Lcd Monitörden Tv Yapımı

tarafından
1265
Lcd Monitörden Tv Yapımı

Lcd Monitörden Tv Yapımı

Lcd pc monitörünüz varsa eğer tv sahibi olabilirsiniz. Yeni bir tv almayı düşünüyorsanız öncelikle bu yazıyı okumanızı tavsiye ederiz. Sadece 75 tl gibi bir ücretle bu işlemi bitirebilirsiniz. Lcd monitörü tv dönüştürücü aleti alarak tv nizi yapmak beş dakika bile sürmeyebilir.

Bilgisayar monitörünü tv olarak kullanma işlemi kulağa zor gibi görünse de aslında çok basit bir olay ve gerekli olan tek şey ise tv ye çevirmek aparatı ve hoparlör. Hoparlör isteğe kalmış ama alındığında daha iyi ses çıkarıyor.

Monitörü nasıl tv yaparım , diye soran bir arkadaşıma cevap verememiştim çünkü ; daha önce hiç bu işlemi yapmadım ya da çevremde yapan olmadı ben de arkadaşım ve sizler için araştırma yapmak istedim. Araştırmamın sonucunda işse çok basit olduğunu ve sadece bir aparat gerektiğini anlayınca arkadaşıma jest yapmak için aparatı alıp monitörünü tv ye çevirdik ve resimleri de aşağıda yer almaktadır.

Eğer bu işlemi gerçekleştirirken bir sorun ile karşılaşırsınız (ki hiç sanmıyorum çünkü ; çok basit bir uygulama) bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

İşlem için vga aparatını monitöre bağlıyoruz ve hdmı girişini de hdmı uydu kablosunu takıyoruz ve işlem bitmiştir. Fazla görülen kablolar için pratik bir çözüm bulduktan sonra tv niz kullanıma hazır.

Laptoptan tv yapımı işlemini henüz yapmadım fakat ; çok yakında araştırmasını yapıp bu işlem için ayrı bir konu açacağım bu yüzden ara ara sitemizi takip edip bakabilirsiniz.

Yukarıda bulunan resimlerden bazıları alıntıdır fakat hepsinin işlemi aynıdır. Pc nin kalan kısmı için ihtiyacı olan birine vermek ya da ikinci ele satmak ürünü atmaktan her zaman iyidir.