Yatırımcıların yeni gözdesi Mobil Restoran

tarafından
1067
Yatırımcıların yeni gözdesi Mobil Restoran

Yeme içme dünyasında yatırımcıların dikkatini çeken “food truck” olarak adlandırılan Mobil restoranlar, yani gıda satışı yapan arabalarda. Hem dikkat çekici hemde çok ekonomik olması nedeniyle, Yatırımcılar Bu alana doğru yöneldiğini fark edeceksiniz.

Yurt Dışında özellikle ABD de başlayıp Tüm dünyaya hızla yayılmaya başlayan aynı zamanda ülkelerin kültürel değerlerini pazarlamaya da yarayacağını düşündüğümüz sistem olarak görmekteyiz Mobil restoranları. Dünyada Sektör Her yıl %10 civarı büyüyor.

Mobil Restoran Avantajları

Mobil restoranlar öncelikle müşteriye sevimli geliyor, yeni bir gıda satış sistemi olduğu için dikkat çekiyor. Sokak arası gıda satışına nazaran daha kurumsal tarzda oldukları için Daha iyi daha güven vermektedir. Ayrıca Diğer gıda zincirlerine oranla yatırım maliyeti çok daha düşüktür. Dolayısı ile maliyet de düşük olan ürünleri son kullanıcıya daha ucuza satılabilmektedir.

Mobil Restoranların Zorlukları

Para kazanmak kolay değil, Her işte zorluklar vardır, Tabi ki Mobil restronları işletmekte de zorluklar var. En büyük eksikliği yer darlığı nedeniyle fazla personel çalıştırılamamaktadır personele ağır iş yükü düşmektedir, Zamanla personel verimliliği düşmektedir. Hava şartları işin akışı açısından çok önemli, mevsim şartları ağırlaştığında yapılan işin cirosu da yapılma şeklide çok zorlaştırmaktadır. Halk denetlenmesinin zor olduğunu düşündüğü için güven kazanması zor olmaktadır. Unutmayın Türkiye’nin en büyük marketlerinden Migros Mobil marketçilik ile işe başlamış bugün sabitleşmek zorunda kalmıştır. En büyük sorun Yasal prosedürleri yerine getirmek, Normal bir restoran açmaktan çok farklı olduğu için gerekli evrakları hazırlamak çok zorlukları olmaktadır.