Giyim mağazası açmak karlı mı?

tarafından
1841
Giyim mağazası açmak karlı mı?

Yeni girişimlere Giyim mağazası açmak ve bu mağazaların kar marjları hakkında küçük bilgilendirmeler sunacağız. Ülkemizde bebek,çocuk ve gençlere yönelik hizmet veren giyim mağazaları satış sirkilasyonu sayesinde ciddi gelirler elde etmektedir.

Gençlere ve Çocuklara yönelik giyim mağazaları iyi Kazandırıyor

Bir anne baba, kendi boğazından vazgeçer ama çocuğunun hiç bir ihtiyacını eksik bırakmaz; en alt kesimin bile bu açıdan baktığını düşünürsek. Gençlere ve çocuklara yönelik kılık kıyafetlerin kazanmaması anormal bir durum olur. Özellikle gelişim çağlarındaki çocuklar gerek aktif hareketli olmalarından dolayı, gerekse fiziki durumlarının hızlıca değişmesi ile devamlı olarak yeni kıyafet ve ayakkabıya ihtiyaç duymaktadırlar. Ülkemiz nüfus bakımından genç ve çocuk ağırlıklı olduğundan bu kesime hizmet eden mağazalar çok hızlı büyüyor, zincir markalar haline geliyor. Bu tarz markaların bayilik şeklinde açılması da Kendine özgü markası ile açılması da kaliteli hizmet sunulduğu sürece tavsiyemizdir.

genç giyim mağazası

Giyim mağazası açmak,çocuk giyim mağazası açmak,genç giyim mağazası açmak

Giyim mağazaları %70 kar marjı ile çalışıyor

ülkemizde giyim mağazaları ciddi kar marjları ile çalışmaktadır. Ürünler sezonunda satıldığında ciddi kar oranları vardır yaklaşık %100’e varan kar marjları ile satılmaktadır, sezon bitmeye yakın yaptıkları %50 civarı kampanyalar ile ortalama kar marjlarını %70 civarında tutmaktadırlar. Kira personel ve işletme giderlerini de düştüğümüzde %40 ve üzeri bir kar elde edilmektedir.

Yazımızda belirttiğimiz gibi giyim sektörü işi başarı ile yapan kişiler için her zaman önü açık gelir elde edilebilecek işler içindedir. Bu alanda hizmet verilecek bir çok iş şekli bulunmaktadır. Bebek giyimi üzerine yoğunlaşmak isteyen o alanda mağaza açabilir veya fantezi giyim gibi çok fazla dillendirilmeyen bir işletme açılıp internet üzerinden veya mağazalar yolu ile devam edilir.

Giyim mağazalarına KOSGEB hibe ve kredi veriyor

Sermayesi yeterli olmayanlar, işlerini büyütmek isteyenler Kosgeb’den hibe destekleri ve sıfır faizli uzun dönem geri ödemeli kredi desteklerinden yararlanabilir. İyi hazırlanmış bir iş planı ile başvurmanız durumunda Kosgeb giyim mağazalarına destek sağlamaktadır. Ayrıca iktisadi kuruluşlardan kredi çekerek sermayenize güç katabilirsiniz.