Kapat

Goji beryy yetiştiriciliği Yapın Kazanın

Anasayfa
iş fikirleri Goji beryy yetiştiriciliği Yapın Kazanın
YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

goji beryy nedir? Halk arasında Kurt üzümü de denilen bu meyve ülkemizde pek bilinmeyen faydalı ve yetiştirme açısından ülkemizde kolayca yetiştirilebilecek mucizevi bir meyvedir. Mutluluk meyvesi olarak da bilinen kurt üzümü meyvesi faydaları saymakla bitmez! ilkemizde fazla yapılmayan bu iş, meyvenin faydası insanların tercih sebebi olacaktır.

goji beryy kar marjı Ne kadar?

Dünyaya çinden dağıtılan goji beryy, güçlü çalı normlu bir bitkidir. Yaklaşık 2,5-3 mt boylara ulaşabilir. Kök sistemi toprağa yerleştikten sonra Bakıma ihtiyaç duymadan zor şartlarda rahatlıkla yaşar. Yüksek verim almak isteyen kişiler Güneşi bol alan yerlerde yetiştirebilir. Ülkemiz iklimi kurt üzümü yetiştiriciliği için gayet uygundur. Avrupa ve Rusya pazarına ülkemizden rahatlıkla satış yapılabilir. Ortalama 1 dönüm tarlaya 250 fidan ekildiği ön görümüne göre fidan maliyeti 15-18Tl aralığındadır. 1 Dönüm goji beri üretim sahası 5-6 bin Lira arasında mal olmaktadır ki ceviz ve diğer ağaçlara göre çok daha uygun bir maliyeti söz konusudur. 1 dönüm goji beryy  tarlasından ülkemizde 65-130KG Kuru meyve, 400-500KG yaş meyve üretimi mümkündür. Yaş meyve satışı kar açısından daha iyi olacaktır. Goji beryy meyvesi perakende olarak kuru satışı 50-120TL aralığında satılmaktadır.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Dedektif nasıl olunur?

Kurt üzümü yetiştiricisinden Üretim safahatı ve Satış aşamalarının anlatım videosu

goji berry (Kurt üzümü) bilinen faydaları

Sitemiz normalde bir meyvenin faydalarının yazıldığı bir konsepte sahip değil fakat, araştırdıkça çok fazla faydasının olduğunu öğrendiğimiz goji berry meyvesinin bilinen genel faydalarını yazmak istedik. Bu kadar çok faydası olan bir meyve insanlar tarafından bilindikçe pazarı artacağından hiç şüpheniz olmasın.

  • Yaşlanmayı Yavaşlatıyor.
  • Depresyon tedavilerinde kullanılıyor.
  • Müthiş bir C vitamini deposudur.
  • Zayıflamaya faydası olur, yağ yakımını hızlandırır.
  • Doğum yapmak isteyen bayanlara fayda sağlar.
  • insülin direncine çok iyi gelir. Şekeri düzene sokar.
  • Görme duyusuna iyi gelir.
  • Enerji veren bir meyvedir.

Unutmayın, tarım işi ile uğraşmak isteyenlere ülkemizde hibe ve ziraat bankası destek kredileri verilmektedir.

Bir önceki içeriğimiz olanPlastik ürün toptan ve perakendesi yapma başlıklı güncel makalemizde plastik market ve plastik ürünleri satışı hakkında genel bilgiler verilmektedir.

Bu içeriği Mutlaka okumalısınız  Maket oyuncak satışı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir