Açık Büfe Kahvaltı Salonu Açın küpü doldurun

tarafından
1780
Açık Büfe Kahvaltı Salonu Açın küpü doldurun

Son zamanlarda Kahvaltı ilanlarını görmeyen kalmamıştır. Cafe, lokantalar hatta Parklardaki Büfeler dahi Açık büfe kahvaltı xTL rakama diye brandalar, vs ile reklam yapıyor. Oldukça fazla çeşitli bu kahvaltıları duyan müşteriler her gün Artan tempo ile müşterilerini ağırlamaya başlıyor. Peki siz Açık Büfe Kahvaltı salonu açmanın karlı bir iş fikri olduğunu hiç düşünmüş müydünüz?  Belki de bu kadar çeşit ürünü verip kar etme durumlarının imkansız olduğunu düşünüp müşteri çekmek için zarar bile ettiğini düşünüyordunuz değil mi.

Unutmayın hiç bir iş yeri uzun süreli zararları karşılamaz ve Şu mantık kafanızda olsun, Zarar ettiği işi uzun süre götürmez hiç bir şirket.  sınırsız kahvaltı işi, Reklam maliyeti ve ürün maliyetleri düşündüğünde kalan net tutar çok fazladır. Sürüm olduğundan çok güzel karlar elde edilmektedir.

Hiç kimse Kapasitesinin üzerinde Yemek yiyemez

Buraya gelen bazı müşteriler kahvaltılık ürünleri sömürerek yediğini fark edebilirsiniz. Sınırsız olduğu için de çok fazla yemek yiyor, firmayı sömürdüğünü düşünüyorlar fakat sanıldığı gibi değil, Her insanın belli bir kapasitesi var ve bu kapasitenin üzerine asla çıkamazlar. Onlarca çeşit kahvaltı ürününün sürüm olduğunda firmaya maliyetinin 11TL’i geçmediğini hiç biliyor muydunuz?

Açık büfe kahvaltı salonu açma maliyeti

Eğer mevcutta hazır bir işletmenizin cirosunu artırmak için bu işe girişiyorsanız şanslısınız çünkü bu işin alt yapısını oluşturmak sizin için çok maliyetli olmayacak. 30-50 bin arası bir sermaye ile bu işi tam anlamıyla harika bir şekilde yürütebilirsiniz. Sıfırdan bu işi yapmak isteyen kişiler biraz terleyebilir. Çünkü Dükkan restorasyonu vs derken ortalama 70-150 bin arası sermaye ile orta halli bir işletmeyi kurabilir yürütebilirsiniz.

Açık Büfe Kahvaltı Kar marjı

Kira gibi giderleri De düştüğünüzde kişi başı gelir oldukça fazla olan sınırsız açık büfe kahvaltı iş fikrinde, firmalar genellikle 29-59 lira arasında fiyatlar ile satış yapmaktadır. Ortalama kira, personel, Kahvaltılık ürünlerin fiyatı düşüldüğünde 29TL ye sınırsız kahvaltı veren firmalar bile minimum kişi başı 10-12Tl kar elde etmektedir. Buda bu tarz ürünlerin kahvaltı zamanlarında tıklım tıklım dolduğunu gözlemlersek oldukça iyi bir kar oranı olduğunu göreceksiniz.

Açık Büfe Kahvaltı işi için Tavsiyeler

  • Müşterilere sunacağınız ürünler çok kaliteli olsun, çok kaliteli kahvaltılıklar vermeniz ile düşük kaliteli kahvaltılıklar vermeniz arasında 5-8tl Oynar ama kaliteli kahvaltılıklar veren firmalar müşterileri uzun süreli tutar ve tekrar gelmesini sağlar.
  • Pastırma gibi ürünler koymayın.
  • Çay servisini siz yapmayın, Kişilerin önüne hazır pratik termoslu çay seçeneği koyun ki, müşteriler ile sürekli bu diyaloglara girmeyin.
  • Önceden rezervasyonlu çalışın, çünkü ülkemiz insanları rezerve çalışmayı fazla sevmez ve birden kalabalık gelerek hizmet vermenizi engeller. Dolayısı ile geri dönen kişiler bir daha sizin yanınıza gelmeyi tercih etmeyecektir.
  • Parklardaki yeşillikler içinde olan bu tarz işler özellikle hafta sonu tercih edilmeye başlamıştır, o yüzden bu tarz alanlara yakın yerleri seçin. cafe sahipleri gelir artırmak için bu yöntemi deneyebilir.
  • Sosyal medya üzerinden reklamlar yapın, bu işte sosyal medya reklamları çok etkili olduğunu unutmayın.
  • Sosyal medya üzerinde gurmelik yapan kişileri, davet edin ücretsiz onları ağırlayın, bedava reklamınızı yapıyor olacaklar.
  • Gıda işi hassas bir iştir, kullandığınız ürünlerin sertifikalarını kontrol edin, belediye ve gerekli kurumlardan gerekli belge ve izinleri almadan bu işi yapmayın başınız ağrımasın.
  • İnternet üzerinde, kupon kodu dağıtan, ve fırsat ürünleri satışı yapan siteler ile anlaşın. Sizin reklamınızı yapacaklar ve göreceksiniz müşteriler akın akın gelecekler.