Kapat

Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri

Anasayfa
Girişimcilik Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri

Emekli olduktan sonra Ek gelir ve zaman değerlendirmek için çalışma hayatına alışmış kişiler hep şu soruyu sormaktadır. Emekli olduktan sonra ne iş yapabilirim? Bazı emekliler yıllarca hayalini kurduğu kendi dükkanını açma fikrinin hayata geçirmek için uğraşırken, Bazı emekliler riskleri göze alamayıp, Kendilerini yormayan emeklilikte yapılacak işleri tercih etmektedir.

Emeklilikle yapılacak iş fikirleri ve Emekli olduktan sonra nasıl ek gelir elde edebileceğinizi zamanınızı değerlendirebileceğiniz iş seçeneklerini bulacağınız yazımıza hoş geldiniz. Sunacağımız emeklilikle yapılacak iş fikirleri içinde sermaye gerektiren işler olduğu gibi az sermayeler ile yapılacak işler olacaktır.

Hayatının büyük bir bölümünü çalışarak geçirmiş kişiler, Emekli olduktan sonra kendilerini evlerine kapamak istemezler. Belki ilk aylar zevkli gelecek şekilde evlerinde akrabalarını ziyaret ederek zaman geçirirler fakat bir süre sonra rutinlik ve pek bir şey yapmamazlık çalışma hayatına alışmış kişiler için çok zor hale gelebiliyor.

Emeklilikte yapılacak iş fikirleri

Emekli olan kişilerin öncelikle neden çalışma ihtiyacı duyduğuna karar vermesi gerekir. Emekli maaşı yetmediği için mi yoksa evde boş boş duracağıma çalışan demir ışıldar hesabı yaparak kendini oyalayacak işler mi yapayım karar vermeli. Çünkü Bu durum işe bağlanma ve yatırım yapılacak ise ona göre yatırım yapılmalı.. Veya bir işletmeye fazladan söz vererek kişileri zor durumda bırakmak hiç kimse istemez.

Geçmişte yaptığı işleri yapmalarını öneriyoruz

İnsanlar Hayatları boyunca emekli olup, yan gelip yatacağım derler fakat iş emekli olup da bir kaç ay başı boş dolaştıktan sonra tekrar eski işlerine geri dönmek isterler. Erkekler eşleri ile tatlı tartışmalara başlar ve giderek bu tartışmalar şiddetini artırabilir. Emeklilik bazen çok sıkıcı olabilir.

Özellikle ülkemizde mesleğinin zirvesinde, harika işler yapabilecek olan kişiler. 50-55 gibi çok genç yaşlarda emekli olabiliyorlar. Bu kişilere eğer işlerinden kusma derecesinde bunalma durumuna gelmemiş iseler geçmişte yaptıkları işleri yapmalarını öneriyoruz. Çünkü insanın bildiği işi yapması çok daha kolay olacaktır.

Emeklilikte yapılacak iş fikirlerine yüzlerce binlerce örnek verilebilir. Fakat emekliler için tercih edeceğimiz işler, istedikleri zaman bırakacakları, istedikleri zaman çalışmaya devam edecekleri seyyar satıcılık gibi meslekler olacak. Bu meslekleri kötülemeyin Yüz binlerce kişi bu meslekler sayesinde ailelerinin geçimlerini sağlıyor.

Bilir kişi olarak çalışılabilir

Türkiye’de Bürokrasinin en tıkalı olduğu yerlerden biri de yargı işleri oluyor. Mesleklerinde belli tecrübelere gelmiş kişiler mahkemelerde bilir kişi görevi alarak görüş bildirmektedir. Yıllarca mesleğinde uzmanlaşmış kişiler yani emeklilerimiz bilir kişi hizmeti vererek zevkli sayılabilecek bir işi yapabilirler. Bilir kişi olmak ile alakalı sitemizde yazı mevcuttur. Hangi şartları yerine getirenler bilir kişi olabilir, ve nereye başvuru yapacağı hakkında detaylı bir yazımız mevcuttur. ilgili yazıya gitmek için bilir kişi nasıl olunur isimli linke tıklayınız.

Emekliler Seyyar satıcılık yapabilir

Fazla sermayesi olmayan ve zamanını değerlendirirken para kazanmak isteyenlerin tercih edebileceği bir iştir. Avantaj olarak kendinizi iyi hissettiğiniz zaman yapıp istediğiniz zaman bırakabileceğiniz. Hatta mevsimlik anlık tercihlere göre istediğiniz gibi çalışabileceğiniz bir iş seçeneğidir. Yapıp yapmamakta insanlara karşı sorumluluğunuzun olmayacağı rahat ve çoğu zaman iyi gelirler elde edilebilecek bir iş seçeneğidir. Sitemiz içinde arama yaparak seyyar satıcılık yapmak ile alakalı çokça makale okuyabilirsiniz.

Hayalini kurduğu küçük Gıda satışlarını yapabilir

özellikle hanımların tercih ettiği ve işini severek yapanların çokça başarılı olduğu bir iş seçeneğidir. Emekli olduktan sonra evde kös kös oturmak yerine örneğin mantı evi açarak lezzetli hizmetler sunabilirsiniz. Yada küçük bir köfte evi açarak zamanını değerlendirip para kazanabilirsiniz.

emeklilikte-danışmanlık Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri

Geçmişte Yaptığı Meslek ile alakalı eğitim ve Danışmanlık verebilir

En iyi iş bildiğiniz iştir, Yaptığınız meslek ne olursa olsun. Sizin bıraktığınız boşlukları doldurmak isteyen yeni nesil olacaktır. Yıllarınızı bu işe adayıp da aldığınız bilgi birikimi ve tecrübeyi neden bu işe başlayacak kişilere sunmayın ki? Yaptığınız danışmanlık ile yeni nesil çalışanların sizin gibi yüksek tecrübeli kişilere belki de sizin fark edemediğiniz çokça şey katabilir. Özellikle kurumsal ve büyük firmalar personel eğitimlerine çok büyük önem vermektedir. Farklı firmalara eğitimler vererek rutin dışına çıkmış olur ve her yeni günde farklı insanlar ile tanışmış da olabilirsiniz.

emeklilikte-emlak-ofisi-açmak Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri

emekli emlak ofisi açmak

Emekliler için Emlak ofisi açmak iyi fikirdir

Sitemizde geçmişte bir kaç konuda emlak ofisi açma hususunda bilgilendirmeler yapmıştık, konunun detaylarına inmek istiyorsanız site arama bölümünü kullanarak detaylı bilgiler alabilirsiniz. Emlak ofisi emekli olan kişilere özellikle açmalarını önermemizin en büyük sebebi bu sektörde fiziki olarak olgunluk ve duruş çok önemli, insanlara güven vermek hususunda çok başarılı olan orta yaş kesim bu işte çok büyük gelir elde edebilmektedirler. Emekli olduktan sonra bu işe öylesine girişip de çok başarılı olan yüzlerce örnek mevcuttur.

Bayilik Alarak emekliler önerimizdir

Geçmişte yaptığınız iş veya Hayalini kurduğunuz bir işi yapmak istiyorsanız fakat nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Meslek öğrenmek ve işin yürütmek için gerekli tecrübeniz yoksa mevcutta hizmet veren firmaların bayilikleri alınabilir. Böylelikle para kazanma yanında hayalini kurduğu işleri yapabilirler.

Apart işletmeciliği veya Apart alıp kiraya verebilirler

Özellikle üniversiteye yakın bölgelerde küçük apart işletmeleri açmak çok karlı olabiliyor. Bütün bir bina kiralayarak veya satın alarak apart işine girilebilir. Daha az sermaye ile apart daire satın alımı da yapılabilir tamamen sermayeniz ve işe harcanacak zaman ile alakalı olan apart işi normal daire kiralama işine göre çok daha karlı bir iş olacaktır. Normal daireler piyasada 250-280 kira kat sayısına kadar geri dönüşümü varken, apart daireler 100-120 kira kat sayısı ile geri dönüşüm yapmaktadır. Ticari olarak düşünüldüğünde aktif ticaret yapanlar kira geliri için gayrimenkul satın almazlar fakat Emeklilik için harika bir ek gelir ve uğraş olabilir size..

emeklilikte-ek-gelir Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri

Satış ortaklığı sistemi Emekliler için uygun

Ülkemizde son yıllarda yavaş yavaş bilinen ve insanların yapmaya başladığı satış ortaklığı sistemi, emekliler için güzel bir iş seçeneği olabilir. sermaye koymadan biraz emek  harcayarak yapılabilen satış ortaklığı sisteminde işi başarılı bir şekilde yürütürseniz belki de tahmin bile edemeyeceğiniz gelirler elde edebilirsiniz.

Yukarıda yazdığımız işlere yüzlerce örnek vererek emekli olmuş çalışmak isteyen kişilerin Emekli olduktan sonra ne iş yapabilirim? soruları yanıtlanabilir. Konu altından yorum atarak emekli olduktan sonra kendinizin yaptığı işleri anlatabilir veya yapmak istediğiniz işler ile alakalı bize ve okuyucularımıza sorular sorabilirsiniz. Unutmayın Yorumlarınız bizim için değerlidir.

Bir önceki içeriğimiz olanGüncel etkili para biriktirme yolları başlıklı güncel makalemizde para biriktirme taktikleri, Para biriktirme yolları ve para biriktirmek hakkında genel bilgiler verilmektedir.

YAZIMIZA OYN VERİN
Teşekkürler

“Emekli olduktan sonra Yapılacak 10 iş fikri” üzerine 3 yorum

  1. okan says:
  2. genç emekli says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sponsorlu Bağlantılar