Facebook’da Mezat ile Gelir etmek

tarafından
1553
Facebook’da Mezat ile Gelir etmek

Şimdi size söyleyeceğimiz iş yöntemini İş fikirleri alanında hizmet veren hiç bir web sayfasında bulamazsınız. Tamamen sitemize özel anlatım ile bahsedeceğimiz bu iş yöntemi ile sosyal medya üzerinden ek gelir elde edebileceğiniz gibi; İşi biraz daha ileri taşıyarak bu işten geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya özellikle facebook üzerinden canlı yayında mezat yaparak Türkiye’nin her yerinden insanlara ulaşarak mezat yapabilir, ek gelir elde edebilirsiniz. Hatta ilerleyen zamanda bu iş ile geçim sağlayacak düzeyde gelirler elde edebilirsiniz. Sandığınızdan daha fazla Ticaret bu yol ile dönüyor unutmayın.

Facebook’dan Para kazanmak Zor değil

Mezat Yönteminde En yüksek Pey’i veren ürünü Alır. Daha önce mezat yöntemi ile alışveriş yapmayan kişiler için mezat yöntemi ile ilgili satış yöntemini anlatalım. Hangi ürünü satıyorsanız. Satıcı ürünleri sunuma alır bir kaç dakika anlatımda bulunduktan sonra ürünü en yüksek pey akçesi verene satar. Burada Mezat şartlarını baştan söylerse istediği rakamı bulamazsa, yada verilen pey’i beğenmezse satışı geri çekebilir. Fakat Özellikle bu durumu belirtmezse zarar dahi etse satıcı mezat sonucunda kim fazla pey yani fiyat biçmiş ise ona vermesi gerekir. Ürünü o şekilde vermezse kullanıcılar uzun süre sizi takip etmez çünkü bu işlerde intiba kazanmak çok zor, kayıp etmesi çok kolaydır.

Bulunmayan ürünleri satmakta fayda var

İnternetten para kazanacağınız çok farklı yöntemler içinde olan bu yöntemde, insanların her zaman bulabileceği ürünleri satmak için her zaman enerjiniz yetmeyeceği gibi; uygun satmadıktan sonra para da kazanamazsınız. O yüzden nadir bulunan eşyalar, antikalar, tespih ve saat gibi ürünleri satabilirsiniz. Bu iş çok fazla yapılan bir iş seçeneği değildir.  Belki de bir kaç yıl sonra buna özel dükkanlar dahi kurulabilir. Şuan da bir elin parmağı kadar tespih ve saat satışı yapan kişiler gördük, yazımızı yazmak için araştırma yaparken.

Facebook Mezat’ı için satıcıya tavsiyeler

  • Hangi ürünü satarsanız satın dürüst olun, hiç kimseye ürün hakkında yanlış bilgi vermeyin.Çünkü mezat işlerinde belki bir iki ticaretten zarar edebilirsiniz, fakat işi öğrenmeye başladığınızda çok iyi gelirler elde edebilirsiniz.
  • Çok fazla satılmayan ürünleri satmaya çalışın. Alternatif canlı yayın kanallarından da satış yapmaya çalışın.
  • Fazla bulunmayan, müptelası fazla olan ürünleri tercih edin ki, mezatlar kızışmalı gitsin. Tespih satışı buna bir örnektir. Koleksiyon sahipleri bir tespih için bile binlerce lirayı rahatlıkla verebilir.
  • Sattınız ürünleri daha rahat satabilmek için ücretsiz kargo ve kapıda ödeme seçeneği ekleyin.
  • Çok fazla mezat videosu izleyerek işi iyice öğrenin. Mezatta ara sıra muhabbetler ederek müşterileri kaçırmayın. Ne fazla sıkın müşteriyi nede çabuk bitirin ki son anda artışlar yapılan ürünler iyi paralara satılsın.