Kredi kartlarının fazla bilinmeyen 5 özelliği

tarafından
1185
Kredi kartlarının fazla bilinmeyen 5 özelliği

Kredi kartları son zamanlarda insanların çok sıklıkla kullandığı, ilerleyen yıllarda herkesin elinden eksik etmeyeceği bir gereç haline geldi. Öyle ki Bir kredi kartı, bir kimlik ve bir cep telefonu ile rahatlıkla dünyanın bir çok ülkesine ziyaret bile edebilirsiniz.

Fakat kredi kartları sadece alışveriş yapmaya yaramıyor, bankalar müşterilerini memnun edebilmek için ve daha fazla kredi kartı müşterisi elde edebilmek için kredi kartlarının özelliklerini genişlettikçe genişletiyor. Öyle özellikler var ki yıllardır kredi kartı kullanan kişiler bu özelliklerinin olduğunu dahi bilmiyor.

Çok faydalı ve ihtiyaç anında para, zaman ve kolaylık sağlayan bu özelliklerin bazılarını yazmak istedik. Önemli: Aşağıda yazdığımız özellikler bir çok bankanın kredi kartı müşterisine sunmuş olduğu özellik olmuş olsa da, bazı bankalar bu hakları müşterilerine sunmaz. ihtiyaç anında bankanızı arayarak böyle bir özelliğin olup olmadığını sormanız yeterli banka size elinden gelen yardımı yapıyor.

Bedava çekici özelliği

Aracınız ile yolda gidiyorsunuz ve istenmeyen bir arıza oluştu? Hiç kimse böyle durumda kalmak istemez. Kalınan yer bazen kapının önü olur bazen de hiç bilinmeyen bir şehir. Endişe etmeyin, bir çok kredi kartı araç sahiplerine ücretsiz çekici hizmeti sağlar. Yolda kalan araç sahiplerini en yakın sanayiye bırakma taahhüdü verir. Hemde hiç bir ücret almaz.

Bu konudaki en önemli şey, araç kredi kartı sahibine ait olması, aracın hareket edemeyecek durumda olması, kimlik ve kredi kartının müşterinin yanında olması. Müşteri olsanız da kredi kartı ve kimlik yanınızda değilse bu hizmetten yararlanamazsınız.

Ücretsiz Tesisatçı desteği

Hiç beklenmedik anda evde tesisat arızası yaşadınız, Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz belki de tesisatçıya verecek kadar paranız bile yok. Çekinmeyin bankanızı arayın kredi kartınızın tesisat desteği olup olmadığını öğrenin. Banka hemen size anlaşmalı olduğu bir tesisat ustasını yönlendirir. Belli bir limite kadar ( Küçük meblağlar) arızayı karşılar ve cebinizden para çıkmadan bu işten sıyrılmış olursunuz. Aklınızın köşesine yazın ne zaman tesisat arızası yaşayacağınızı bilemezsiniz.

Bu hizmetten yararlanabilmek için bir çok banka kredi kartı müşterisinin ikametgah adresinin o adres olmasını talep ediyor.

Ücretsiz Çilingir hizmeti

Akşam güzel bir yemek yediniz, eve geldiniz ki hiç beklemediğiniz bir olay. Gecenin bir vakti anahtarı evde unuttunuz ve eve giremiyorsunuz. Acil çilingire ihtiyaç var. Belki de çilingir ücretini ödememek için camdan balkondan atlayacaksınız.

Aman boşuna kendinizi riske atmayın. Bir çok kredi kartı bu tarz durumlarda çilingiri ücretsiz olarak kapınıza getirir. Fakat önemli bir ayrıntı var sadece kendinize ait olan, ikametgah adresinin olduğu evlere çilingir hizmeti sunulur.

Geniş çaplı Koruma sigortalama özellikleri

Bir çok kredi kartının kart ile yapılan alışverişi eve gelene kadar sigortalama veya Kredi kartı ile alınan uçak biletinde eğer sefer iptal edilir ise kalınan otelinden, yiyecek içecek giderine kadar bir çok konuda geniş kapsamlı sigortası vardır. Fakat; kullanıcılar bu özelikleri bilmediği için kredi kartlarının bu özelliklerinden yararlanmazlar.

Aklınızda bulunsun böyle kartlar ile yapılan alışverişlerde ürünün başına hırsızlık dahi olsa kredi kartı aldığınız bankanın sigorta bölümü ile irtibat haline geçin, size fayda sağlayabilir.

Kredi kartlarına özel Taksitler

Bankalar kredi kartı müşterileri kartları daha aktif kullanabilsinler diye, çokta reklamını yapmadığı özel taksitler yapabilir. Taksitli alışverişe ihtiyacınız olduğunda yaptığınız alışveriş kredi kartının kendi posu ile olmuş ise size ücretsiz taksitlendirmenin olup olmadığını sormanızda yarar var.

İçerik ara ara güncelleme görecektir. Hala bir kredi kartınız yoksa ve kredi kartı almakta güçlük çekiyorsanız en kolay kredi kartı alma yöntemleri isimli içeriği incelemenizde yarar var.