Evde Yapılabilecek Bebek Mevlid Süsleri

Eğer bebeğinize mevlid yapmayı düşünüyorsanız düşük maliyetle çok güzel el emeği süsler yapmak için aşağıda sıralanmış olan çeşitlere göz gezdirirseniz eminim ki hoşunuza gidenler olacaktır. Bir arkadaşım pet bardaklardan ayakkabı şeklinde süsler yapıp içerisine de mevlid şekerlerini koymuştu ve ben dahil herkes hazır olduğunu sandık. Eğer pet bardaktan bebek süsü yapmayı düşünürseniz gerekli malzemeler şöyle ;  size gerekli olan adet kadar pet bardak ya da kağıt bardak ta olabilir ( cinsiyete göre mavi ya da pembe olursa daha hoş olur ) bir kaç metre kurdele ve içerisine koyacağınız mevlid şekerleri.

Pet bardaktan mevlid süs yapımı ise şöyle önce pet bardağın tam ortasında makasla keserek baş kısmını atıyoruz ve alt yani taban kısmı kalıyor sonrasında üç cm aralıkla iki yerden dibe az kalacak şekilde makasla kesik atıyoruz ve kesik attığımız yere değil burası çok önemli kesik attığımız yerin karşılıklı olarak iki tarafına delgeç ile oyuk açıyoruz ki kurdele içinden geçebilsin ve son olarak kurdeleyi içerisinden geçirip sıkıca bağladığımızda fark edeceksiniz ki bebek patiği şeklini alacak. (resimdekinin aynısı oluyor bende  yaptım )

pet-bardaktan-bebek-süsü-150x150 Evde Yapılabilecek Bebek Mevlid Süsleri pet-bardaktan-mevlid-süsü-150x150 Evde Yapılabilecek Bebek Mevlid Süsleri pet-bardaktan-mevlid-şekeri-süsü-150x150 Evde Yapılabilecek Bebek Mevlid Süsleri pet-bardaktan-süs-150x150 Evde Yapılabilecek Bebek Mevlid Süsleri

Başka daha neler yapabilirim derseniz eğer ıslak mendil paketlerinin açma yerlerini atmayıp saklarsanız üzerini kaplayıp ağız kısmına da çocuğunuzun resmini koyarak resimlik ya da magnet gibi hediyelikler de yapabilirsiniz. Islak mendil her eve alınan bir ürün olduğu için kapak kısımlarını ailenize rica edip saklamasını söylerseniz daha çabuk biriktirebilirsiniz. Mendilin ağız kısmının ölçülerine uygun olarak çocuğunuzun fotoğrafını çoğalttırdıktan sonra kapak kısmına ekleyebilirsiniz. eğer sizin de bu şekilde uygulamalarınız olduysa bize yorum olarak yazabilirsiniz.

İYİ FİKİR

iş fikirleri ve bayilikler hakkında , genel bilgiler sunan iyi ve yardım sever tüzel kişilik.

1 cevap

  1. Naciye Tram dedi ki:

    evde bebek şekeri yapımı modelleri arayışı içindeyken buraya geldim. Evladımız var ve mevlüt yapmak istiyoruz.
    evde bebek şekeri yapımı malzemeleri alabileceğimiz istanbul’da uygun bir yer var mı. belki ileride kendimiz bu ek gelir olsun diye bu işi yaparız. evde bebek şekeri yapımı maliyeti normal satın alacağımıza göre daha mı ucuz olacak? örgü bebek şekeri yapımı anlatımlı yapılan bir site var ise adresini de yazarmısınız çünkü keçeden bebek şekeri nasıl yapılır diye bir araştırma yapmıştım beni olmadık sonuçlara götürdü. yeni doğan bebek süsleri nasıl yapılır?
    bebek şekeri yapmak için malzemeler sağlıklı olmasını istiyorum. çünkü bunu büyükler ve küçükler yiyebilir.
    evde bebek şekeri yapımı bedava gibi bir fiyata geliyormuş neredeyse kendim yapabiliyorsam neden gidip satın alayım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir