öneriler

sanal ofislerde hizmet alacak kişiler büyük ölçüde İnternet ile haşır neşir olan kişilerdir. Bu sebeple sanal ofis hizmeti vermek isteyen kişiler kesinlikle çok iyi İnternet sitesi kurmalı ve web sayfalarının reklamlarını sosyal medya arama motorları gibi yerlerde şirketin vermiş olduğu hizmeti duyurmalıdır. Çok iyi arama motoru optimasyonu yapan kişiler ile anlaşmalı ki diğer firmalar ile rekabet etsin.

Bu işi yapmak isteyen kişiler önce arama motorlarını ziyaret edin, arama yapın ne hangi bölge olursa olsun ne kadar çok rekabet olduğunu fark edeceksiniz. Bu rekabetin altında ezilmemek için sermayenizi ona göre ayarlayın. Sanki 6 ay hiç iş yapmayacak gibi düşünün ve kendinizi ona göre ayarlayın. Aynı zamanda Dükkan açmak isteyenlere öneriler isimli konumuzu da okumanızda yarar var.