Kariyeri Bıraktı Tesbih Satarak Evler araba aldı

tarafından
1076
Kariyeri Bıraktı Tesbih Satarak Evler araba aldı

Genellikle Üsküdar Mihriban sultan cami önü  ve Eminönü civarında Tesbih satışı yapan ismini bilmediğimiz amcanın ibretlik bir başarı hikayesinden bahsetmek istiyoruz. Geçmişinde karı koca olarak banka görevlisi olarak çalışan amcamız önce karısını istifa ettirmiş daha sonra kendisi istifa ederek farklı bir hayat ve başarısını anlatmak istedik

Bankayı bırakıp Tespih satmış

Geçmiş başarı hikayelerimizde paylaştığımız kişiler yüzlerce çalışanı olan fabrikaları vardı belki ama bu başarı hikayemiz farklı. Yaşlı amcanın anlattığına göre 1986 yılında eşi ziraat bankasında kendisi ise yapı kredi bankasında personel olarak çalışmaktaymış. 1980 li yıllarda bankalarda çalışmak şimdiki banka çalışanları gibi değil bilginiz olsun, geçmişte bankada çalışmanın çok büyük süksesi olurdu. İnsanlar bankada çalışan kişilere ayrı bir itibar ederlerdi, maaşları düşük de olsa banka çalışanları insanların gözünde hep değerliydi.

Ulvi sebepler ile önce karısını bankada çalışmama konusunda ikna ettirip istifa ettirmiş, Daha sonra kendisi de yine ulvi sebepler ile basmış istifayı. Bir alimin ona vermiş olduğu tavsiye üzerine tespih satışı yapmaya başlamış. 32 yıldır Üsküdar ve Karaköy arasında tesbih satışı yaparak ailesinini geçimini gül gibi sağlamasını yanında bu günlerde 4+1 salon ev, oğluna ev ve kendisi de idare edebilecek kadar bir araba ile hayatını sürdürüyor.

sizde böyle radikal kararlar alıp, farklı bir iş yapmak istiyorsanız, korkmayın. İnsan sevdiği ve mutlu olduğu bir işi yaparsa her zaman başarılı olacaktır. Amcamızın hayat hikayesini kendi anlattığı küçük bir video ile de paylaşalım istedik.