Kokulu Taş Yapıp Satmak

tarafından
1487
Kokulu Taş Yapıp Satmak

Ek gelir sağlamak günümüz şartlarında istek değil mecburi bir durum haline gelmiştir. Bu yüzden pratik ve kısa yollardan gelir sağlayacak çözümlere yönelinir. Bunlardan biri de kokulu taş yapıp satmak ve farklı tasarımlarla ürün çeşidini arttırarak müşteri hedef kitlesini büyülterek daha çok gelir elde etmektir.

Bu İşten Nasıl Para Kazanılır?

Kokulu taş işinden para kazanmak için sabırlı olmalısınız. Ürün çeşitlerinizi giderek yaymalı ve günün trendlerine dikkat etmelisiniz. Modası geçmiş ve tarz olmayan ürünler artık tutulmuyor. Baby shower, doğum günleri, düğün ve kına günlerine özel ayrı tasarımlarınız olmalıdır. Satış işlemini sosyal medya aracılığı ile oldukça rahat yapabilirsiniz. Fiyatları ilk etapta gerekirse maliyet fiyatında belirlemeli zaman içerisinde müşterileriniz çoğaldıkça fiyatlarda da artış yapmalısınız.

Bu İş İçin Gerekenler Nelerdir?

Kokulu taş yapabilmek için malzemeler basittir. Yaşadığınız yerlerde bu tarz işler üzerine açılmış dükkânlardan taş tozu almalısınız. Bunların düz beyaz olanları ve renk renk ayrılmış çeşitleri mevcuttur. Renkli taş tozları kullanım ve aynı tonu yakalama açısından pratiklik kazandırır fakat fiyat olarak beyaz renk taş tozundan kilo başında birkaç TL daha fazladır. Taş tozları için ayrı kokular satılmaktadır. Bu ürün sayesinde de ürünlerinize koku sağlayabilirsiniz. Sonrasında silikon kalıplara ihtiyacınız olacak. Biraz su ve karıştırma kabı hepsi bu.

Bu İş Karlı mıdır?

Kokulu taş yapıp satmak ilk etapta satışları çok yüksek olmayan ve gelir oranına göre düşük sayılacak bir iştir. Zamanla sizden güven sağlayan müşteri üzerine geliriniz de artacaktır. Sosyal medyada oldukça fazla tasarımlarınızı paylaşmalısınız. Gerektiğinde kampanyalar düzenlemeli müşteri sayısını arttırmalısınız. Kullandığınız süs malzemeleri ve taş tozu kaliteli olmalıdır. Görseli yüksek süslemeler yapmalısınız.

Kokulu taşı satmakta zorlananlar için, İnternet üzerinden ufak ufak satmanızı öneririz. Özellikle instagram son zamanlarda bu konuda çok etkili, instagramın yanında diğer Facebook ve Biraz daha kurumsal hizmet vermek istiyorsanız sahibinden, Giddi gidiyor ve N11 Gibi internet sayfalarından komisyon karşılığı ödeme yapabilirsiniz.

Dükkan açmak isteyip de için yeteri kadar sermayeniz yok ise, dükkan açmak için kredi seçenekleri isimli yazımızı okuyarak kokulu taş işi için de kendinize kaynak oluşturabilirsiniz.